Antwort Kdo s kým bojoval v trójské válce? Weitere Antworten – Kdo proti sobe bojoval v trojske válce

Kdo s kým bojoval v trójské válce?
n. l. – 1179 př. n. l. Trójská válka je legendární, deset let trvající dobývání maloasijského města Tróje řeckými bojovníky vedenými mykénským králem Agamemnónem. Řekové se do války vypravili poté, co syn trójského krále Paris unesl Helenu, manželku spartského krále Meneláa.

Ilias
Autor Homér
Původní název Ἰλιάς
Jazyk homérská řečtina
Námět Trójská válka

Jeho nejznámější bitvou je Trojská válka, kde se zapsal jako nejlepší a nejudatnější válečník v historii.

Jak Rekove dobyli Troju : Řekové postavili dřevěného dutého koně, ve kterém se ukryli řečtí bojovníci. Koně dotáhli k bráně a předstírali opuštění Tróje. Trójané si koně vtáhli do města. V noci Řekové opustili úkryt, otevřeli Řekům bránu Tróje a město dobyli.

S kým bojoval Odysseus

Odysseus byl jednou z hlavních achájských postav Trojské války. Dalšími účastníky boje byli polobůh Achilleus, mykénský král Agamemnón, spartský král Meneláos, král Pylu Nestór, Velký Aiás a Malý Aiás, rek Diomédes a lukostřelec Teukros.

Kdo zabil Achilla : Jistěže všichni víme, že pata byla jediná zranitelná část hrdinova těla. Většina z nás si navíc vzpomene, že podle bájí zabil Achilla šíp, který vystřelil trojský princ Paris; aby smrtící střela neminula cíl, řídil ji bůh Apollon, fanda Trójanů.

Poté, co Řekové zaútočili na Tróju, stal se Hector vrchním velitelem obranného vojska. Tuto postavu ztvárnil poměrně známý americký herec, Eric Bana.

Hektór (řecky Ἕκτωρ, latinsky Hector) je v řecké mytologii nejstarší syn trojského krále Priama a jeho manželky Hekabé. Byl vrchním velitelem trojských vojsk ve válce proti Achájcům. Některá data mohou pocházet z datové položky. Byl miláčkem Trójanů, nazývali ho štítem svého města.

Jak byl zabit Achilles

Achilles byl brzy pomstěn thessalským králem Filoktétem, jenž trefil Parida Herakleovými (Herkulovými) šípy do oka: Parida, který se dobelhal do paláce, Helena odmítla ošetřit, a když ho jeho bratři chtěli přenést, spadl jim na zem a šíp se mu zarazil hluboko do hlavy, načež zemřel.Achillova pata je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení, přirovnání. Označuje „jediné zranitelné místo“ nebo všeobecně „zranitelné místo“. Tento pojem se vztahuje k Achillovi.Devět dlouhých let obléhali Řekové Tróju, plenili okolní vesnice a zmocňovali se měst. Avšak dobýt město jim prozatím nebylo souzeno, neboť věštba zaručovala, že Trója nepadne, dokud se Priamův syn Troilos nedožije dvaceti let.

Po vítězství Řeků se Odysseus vracel se svými bojovníky domů, ale jeho strastiplná cesta trvala deset let. Na mapě si prohlédněte Odysseovo putování, proč autoři báje umístili jednotlivé zastávky právě na uvedená místa

S kým se potkal Odysseus : Odysseus se jí dá poznat při zvláštní zkoušce, kterou si královna vymyslí, aby odradila dotěrné muže. Pouze on jediný totiž dokáže napnout svůj starý luk. Spolu se svým synem Télemachem, jenž ho již dlouho hledal (na své cestě navštívil i krále Meneláa, manžela krásné Heleny), nápadníky pozabíjí a ujímá se vlády.

Kdo to byl Patroklos : Patroklos (řecky Πάτροκλος sláva otcova) je postava z řecké mytologie, syn hrdiny Menoitia z Opuntu. Patroklos byl Achillovým nejvěrnějším přítelem (homérovská tradice o jiném než přátelském vztahu nehovoří, někteří pozdější řečtí autoři vyvozují, že se mohlo jednat i o vztah sexuální).

Jak zemřel Patroklos

Hektór však brzy poznal, že se za nádhernou Achillovou zbrojí skrývá slabší Patroklos, a posléze ho v souboji zabil. Achilles jeho smrt nesl těžce.

Nečekaně na něj zaútočil Achilleův přítel Patroklos, oděný v jeho zbroji, čímž oklamal Trójany. Hektór sešikoval své muže, postavil se Patroklovi a v lítém boji ho zabil.Řekové nakonec zvítězili pomocí lsti, kdy obyvatelům Tróje darovali dřevěného koně (trójský kůň neboli danajský dar). Příběh o trójské válce je znám především z Homérových eposů, Ilias, která přímo líčí poslední část války, a Odysseia, která vypráví osudy jednoho z bojovníků, ithackého krále Odyssea, po skončení války.

Kdo vychoval parida : Její věštba i rada však nebyly vyslyšeny. Novorozeného syna Parida nicméně nechali na králův rozkaz pohodit v lese na svazích hory Ídy, on však přežil díky medvědici, která ho odkojila a nymfě Oinóné a pastýři Ageláovi, kteří se o něj postarali a vychovali ho.