Antwort Kdo rozdává dárky v Polsku? Weitere Antworten – Kdo chodí v Polsku na Vánoce

Kdo rozdává dárky v Polsku?
Dárky v Polsku nosí na většině území sv. Mikuláš, v nejjižnější části Polska Ježíšek a v Kašubsku hvězdička. Vánoce v Polsku se nazývají Boże Narodzenie (Boží narození).V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.Kdo nosí dárky na ukrajině

Je zobrazován jako starší muž s bílým plnovousem a často má na sobě dlouhý bílý plášť nebo kožich. Did Moroz přináší dárky dětem na Štědrý večer, tedy 24. prosince, nebo v některých regionech na svátek Tří králů, tedy 6. ledna.

Kdo slaví Vánoce 7 ledna : Vánoce se v pravoslavných zemích, ke kterým se Rusko řadí, začínají slavit až 6. a 7. ledna. Používají totiž Juliánský kalendář, který je oproti Gregoriánskému o 13 dní popředu.

Jak se slaví Vánoce v Polsku

Na Štědrý večer se nepije alkohol. Poláci rádi doma zdobí živý stromeček, nejčastěji smrček, jedličku nebo borovici. Našli byste na něm světýlka a moderní ozdoby nebo přírodní dekorace (slaměné ozdoby, sušené ovoce a svíčky). Tradiční dekorací v Polsku jsou jesličky.

Kdo roznáší dárky ve Španělsku : Tradičně nosí ve Španělsku dárky Tři králové (Los Reyes Magos). Vlivem anglosaské kultury si ale Španělé vytvořili obdobu Santa Clause, který se jmenuje Papá Noel.

Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

Stejné miminko jen s trochu jiným jménem se do vánoční práce vrhá na Slovensku (Ježiško), v Maďarsku (Jezuska) a v Rakousku (Christkind). V Itálii mu v překladu také říkají Ježíšek (Babbo Natale), ale zosobňuje ho tu starý pán.

Kdo nosí dárky v Egyptě

Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Dánsko Julemanden (Christmas Man)
Dominikánská republika Papá Noel (Otec Vánoc), Santa Clós (Santa Claus)
Ekvádor Papá Noel (Otec Vánoc)
Egypt Papa Noël (arabsky: بابا نويل Baba Noel)

Père Noël je dnes v podstatě identický se Santa Clausem, včetně sobů a toho, že žije na severním pólu, či že může nosit červené oblečení. Kvůli francouzským vlivům v 19. století nosí dárky také v Argentině, Brazílii a Uruguayi pod jménem Papá Noel.Tradiční vánoční výzdoba zahrnuje jak severské motivy – sněhové vločky, soby, losy, skřítky – tak i jinde obvyklé vánoční stromečky, které hlavně v Norsku poněkud překvapivě zdobí i drobné státní vlaječky, dále betlémy, adventní věnce, rostlinu vánoční hvězdu, perníkové a marcipánové ozdoby a andělíčky.

Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Belgie Père Noël (Otec Vánoc) a Sv. Mikuláš, 6. prosince, pro francouzsky mluvící; Kerstman (Vánoční muž) a Sinterklaas, 6. prosince, pro nizozemsky mluvící
Bolívie Papá Noel (Otec Vánoc)
Bosna a Hercegovina Djed Božićnjak (také znám jako Božić Bata nebo Djed Mraz) 1. ledna

Jak se řekne polsky prosinec :

měsíce česky polsky
9. měsíc září wrzesień
10. měsíc říjen październik
11. měsíc listopad listopad
12. měsíc prosinec grudzień

Jak se slaví Vánoce v Finsku : Tradiční večeře ve Finsku připomíná švédský stůl: každý si může naložit, na co má chuť. Na stole byste našli pečenou šunku, zeleninové casserole a rybu na různé způsoby. Kromě toho se jí rýžová kaše a kdo ve své misce objeví mandli, ten si podle pověry musí něco přát.

Kdo nosí dárky v Norsko

Nejčastěji ve světě naděluje Santa Claus, v takovém Norsku dárečky nosí koza krále Olafa II. Ta rozdává dárky i zlobivým dětem.

I když mívá různá jména, stejný svatý Mikuláš nosí dárky i v Srbsku, Německu nebo v Nizozemí. Právě v Holandsku také má svůj původ Santa Claus: ze zdejšího Sint Nicolaas / svatý Mikuláš se zkrácením stal SinterKlaas.Vánoce se v Německu liší hlavně tím, že jsou mnohem víc naplánované a mají jasný harmonogram. Bývá zvykem jít společně vybrat a koupit vánoční stromeček, který pak s rodinou ozdobíte. Štědrý den se nese ve znamení rodinných návštěv, pak se jde do kostela. Dárky se rozbalují po večeři (nosí je Christkind – Ježíšek).

Kdo nosí vánoční dárky v Rakousku : Malým i velkým Rakušanům také nosí dárky Ježíšek 24. prosince večer. (muž Vánoc), ten je něco mezi Santou a Mikulášem.