Antwort Kdo může poskytnout smlouvu o úvěru? Weitere Antworten – Kdo může poskytnout úvěr
Oprávnění k poskytování spotřebitelského úvěru mají banky a spořitelní úvěrová družstva (kampeličky), platební instituce, poskytovatelé platebních služeb malého rozsahu, instituce elektronických peněz a vydavatelé elektronických peněz malého rozsahu.Zákon o spotřebitelském úvěru je hlavním právním předpisem, který upravuje kdo, jak a za jakých podmínek je oprávněn poskytovat spotřebitelské úvěry. Obsahuje jednotný režim pro poskytovatele úvěrů.Podnikatelský úvěr je typ úvěru určený pouze podnikatelům. O podnikatelský úvěr mohou žádat osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), drobní a střední podnikatelé a firmy. Může se jednat jak o klasický úvěr, tak i o jiné úvěrové produkty (kontokorent či kreditní karty) s nastavením vhodným pro podnikatelské potřeby.
Kdo smí poskytnout úvěr : Úvěr definuje zákon o spotřebitelském úvěru, zatímco půjčky řeší občanský zákoník. Proto také úvěry může poskytovat pouze subjekt s podnikatelským oprávněním, například banka. Půjčku může poskytnout v podstatě kdokoliv, protože se nemusí jednat pouze o půjčování peněz.
Co potřebuji k vyřízení úvěru
Jestli jste občanem České republiky — občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list). Jako cizinec — dva různé druhy z těchto dokladů: cestovní pas, potvrzení o povolení pobytu, národní doklad totožnosti (jen pro občany EU), řidičský průkaz.
Kdo může půjčovat peníze : Všechny společnosti, které chtějí lidem půjčovat peníze, musí mít od března povinně licenci od České národní banky (ČNB). Z téměř 60 tisíc nejrůznějších nebankovních společností a firmiček, které dosud Čechům úvěry rozdávaly, jich však zatím požádalo ČNB o licenci pouhých 50, a to včetně leasingových firem.
Každý, kdo žádá o hypotéku, musí být samozřejmě plně svéprávný. Další věkovou hranicí je pochopitelně ta spodní – o hypotéku může žádat osoba starší 18 let, která bude po dobu splácení v produktivním věku, což znamená, že teprve až po splacení úvěru dosáhne výše zmíněných 70 let.
Důkladně čtěte smlouvu
- celková výše půjčky.
- celková částka, kterou za úvěr zaplatíte.
- úroková sazba a RPSN.
- délka splácení půjčky.
- výše měsíčních splátek.
- podmínky předčasného splacení úvěru.
- co se stane při opoždění se splátkou.
- právo na odstoupení od smlouvy.
V kolika letech je možné získat úvěr
Faktorů ovlivňujících schválení půjčky je mnoho
Poskytovatele, u něhož se rozhodnete zažádat o půjčku, bude nejvíce zajímat vaše způsobilost ke splácení úvěru. Žadatelem o půjčku musí být osoba starší 18 let, která zároveň musí mít stálý zdroj příjmu a musí mít české občanství/trvalý pobyt v ČR.Žádná banka vám půjčku v insolvenci neposkytne. Jediným řešením je obrátit se na nebankovní poskytovatele. Ale ani v tom případě nepochodíte u všech. Půjčky v insolvenci poskytují jen vybrané finanční instituce a počítejte s tím, že se jedná o velmi drahé produkty.Vaši "půjčku bez papíru" můžete vymáhat soudní nebo mimosoudní cestou. Nejdříve je vhodné vymáhat pohledávku mimosoudně, a to písemnou výzvou k vrácení dluhu. Tuto výzvu je vhodné zaslat dlužníkovi doporučenou poštou. Pokud by dlužník nadále nereagoval, můžete přistoupit k soudnímu vymáhání pohledávky.
Požádat o hypotéku si dlužník po oddlužení může kdykoli. V tomto není nijak omezen.
Co je potřeba pro úvěr : Jestli jste občanem České republiky — občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list). Jako cizinec — dva různé druhy z těchto dokladů: cestovní pas, potvrzení o povolení pobytu, národní doklad totožnosti (jen pro občany EU), řidičský průkaz.
Co dělat když nemůžu splácet úvěr : Co dělat, když nemůžete splácet
Pokud se ocitnete v situaci, kdy nemůžete svou půjčku řádně splácet, nemusíte hned panikařit. Banky jsou na takovou situaci připraveny. Proto svého věřitele kontaktujte. Je velmi pravděpodobné, že banka bude mít pro výpadek pochopení a nabídne nějaké dočasné řešení.
Co je potřeba k získání úvěru
Jestli jste občanem České republiky — občanský průkaz a k němu druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list). Jako cizinec — dva různé druhy z těchto dokladů: cestovní pas, potvrzení o povolení pobytu, národní doklad totožnosti (jen pro občany EU), řidičský průkaz.
Pokud víte, že nebudete mít na splátku, začněte jednat s předstihem než až po datu splatnosti. Kontaktujte věřitele a narovinu jej seznamte se svými potížemi. Navrhněte věřiteli řešení například splátkový kalendář. Plaťte alespoň menší ale pravidelné splátky.Klientům s dluhy půjčují pouze nebankovní poskytovatelé půjček. Banky dlužníkům ze zákona půjčovat nemohou, jedná se o ochranu banky i klienta. Výhodnou a solidní půjčku lze samozřejmě sjednat i u nebankovního poskytovatele, je však nutné dát si pozor nejen na výši úroků, ale i další poplatky.
Co dělat když mi nechce vrátit peníze : V takové situaci bývá nejlepší obrátit se na advokáta, který na základě dostupných podkladů zpracuje a pošle dlužníkovi takzvanou předžalobní výzvu. Ta slouží jako poslední varování před podáním žaloby k soudu. Z praxe jde o velmi účinný nástroj, kterého se řada dlužníků zalekne a raději situaci začne řešit.