Antwort Kdo překládá návrhy na udělení státních vyznamenání? Weitere Antworten – Kdo předkládá návrhy na státní vyznamenání

Kdo překládá návrhy na udělení státních vyznamenání?
Pro rok 2024 byl stanoven termín pro podávání jmenovitých podnětů k propůjčení nebo udělení státních vyznamenání do 31. března. Návrhy na vyznamenání mohou předkládat občané nebo organizace, a to prostřednictvím elektronického formuláře (viz níže).Návrhy na propůjčení či udělení vyznamenání může předložit prezidentovi Poslanecká sněmovna, Senát, nebo vláda, ovšem prezident má právo propůjčit či udělit vyznamenání i bez těchto návrhů podle vlastní úvahy.Elektronická podání je možné zasílat na e-mailovou adresu: [email protected]. Případně lze návrh podat osobně na hlavní podatelně Pražského hradu (Kancelář prezidenta republiky, Praha 1 – Hrad, 11908, vstup ze 3. nádvoří).

Jaký zákon upravuje udělování vyznamenání : Zákon č. 62/1962 Sb. Zákon o propůjčování vyznamenání

Kdo ziskal nejvyssi státní vyznamenání

Po rozpadu ČSFR byl řád Bílého lva obnoven zákonem o státních vyznamenáních ČR č. 157/1994 Sb., jako nejvyšší státní vyznamenání České republiky. Změny se dočkal rub řádového odznaku, kde se nově objevil velký znak ČR. Také latinský opis byl znovu nahrazen českým „Pravda vítězí“.

Co je to státní vyznamenání : Státní vyznamenání jsou vyznamenání nebo jiná ocenění, která uděluje stát. Mohou být rozdělena na vyznamenání vojenská a civilní.

Držitelem řádu je vždy prezident České republiky, mezi vyznamenanými je dále například Alžběta II., královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, armádní generál Emil Boček, odbojář Václav Morávek, politička Madeleine K. Albrightová či herečka Jiřina Bohdalová.

Řády se propůjčují státním občanům, ostatním se udělují, vţdy k 28. říjnu, přičemţ zákona umoţňuje i datum 1. ledna. Medaile se udělují.

Co to je státních vyznamenání

Státní vyznamenání jsou vyznamenání nebo jiná ocenění, která uděluje stát. Mohou být rozdělena na vyznamenání vojenská a civilní.Služební medaili a medaili je oprávněna nosit pouze oceněná osoba. Plaketa je určena pouze k vystavení. Služební medaile a medaile se nosí na služebním nebo jiném stejnokroji nebo na občanském oděvu na přední náprsní straně saka za státními a zahraničními vyznamenáními (dále jen „vyznamenání“).Držitelem řádu je vždy prezident České republiky, mezi vyznamenanými je dále například Alžběta II., královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, armádní generál Emil Boček, odbojář Václav Morávek, politička Madeleine K. Albrightová či herečka Jiřina Bohdalová.

Řád Bílého lva je nejvyšší státní vyznamenání České republiky. Původně byl udělován osobám, které se zvlášť vynikajícím způsobem zasloužily o Československo, a to od roku 1922.

Za co se dává Řád bílého lva : Řád Bílého lva byl zřízen jako vyznamenání pro příslušníky cizích států za zásluhy, které získali o stát československý.

Jaké známky jsou potřeba na vyznamenání : Žák je hodnocen stupněm: Prospěl (a) s vyznamenáním – není-li v žádném z povinných předmětů stanovených ŠVP hodnocen (a) na vysvědčení stupněm horším než 2 – chvalitebný, průměr stupňů prospěchu ve všech povinných předmětech není vyšší než 1,5 a jeho chování je hodnoceno stupněm velmi dobré.

Jak dostat medaili Za zasluhy

Medaile Za zásluhy jsou vyznamenání, která si hráči mohou vyzvednout, jakmile jejich herní profil dosáhne 40. úrovně.

Bohemia mincovna toto významné jubileum uctívá výroční ražbou Řád Bílého lva, kterou je možné získat exkluzivně u Moje mincovna CZ v limitované edici ZDARMA, jen za úhradu poštovného a balného. Řád Bílého lva je nejvyšším českým státním vyznamenáním, které vychází z původního Československého řádu Bílého lva.1) Řádovým odznakem Řádu Bílého lva je granátově červeně smaltovaná pětidílná hvězdice. Díly hvězdice jsou navzájem spojeny lipovými lístky se stonky směřujícími ke středu hvězdice. Na středovém medailonu hvězdice je na líci korunovaný, dvouocasý, stříbrný lev přesahující do jednotlivých dílů.

Kdo dostane Řád Bílého lva : S řádovým řetězem se vyznamenání uděluje pouze hlavám států. Českým státním občanům se řád neuděluje, ale propůjčuje. Českému prezidentovi se po zvolení propůjčuje Řád Bílého lva I. třídy (spolu s řádem TGM) automaticky ze zákona, parlament může rozhodnout o propůjčení doživotním.