Antwort Kdo vlastní webovou stránku? Weitere Antworten – Kdo vlastní webové stránky

Kdo vlastní webovou stránku?
Držitele českých domén lze zjistit v centrálním registru českých domén, který se nazývá CZNIC a je k dispozici na adrese nic.cz. Do vyhledávacího políčka si zadejte hledanou doménu a ve výsledku vyhledávání uvidíte kdo je držitel domény. Lze ho ještě rozkliknout a vidět podrobnější údaje.Správcem domény je spravuje EURid (sdružení správců národních domén z Belgie, Itálie a Švédska) a registrace je možná pouze přes akreditované registrátory. Naše společnost je akreditovaným registrátorem od roku 2011. Majitelem . EU domény může být každá fyzická osoba, společnost nebo organizace sídlící v Evropské unii.Registrant – osoba, která je odpovědná za vykazování a správu uživatelů vykazujících za konkrétní subjekt. Registrant nemusí být odpovědný zástupce, který je uvedený na licenci, ale osoba, např. vedoucí oddělení, která doposud zajištovala zasílání výkazů na ERÚ.

Jak zjistit poskytovatele webu : Pro zjištění poskytovatele z IP adresy slouží i příkaz whois . Když ho použijete s IP adresou, vypíše nám údaje z registru.

Kolik stojí vlastní stránky

Orientačně se cena průměrných webových stránek pohybuje v rozmezí 30 000 – 80 000 Kč. Velmi ale záleží na velikosti webu a kvalitě, kterou požadujete. Obecně by se dalo říct, že můžete zvolit kategorii dodavatelů low-cost, střední třídu nebo high-end.

Kolik stojí vlastní webové stránky : Webové stránky stojí 25 000-70 000 Kč.

To je cena za tvorbu běžného prezentačního webu. Ať už pro podnikatele, firmy nebo živnostníky. Průměrná cena více stránkového webu se pohybuje okolo 35 000-40 000 Kč. Cena jednostránkového webu od 15 000 Kč.

Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.

Tím místem, kde doménová jména fyzicky vznikají, jsou centrální registry. Centrální registr je organizace, která má práva spravovat doménu nejvyšší úrovně (např.

Jak zjistit kdo vlastní doménu

COM (nebo jiné generické domény), využijeme opět vyhledávání v registru WHOIS na některém ze specializovaných webů např. www.whois.com nebo whois.domaintools.com. Ve výsledcích vyhledávání v registru nás zajímá údaj „Registrant“, který nám sdělí požadované informace o majiteli domény.Registrátor je společnost, která umožňuje klientům (osobám nebo firmám) registrovat domény. Registrátor může mít partnery (resellery), kteří pro své zákazníky registrují domény vlastním jménem.Další informace o webové stránce

  1. Zadejte do Googlu vyhledávací dotaz.
  2. Za adresou URL výsledku vyhledávání vyberte ikonu možností .
  3. V části Zdroj vyberte možnost Další informace o této stránce.
  4. V závislosti na dostupných informacích se na této stránce mohou zobrazit tři sekce: Informace o zdroji. Informace o tématu.


Orientačně se cena průměrných webových stránek pohybuje v rozmezí 30 000 – 80 000 Kč. Velmi ale záleží na velikosti webu a kvalitě, kterou požadujete. Obecně by se dalo říct, že můžete zvolit kategorii dodavatelů low-cost, střední třídu nebo high-end.

Kolik stojí webové stránky měsíčně : V průměru stojí vytvoření webové stránky kolem 16 000 korun, přičemž průběžné náklady na její údržbu se pohybují kolem 1 500 Kč měsíčně. Tento odhad je vyšší, pokud si najmete designéra nebo vývojáře – počítejte s počátečními náklady kolem 30 000 Kč a průběžnými náklady 7 000 Kč ročně.

Kolik stojí web na WordPressu : U Českého hostingu zaplatíte za hosting 1210 s DPH Kč ročně. U WP-Hosting.cz stojí podobný, ale trochu lepší plán Standard, 1452 s DPH na rok. Hostingový plán je spojený s jednou doménou, na ní můžete mít subdomény.

Kolik stojí Internetová doména

Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.

Jak změnit vlastníka domény Vlastníka domény může změnit jen oprávněný plátce/správce domény přímo v zákaznickém účtu (adminu) a stávající majitel domény ji musí odsouhlasit. U některých koncovek změnu řeší přímo centrální registr, u některých TLD jsou speciální formuláře.Držitele většiny domén lze jednoduše změnit v Zákaznickém centru. Jestli do něj nemáte přístup, můžete o změnu držitele domény požádat pomocí příslušného formuláře. UPOZORNĚNÍ: Změna držitele domény na centrálním registru neovlivňuje fakturační údaje zákaznického účtu, ani nemění správce DNS záznamů.

Jaké údaje můžete službou WHOIS zjistit : Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:

  • kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
  • sponzorující registrátor,
  • datum vytvoření a vypršení platnosti,
  • názvové servery a stavy domén.