Antwort Kdo roznáší dárky ve Francii? Weitere Antworten – Kdo rozdává dárky ve Francii

Kdo roznáší dárky ve Francii?
Père Noël (česky Otec Vánoc) je francouzskou obdobou Santa Clause nebo Ježíška. Lidově bývá nazýván Tatíček Noel, anebo Otec Vánoc. V některých částech Francie přináší Père Noël dětem na Štědrý den dárky a hračky, které umístí do velkých bot.Vánoce se v pravoslavných zemích, ke kterým se Rusko řadí, začínají slavit až 6. a 7. ledna. Používají totiž Juliánský kalendář, který je oproti Gregoriánskému o 13 dní popředu.Ve Velké Británii nosí dárky Father Christmas (Otec Vánoc). Na Štědrý večer chodí od domu k domu a rozdává dárky.

Kdo rozdává dárky v Rakousku : V sousedním Německu si trh s vánoční nadílkou rozdělili Vánoční muž Weihnachtsmann a obdoba českého Ježíška – Christkind. Ježíšek nosí dárky také v Rakousku.

Kdo rozdává dárky v Itálii

Zatímco u nás nosí dárky Ježíšek, v Itálii to mají trochu různorodější. Ve většině částí této středomořské země děti obdarovává Babbo Natale, tedy dědeček Vánoc. Krásně zabalené balíčky ráno 25. prosince pak děti najdou pod stromečkem nebo u krbu.

Kdo nosí dárky v Egyptě : Charakteristika seznamu

Stát Starý muž
Dánsko Julemanden (Christmas Man)
Dominikánská republika Papá Noel (Otec Vánoc), Santa Clós (Santa Claus)
Ekvádor Papá Noel (Otec Vánoc)
Egypt Papa Noël (arabsky: بابا نويل Baba Noel)

USA. Vánoce se slaví podobně jako ve Velké Británii, lidé zdobí domy zvenku, věší větvičky a na večeři podávají pečeného krocana s nádivkou. Nechybí tradiční pudink a dýňový koláč. Dárky nosí Santa Claus a děti je nacházejí až na druhý den ráno.

Tradiční vánoční výzdoba zahrnuje jak severské motivy – sněhové vločky, soby, losy, skřítky – tak i jinde obvyklé vánoční stromečky, které hlavně v Norsku poněkud překvapivě zdobí i drobné státní vlaječky, dále betlémy, adventní věnce, rostlinu vánoční hvězdu, perníkové a marcipánové ozdoby a andělíčky.

Kdo nosí dárky v Holandsku

I když mívá různá jména, stejný svatý Mikuláš nosí dárky i v Srbsku, Německu nebo v Nizozemí. Právě v Holandsku také má svůj původ Santa Claus: ze zdejšího Sint Nicolaas / svatý Mikuláš se zkrácením stal SinterKlaas.Stejné miminko jen s trochu jiným jménem se do vánoční práce vrhá na Slovensku (Ježiško), v Maďarsku (Jezuska) a v Rakousku (Christkind). V Itálii mu v překladu také říkají Ježíšek (Babbo Natale), ale zosobňuje ho tu starý pán.Zatímco na severu Německa dostávají děti dárky od „starouška“ Weinachstmanna, jižní část Německa obdarovává Jezulátko, kterému se říká ChristKind.

V Austrálii nosí dárky v potu tváře Otec Vánoc (Father Christmas). Vánočního tátu dostali Australané věnem od Britů. Jako členové Commonwealthu převzali i řadu tradic, a tak ve třicetistupňovém vedru dorazí k australské vánoční tabuli právě tento pán.

Jak vypadají Vánoce v Anglii : V Anglii nenaděluje dárky Ježíšek, ale Father Christmas, který se podobá americkému Santa Clausovi. Na Štědrý den děti věší nejčastěji ke krbu punčochu, ve které najdou na Boží hod dárky. Tradičním jídlem bývá v Británii krocan s ořechovou nádivkou a puding. Nepředstavujte si ale klasický pudink jako v Česku.

Jak se slaví Vánoce v Finsku : Vánoce – s rodinou a v klidu

Vánoce ve finském podání jsou především rodinné svátky. Jejich oslava je relativně podobná té české, dokonce se ve Finsku na rozdíl od většiny zemí slaví již 24. prosince, podobně jako v České republice. Na Štědrý den po snídani je čas na obstarání posledních nákupů a ozdobení stromečku.

Jak se slaví Vánoce v Německu

Vánoce se v Německu liší hlavně tím, že jsou mnohem víc naplánované a mají jasný harmonogram. Bývá zvykem jít společně vybrat a koupit vánoční stromeček, který pak s rodinou ozdobíte. Štědrý den se nese ve znamení rodinných návštěv, pak se jde do kostela. Dárky se rozbalují po večeři (nosí je Christkind – Ježíšek).

Tento dobrotivý muž zvaný svatý Nicholas pomáhal potřebným a obdarovával chudé. Zemřel 6. prosince a v tento den si jej připomínáme právě svátkem svatého Mikuláše, který podobně jako on, rozdává sladkosti a malé dárky.Ve Finsku nosí dárky Joulupukki (doslova “vánoční kozel”) – postava ze skandinávské mytologie, která vypadá jako dědeček oblečený do kozlí kůže. Bydlí v Laponsku a na rozdíl od Santa Clause ho finské děti na vlastní oči vidí, jak jim naděluje dárky.

Kdo nosí vánoční dárky v Rakousku : Malým i velkým Rakušanům také nosí dárky Ježíšek 24. prosince večer. (muž Vánoc), ten je něco mezi Santou a Mikulášem.