Antwort Kdo platí opravu radiátoru? Weitere Antworten – Kdo hradí výměnu radiátorů

Kdo platí opravu radiátoru?
Z uvedeného se podává, že bude-li se jednat o opravu radiátoru – hradí ji vlastník jednotky, v níž se radiátor nachází; půjde-li však o jeho výměnu, bude tato k tíži SV.Je nezbytné si dávat pozor také na situace, kdy hrozí v důsledku vyskytnuvší se vady bezprostředně další škoda. Typicky se jedná o prasklé stoupačky. V takových případech je to nájemce, kdo musí zajistit bezodkladné odstranění závady, i kdyby nespadala pod drobné opravy.Nejčastěji platí, že drobné opravy v bytě provádí na své náklady nájemce bytu, větší opravy pak vyžadují souhlas bytového družstva, zejména pokud má dojít k zásahu do nosných konstrukcí, otopné soustavy, či pokud nájemce provádí výměnu oken. Opravy a rekonstrukce mimo samotný byt pak vždy zajišťuje družstvo.

Kolik stojí výměna radiátoru : Ceník prací Topenářství Vytápění

Montáže jednotka cena jednotková bez DPH
výměna růžice radiátoru(kus za kus) ks 360,0 Kč
výměna radiátoru jednoduchého 1 deska s úpravou přípojky ks 1 320,0 Kč
výměna radiátoru dvojitého s úpravou přípojky a konzolí ks 1 480,0 Kč
instalace radiátoru deskového do délky 1,6m ks 450,0 Kč

Co plati najemnik za opravy

Nájemce je povinen uhradit následující opravy:

  • u jednotlivých vrchních částí podlah a podlahových krytin,
  • v případě výměny prahů a lišt,
  • u částí dveří a oken, jejich součástí, kování a klik,
  • u výměny zámků (i u elektronického otevírání vstupních dveří bytu),

Co všechno musí platit nájemník : Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.

Běžná údržba a drobné opravy

Toto všechno je povinností nájemce. Nájemce je také povinen udržovat zařízení ve funkčním stavu a pravidelně provádět kontrolu, zda vše funguje. Toto se týká zejména kontroly radiátorů, kotle nebo vodovodních baterií, případně detektorů kouře.

Stoupačka: výměna vypouštěcí ventil na stoupačce – 324,-Kč výměna uzávěru stoupačky – 780,-Kč

Co jsou drobné opravy v bytě

Podpůrně mimo výčtu uvedeného ve výše zmíněném ustanovení se užije pravidlo, že za drobné opravy se považují takové opravy, které v rámci jedné opravy nepřesáhnou částku 1.000 Kč. Pod pojmem běžná údržba rozumíme takovou údržbu, která se provádí obvykle při užívání bytu.V závislosti na tom je poté možné určit, kdo je povinen hradit opravy těchto částí. Jestliže se jedná o příslušenství jednotky, je povinen hradit náklady na opravu vlastník jednotky. V opačném případě, kdy se jedná o společnou část s výhradním užíváním, je povinností společenství hradit náklady. Z definice § 2 písm.Radiátory: výměna ventilu radiátoru(kus za kus) – 180,-Kč výměna šroubení radiátoru(kus za kus) – 180,-Kč výměna růžice radiátoru(kus za kus) – 360,-Kč

„Zkušená firma zvládne vyměnit čtyři klasické radiátory typu RADIK zhruba za 5 hodin a celá výměna se obejde bez složitého bourání, řezání a svařování. Výhodou je, že nové radiátory vhodné k rekonstrukcím mají stejnou připojovací rozteč jako původní článkové, tedy 50 centimetrů, můžeme tedy použít stávající rozvody.

Kdo platí drobné opravy : Podle nařízení vlády jsou nájemci povinni provádět drobné opravy, pokud k tomu došlo v důsledku běžného užívání bytu. Pokud jsou však opravy nutné v důsledku škod způsobených nájemcem nebo jinými osobami, které v bytě žijí nebo jej navštěvují, náklady na opravy hradí nájemce.

Které opravy hradí nájemce : Jde zejména o malování, opravu omítek, tapetování a čištění podlah včetně podlahových krytin, obkladů stěn a čištění zanesených vodovodních odpadů až ke svislým rozvodům. Dále se běžnou údržbou rozumí udržování zařízení bytu ve funkčním stavu.

Co platí nájemník v bytě

Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.

Obvykle však trvá výměna stoupačky vodovodu v činžovním domě o 5 – 7 podlažích cca 4 – 7 pracovních dní, včetně provedení zednických prací. Je-li součástí prací i výměna sanitárního vybavení bytů, obkladů a dlažeb v koupelnách a na WC, může být doba potřebná pro realizaci prací i dva až tři týdny.Co obnáší taková výměna stoupaček U výměny svislých rozvodů je nutné nejprve odstranit dveře šachty, vypustit vodu z potrubí, odmontovat vodoměry. V dalším kroku se vyřežou ocelové rozvody, které se nahrazují novými rozvody.

Co platí majitel bytu : Pronajímatel má ze zákona povinnost udržovat po dobu nájmu byt (či dům) ve stavu způsobilém k užívání. Sem by se řadilo především zajištění základních potřeb jako dodávka vody, tepla a podobně. Měl by také hradit větší opravy v bytě, které stojí více než 1000 Kč.