Antwort Kdo nemusí platit dálniční známku na Slovensku? Weitere Antworten – Kdo nemusí mít na Slovensku dálniční známku

Kdo nemusí platit dálniční známku na Slovensku?
Papírové dálniční známky byly zrušeny. Dálniční známku musí mít na Slovensku každé motorové vozidla do celkové hmotnosti 3,5 tuny s výjimkou: motocyklů všech kategorií vozidel nad 3,5 tuny (zde vzniká povinnost platit mýtné)Na správné používání e-vinět dohlíží Slovinská dálniční agentura (DARS), Finanční správa Slovinské republiky a policie. Provozovatel zpoplatněných silnic kontroluje e-známky pomocí kamer instalovaných v dálniční síti, na kontrolních bodech a ve vozidlech pro výběr mýta.A jízda bez dálniční známky se na Slovensku skutečně nevyplatí. Základní cena dálniční známky na 10 dní je pouhých 10 euro, což se nedá porovnat s cenou pokuty za jízdu bez ní, která je stanovena na 150 euro.

Jak koupit slovenskou znamku : Známky je možné koupit we webové aplikaci na portále eznamka.sk nebo pomocí mobilní aplikace eznamka, která je k dispozici pro Android nebo iOS. We webové aplikaci je možné platit kartou nebo bankovním převodem.

Kdo nemusí mít dálniční známku

Kdo neplatí za elektronické dálniční známky

Historická vozidla s přidělenou zvláštní registrační značkou a průkazem historického vozidla. Vozidla přepravující držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Vozidla sloužící k přepravě nezaopatřených dětí, které jsou léčeny pro onemocnění zhoubným nádorem nebo hemoblastózou.

Co se stane když nebudu mít dálniční známku : Pokuty za jízdu bez dálniční známky 2024

Na místě mohou udělit pokutu do výše 5 000 Kč, ve správním řízení se sankce může vyšplhat až na 20 000 Kč. V případě zneužití systému tím, že podáte oznámení od osvobození od dálničních poplatků, ačkoliv na něj nemáte nárok, se vystavujete možné pokutě až 100 000 Kč.

Co ale můžu udělat, když na dálnici či rychlostní komunikaci omylem vjedu do protisměru

  1. Zastavte co nejvíce u kraje vozovky, nejlépe vlevo, tj.
  2. Zapněte varovné blinkry, aby bylo vozidlo co nejlépe vidět.
  3. Oblečte si reflexní vestu, ve které budete vidět na velkou vzdálenost, pomůže Vám ochránit vaše zdraví.


Dálniční známka Slovensko – kde koupit Známky zakoupíte online na webu eznamka.sk. Na daném webu najdete i všechna další obchodní místa, kde můžete známku také zakoupit. Jde hlavně o kamenné prodejny jako jsou čerpací stanice, nebo speciální kiosky, které se nachází na hraničních přechodech.

Kde nejlépe koupit slovenskou dálniční známku

Kde koupit slovinskou dálniční známku

Slovinska dálniční známka se dá od února 2022 koupit pohodlně online na webu slovinského ředitelství dálnic. kromě toho zůstaly i možnosti koupit si známku na původních předprodejních místech, např. na čerpacích stanicích, v trafikách nebo na poštách.Kdo neplatí za elektronické dálniční známky

Historická vozidla s přidělenou zvláštní registrační značkou a průkazem historického vozidla. Vozidla přepravující držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Vozidla sloužící k přepravě nezaopatřených dětí, které jsou léčeny pro onemocnění zhoubným nádorem nebo hemoblastózou.ledna 2021 byla v České republice zavedena elektronická dálniční známka. Od té doby už se na sklo nelepí žádný papírový kupón. Dálniční známku zakoupíte pouze v elektronické podobě – je spárována s SPZ vozidla. Kontroly se provádí pomocí kamer, které snímají zpoplatněné úseky.

Kontrola je prováděna přímo na zpoplatněném úseku dálnice prostřednictvím hlídkových vozidel vybavených kamerovým systémem pro rozpoznávání SPZ nebo za pomoci vzdáleného připojení ke kontrolním branám nebo kontrolou na odpočívkách a parkovištích.

Kdo může jezdit bez dálniční známky : Kupón je povinný pro všechna osobní auta do hmotnosti 3,5 tuny. Nákladní vozy, autobusy, tahače či velké karavany vážící více pak mají svůj vlastní mýtný systém. Motocykly (jednostopá vozidla) nemusejí zpoplatněné úseky řešit vůbec.

Kde jsou kamery na dálniční známky : Kontrolní kamery jsou na všech dálnicích, ale nejvíce jich je na dálnici D1. Třeba na dálnici D4 je stacionární kontrola na jediném místě, stejné je to na dálnicích D6 a D7. Policisté a celníci by dnes měli říci, jak chytají neplatiče nových elektronických dálničních známek.

Kdy prijde pokuta za jizdu bez dálniční známky

Zpravidla kolem 10 dní před koncem platnosti vám přijde upozornění.

Kde koupit slovenskou dálniční známku Prodej slovenských dálničních známek probíhá online cestou přes web www.eznamka.sk nebo mobilní aplikaci. Online zaregistrujete své vozidlo zadáním SPZ do centrální evidence dálničních známek spolu s údaji o konkrétním autě a typem a platnosti dálniční známky.Ceny poplatků za používání dálnic na Slovensku se pro rok 2020 nemění. Roční známka platná do 31. ledna následujícího roku stojí 50 eur, třicetidenní známka vyjde na 14 eur a desetidenní známka na 10 eur.

Kde můžu jet bez dálniční známky :

  • D1, úsek Kývalka – Holubice (km 182-210)
  • D2, úsek Brno – Chrlice (km 0-3)
  • D5, úsek Ejpovice – Sulkov (km 67-89)
  • Silnice I/37, úsek Hradec Králové – Pardubice.
  • D5, úsek Beroun-východ – Beroun-západ (km 14-22)
  • D10, úsek Satalice – Stará Boleslav (km 0-14)
  • D10, úsek Bezděčín – Mladá Boleslav (km 39-46)