Antwort Kdo uznává Kosovo? Weitere Antworten – Kde se nachází Kosovo a kdo si ho nárokuje jako své území

Kdo uznává Kosovo?
Kosovo (albánsky Kosova srbsky Косово/Kosovo), plným názvem Kosovská republika, je částečně uznaný stát v jihovýchodní Evropě. Je vnitrozemským státem ležícím ve středu Balkánu, na severu a východě sousedí se Srbskem, na jihovýchodě se Severní Makedonií, na jihozápadě s Albánií a na západě s Černou Horou.Válka skončila dne 10. června 1999 poté, co se jugoslávská armáda stáhla z oblasti a Kosovo bylo dáno pod mezinárodní správu. Protože převažují nepotvrzené nebo zpochybněné důvody pro vedení války, je považována za válku nelegitimní.Oficiálními jazyky v Kosovu jsou srbština a albánština. Regionálně se používá romština, bosenština a turečtina. Albánština patří k nejstarším evropským jazykům. Pro zápis srbštiny se používá cyrilice, ale v Kosovu píší také latinkou.

Jaký má vliv uznání Kosova ze strany mnoha státu na jeho státnost : Stanoviska uznání / neuznání kosovské suverenity jsou důležitá nejen z hlediska práva národů na sebeurčení, ale mohou hrát i významnou roli v dalších sporných otázkách v mezinárodním systému týkající se neuznaných států a oblastí Page 8 2 se separatistickými sklony, kam v současné době patří například Katalánsko nebo …

Jak vzniklo Kosovo

Poslanci rozpuštěného albánského parlamentu pracovali v ilegalitě, což vyústilo tím, že 22. září 1991 na tajném hlasování v Kačaniku u Prištiny vyhlásili Kosovo za nezávislý stát. Následovalo referendum, kde 99,7 % hlasujících potvrdilo, že od 9. října 1991 je Kosovo z vůle lidu nezávislé.

S kým sousedí Kosovo : Kosovský parlament vyhlásil dne 17. února 2008 nezávislost na Srbsku. Oficiální orgány a představitelé Srbska však nezávislost odmítají uznat a považují oblast nadále za součást Srbska, postoj jiných států není jednotný. Země sousedí s Albánií, Severní Makedonií, Černou Horou a Srbskem.

Začala poté co se v referendu z 1. března 1992 rozhodlo 99,7 procenta hlasujících o vytvoření samostatného státu, což srbská strana neakceptovala a poslala do země armádu. Právě tato válka byla nejzuřivější a nejničivější.

Základní výrazy

Česky Albánsky
Děkuji / Není zač Faleminderit / Je i mirpritur
Prosím Ju lutem
Promiňte Me falni
S dovolením Më lejoni

Co je dnes Jugoslávie

V roce 2003 byla Svazová republika Jugoslávie oficiálně přejmenována na Srbsko a Černou Horu, což znamená důležitý přechod ve své historii.Státní hranicí sousedí ČR s Polskem v délce 761,8 km, s Německem 810,3 km, s Rakouskem 466,3 km a se Slovenskem 251,8 km.Začala poté co se v referendu z 1. března 1992 rozhodlo 99,7 procenta hlasujících o vytvoření samostatného státu, což srbská strana neakceptovala a poslala do země armádu. Právě tato válka byla nejzuřivější a nejničivější.

Dokument prostřednictvím pamětníků popisuje příčiny a začátek válek v Jugoslávii mezi lety 1991 až 1995.

Jak se řekne albánsky Ahoj : Základní výrazy

Česky Albánsky
Ahoj Tungjatjeta
Dobrý den Mirëdita
Dobrý večer Mirëmbrëma
Dobrou noc Natën e mire

Jak Tezka je Albanstina : Albánština může být pro Čechy trochu matoucí

Albánské slovo pro „ano“ je „po“ a albánský výraz pro „ne“ je „jo“. Albánština je opravdu těžká a nepodobá se snad žádnému jazyku na světě. I tak doporučujeme se alespoň „trošku“ albánsky naučit, uděláte Albáncům obrovskou radost.

Kdo osvobodil Jugoslávii

HAAG – Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu v pátek v odvolacím procesu nečekaně osvobodil penzionovaného chorvatského generála Anteho Gotovinu a jeho kolegu Mladena Markače, odsouzené za válečné zločiny proti Srbům.

24. března 1999 v 19:00 zahájilo NATO vzdušné útoky na cíle ve Svazové republice Jugoslávie. Bombardovací kampaň NATO zahrnovala přes nejprve desítky, a poté až stovky letadel operujících ze základen v Itálii, Německu a letadlové lodi USS Theodore Roosevelt umístěné v Jaderském moři.Tvar státního území je relativně pravidelný s charakteristickým protažením ve směru rovnoběžky. Vzdálenost mezi nejsevernějším a nejjižnějším bodem činí 278 km (maximální délka ve směru poledníku je 276 km) a mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem je 493 km (maximální délka ve směru rovnoběžky je 452 km).

Jak se říká České republice : Název Česká republika (zkratkou ČR) je používán v oficiálních dokumentech, např. státní pečeť České republiky, cestovní pas, občanský průkaz, mezinárodní smlouvy apod. Též v případě, že je ČR součástí názvů institucí, organizací, firem a také v případě citování názvů publikací popř. jiných přímých citací.