Antwort Kdo musí mít zprávu o vztazích? Weitere Antworten – Kdo má povinnost sestavit zprávu o vztazich

Kdo musí mít zprávu o vztazích?
Rádi bychom vám připomněli každoroční povinnost vypracovat zprávu o vztazích dle zákona o obchodních korporacích (ZOK). Povinnost sestavit zprávu o vztazích stanoví zákon všem společnostem (ovládaným osobám), které jsou ovládány jinou osobou, nebo jsou začleněny do skupiny společností či koncernu.V případě, že je vaše společnost součástí podnikatelského seskupení (tj. je ovládána jinou osobou, případně je začleněna do skupiny společností či koncernu), pak má povinnost zpracovat rovněž zprávu o vztazích mezi propojenými osobami (tj. ovládající a ovládanou osobou), která bývá součástí výroční zprávy.Povinnost zveřejnit výroční zprávu mají účetní jednotky zapsané v obchodním rejstříku, jimž tuto povinnost ukládá zvláštní právní předpis.

Kdo musí vypracovat výroční zprávu : (1) Účetní jednotky, které mají povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, jsou povinny vyhotovit výroční zprávu, jejímž účelem je uceleně, vyváženě a komplexně informovat o vývoji jejich výkonnosti, činnosti a stávajícím hospodářském postavení. Výroční zpráva se nevyhotovuje v případech uvedených v § 20 odst. 2.

Kdy se zveřejňují výroční zprávy

Zveřejňují účetní závěrku i výroční zprávu po jejich ověření auditorem a po schválení k tomu příslušným orgánem, a to ve lhůtě do 30 dnů od splnění obou uvedených podmínek, pokud zvláštní právní předpisy nestanoví lhůtu jinou, nejpozději však do konce bezprostředně následujícího účetního období, bez ohledu na to, zda …

Co musí zveřejnit spolek : Stanovy, výroční zprávy či zápisy z valné hromady k takovým informacím také jistě patří. Jinak spolek má ze zákona povinnost zveřejňovat např. stanovy a účetní závěrku, ale ve veřejném rejstříku ve Sbírce listin, nikoliv na svých stránkách.

106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím (dále jen Infozákon). Výroční zprávu musí zpracovat a zveřejnit každý povinný subjekt (§ 18 Infozákona), mezi které patří samozřejmě i obce. Zpráva se zpracovává za předcházející kalendářní rok a musí být zveřejněna do 1. března následujícího roku.

Výroční zprávu musí vyhotovit a zveřejňovat jen některé spolky. malé účetní jednotky, které za poslední dvě účetní období dosáhli alespoň dvou z následujících hodnot: aktiva celkem 40 000 000 Kč roční úhrn čistého obratu 80 000 000 Kč

Kdo nemusí zveřejňovat výkaz zisků a ztrát

Účetní závěrku tvoří obecně rozvaha, výkaz zisku a ztráty a příloha v účetní závěrce. Malé účetní jednotky a mikro účetní jednotky, které nemají povinnost auditu, nemusejí zveřejňovat výkaz zisku a ztráty; postačí tedy zaslat rozvahu a přílohu v účetní závěrce.Příklady dokumentů, které je potřeba zveřejnit ve sbírce listin:

  • listiny potvrzující vznik právnické osoby (např.
  • rozhodnutí o změnách statutárního orgánu (jmenování nebo odvolání členů),
  • výroční zprávy, účetní závěrky,
  • rozhodnutí o zrušení právnické osoby,
  • rozhodnutí o exekuci nebo likvidaci.

Založení spolku

Spolek je možné založit též usnesením na ustavující schůzi postupem podle § 222 až 225 občanského zákoníku. Hlavní činností spolku může být jen uspokojování a ochrana těch zájmů, k jejichž naplňování je založen, nikoli podnikání nebo jiná výdělečná činnost.

Výroční zpráva se vyhotovuje i za konsolidační celek, pokud je povinnost sestavit konsolidovanou účetní závěrku. Tato konsolidovaná výroční zpráva tedy obsahuje informace o konsolidačním celku, účetních jednotkách pod společným vlivem a účetních jednotkách přidružených.

Kdo nemusí zveřejňovat účetní závěrku : Malé účetní jednotky a mikro účetní jednotky, které nemají povinnost auditu, nemusejí zveřejňovat výkaz zisku a ztráty; postačí tedy zaslat rozvahu a přílohu v účetní závěrce.

Co musí spolek zveřejnit : Stanovy, výroční zprávy či zápisy z valné hromady k takovým informacím také jistě patří. Jinak spolek má ze zákona povinnost zveřejňovat např. stanovy a účetní závěrku, ale ve veřejném rejstříku ve Sbírce listin, nikoliv na svých stránkách.

Jaké orgány musí mít spolek

podle občanského zákoníku § 243 Orgány spolku jsou statutární orgán a nejvyšší orgán, případně kontrolní komise, rozhodčí komise a další orgány určené ve stanovách. Z toho vyplývá, že má spolek minimálně dva orgány – statutární a nejvyšší.

Sídlo spolku může být umístěno na jakékoli adrese, např. i na domácí adrese jednoho člena statutárního orgánu.Spolky se velmi často podílejí na kulturním dění, poskytují služby nebo se zaměřují na vzájemně nebo veřejně prospěšné cíle. Právně musí splňovat mnohé náležitosti, mít název, minimálně tři členy, sídlo, účel, statutární orgán spolku a vymezení práv a povinností členů. Také musí být zapsaný ve spolkovém rejstříku.

Kolik musí mít spolek clenu : Právní úprava Korporace a její vliv na spolky

§ 214, který se týká explicitně založení spolku, stanoví, že pro založení spolku jsou třeba tři osoby.