Antwort Kdo vlastni stranku? Weitere Antworten – Jak zjistit majitele com domény
Kdo je majitel domény se dá zjistit v centrálním registru domén pomocí služby WHOIS (Who Is) nebo na stránkách registrátorů národních domén (CZ. NIC, SK. NIC apod.). Využít můžete i náš WHOIS vyhledávač, který funguje pro všechny doménové koncovky.Správcem domény je spravuje EURid (sdružení správců národních domén z Belgie, Itálie a Švédska) a registrace je možná pouze přes akreditované registrátory. Naše společnost je akreditovaným registrátorem od roku 2011. Majitelem . EU domény může být každá fyzická osoba, společnost nebo organizace sídlící v Evropské unii.Bezpečnostní tým CSIRT.CZ provozuje sdružení CZ. NIC, správce české národní domény, a to na základě memoranda uzavřené v roce 2012 s Národním bezpečnostním úřadem.
Kdo je registrátor domény : Registrátor je společnost, která umožňuje klientům (osobám nebo firmám) registrovat domény. Registrátor může mít partnery (resellery), kteří pro své zákazníky registrují domény vlastním jménem. Před registrací domény zákazník zjišťuje u registrátora, zda je doména volná.
Jak zjistit komu patří webová stránka
CZ, podíváme se do centrálního registru českých domén na adrese www.nic.cz. Zde do vyhledávacího pole vložíme název domény (bez www), u níž chceme zjistit majitele. Zobrazí se nám výsledky vyhledávání v registru (WHOIS) a informace o doméně.
Jak zjistit jméno vlastníka nemovitostí : Vlastníka (pronajímatele) nemovitosti – bytu s jeho adresou zjistíte z výpisu z katastru nemovitostí, který vám na počkání vydají na jakémkoliv katastru nemovitostí, a to na základě sdělení adresy bytu.
Kupují se (neboli registrují se) přes internet na stránkách poskytovatelů domén. Například Forpsi.com nebo Wedos.cz kde nakupuji i já. Nebo Cesky-hosting.cz/domeny. Registrátorů existuje spousta a ceny domén mají dokonce různé.
Doména neboli doménové jméno je unikátní internetová adresa. Její hlavní funkcí je nahrazovat číselný kód v podobě IP adresy, čímž usnadňuje nalezení a navštívení konkrétních webových stránek. Lze si ji představit jako standardní adresu, která se skládá například z názvu ulice a čísla popisného.
Kdo je správcem domény cz
cz je správcem společnost NIC.CZ. Na webových stránkách NIC.CZ je možné zjistit informace o . cz doménách (kdo je vlastníkem domény, jaký je e-mail majitele domény apod.)Držitele většiny domén lze jednoduše změnit v Zákaznickém centru. Jestli do něj nemáte přístup, můžete o změnu držitele domény požádat pomocí příslušného formuláře. UPOZORNĚNÍ: Změna držitele domény na centrálním registru neovlivňuje fakturační údaje zákaznického účtu, ani nemění správce DNS záznamů.Klasické domény
Doména | Registrace | |
---|---|---|
cz | 240.79 Kč s DPH 199 Kč bez DPH | Registrace |
sk * | 278.3 Kč s DPH 230 Kč bez DPH | Registrace |
com | 314.6 Kč s DPH 260 Kč bez DPH | Registrace |
net | 361.79 Kč s DPH 299 Kč bez DPH | Registrace |
Centrální registr je organizace, která má práva spravovat doménu nejvyšší úrovně (např. cz). Domény samozřejmě nikdo nevyrábí v továrně na soustruhu, ale někdo je nějak vytvořit musí. Tím místem, kde doménová jména fyzicky vznikají, jsou centrální registry.
Jaké údaje můžete službou WHOIS zjistit : Databáze WHOIS uchovává informace o doménách, a to například:
- kontaktní informace registrující osoby, správce a technického zástupce,
- sponzorující registrátor,
- datum vytvoření a vypršení platnosti,
- názvové servery a stavy domén.
Kdo je Registrant : Registrant – osoba, která je odpovědná za vykazování a správu uživatelů vykazujících za konkrétní subjekt. Registrant nemusí být odpovědný zástupce, který je uvedený na licenci, ale osoba, např. vedoucí oddělení, která doposud zajištovala zasílání výkazů na ERÚ.
Jak vyhledat majitele v katastru nemovitostí
V klasickém nahlížení do katastru nemovitostí se podle jména vlastníka vyhledávat nedá. Důvodem je ochrana soukromí majitelů. Můžete však využít aplikaci Dálkový přístup do KN (funkce Evidence práv pro osobu) nebo obrátit se přímo na územní pracoviště daného katastrálního území.
Jak najít majitele BYTU
Na webu cuzk.cz můžete najít také informace o bytu a jeho majiteli. Pokud znáte jméno majitele, jednoduše zjistíte, ve kterém bytě přesně bydlí. Naopak, pokud znáte číslo bytu, zjistíte jméno majitele. Výjimku tvoří majitelé družstevních bytů, ty v katastru nemovitostí nenajdete.Cena . CZ domény se tak standardně pohybuje mezi 199–279 Kč (bez DPH). I zde při registraci narazíte na zaváděcí ceny.
Jak se tvoří doména : Řád domény
Říká se jim také domény nejvyššího řádu, z toho zkratka TLD (Top Level Domain). Jakmile k nim přidáme název, vznikne nám doména druhého řádu, např. seznam.cz nebo google.com . Doména třetího řádu pak už tvoří adresu webu, kterou známe z prohlížeče, typicky www.seznam.cz nebo maps.google.com .