Antwort Kdo vydá prohlášení o shodě? Weitere Antworten – Jak ziskat prohlaseni o shode
Jak označení CE získat
- zajistit shodu výrobku se všemi příslušnými celounijními požadavky.
- určit, zda můžete výrobek posoudit vy sami, nebo o to musíte požádat oznámený subjekt.
- sestavit technickou dokumentaci, která shodu dokládá (další informace o technické dokumentaci)
- vytvořit a podepsat EU prohlášení o shodě
EU prohlášení o shodě je povinný dokument, který musíte vy, jako výrobce, nebo váš oprávněný zástupce podepsat a stvrdit tak, že vaše výrobky splňují požadavky EU. Podpisem na prohlášení přebíráte plnou odpovědnost za soulad vašeho výrobku s právními předpisy EU, které platí v dané oblasti.Výrobky, ke kterým musí být přiloženo prohlášení o shodě, musí mít toto prohlášení vypracováno v úředním jazyce země určení.
Kolik stojí certifikace CE : Vlastní certifikace může stát od 1000 Kč do statisíců Kč. Cenu stanovujeme na základě zvoleného certifikačního postupu, zda jsou již některé dokumenty připravené a jak velkou asistenci zákazník očekává.
Kdy není potřeba prohlášení o shodě
Pokud právní předpisy EU výslovně stanoví, že posouzení shody musí provádět oznámený subjekt. Pokud výrobce nemá potřebné zdroje nebo odborné znalosti k posouzení shody svého výrobku. V případech, kdy je výrobek nový nebo inovativní a neexistují pro něj stanovené harmonizované normy.
Kdo může vydávat certifikáty : § 10 zákona 22/1997 Sb. Certifikát může vydat v obecném případě: Jakákoliv fyzická / právnická osoba tuzemská nebo zahraniční
Prohlášení o shodě musí mít i repasované výrobky, výrobky vyrobené nebo dovezené pro provozní potřeby při vlastním podnikání výrobců nebo dovozců a výrobky poskytnuté k opakovanému použití, je-li u nich před opakovaným použitím posuzována shoda s právními předpisy, pokud to stanoví nařízení vlády.
Prohlášení o shodě je dokument, kterým výrobce dokladuje, že správně posoudil shodu výrobku s požadavky příslušných nařízení vlády. Tento dokument je nutnou podmínkou uvedení výrobku na trh.
Kdo vydává prohlášení o vlastnostech
305/2011. Výrobce vydává prohlášení o vlastnostech, označuje výrobek CE a určí typ výrobku na základě posouzení a ověření stálosti vlastností, které provádí s oznámeným subjektem nebo sám.22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, v platném znění, a příslušná nařízení vlády (NV). Posouzení shody musí mít zejména elektrická zařízení nízkého napětí, strojní zařízení, osobní ochranné pomůcky, stavební výrobky, tlakové nádoby, výtahy atd.V České republice se jedná o tři poskytovatele certifikačních služeb (řazeno dle abecedy): Česká pošta, s. p. eIdentity a. s. První certifikační autorita, a. s.
Postup pro označení výrobků značkou CE
Opatřit výrobky označením CE může pouze jejich výrobce nebo jím určený zástupce, nikdo jiný toto právo (resp. povinnost) nemá. Výrobce musí postupovat tak, aby splnil všechny zákonné požadavky, které se na jeho výrobky vztahují.
Kdo vydává certifikáty : Certifikační autorita vydává digitální certifikáty, což jsou elektronicky podepsané veřejné šifrovací klíče, které obsahují identifikační údaje svého majitele, za jejichž správnost se certifikační autorita zaručila.
Jaký je rozdíl mezi zaručeným a uznávaným elektronickým podpisem : Zaručený elektronický podpis je digitální podpis založený na certifikátech. Je-li založený na kvalifikovaném certifikátu, už se jedná o uznávaný elektronický podpis způsobilý ke komunikaci občana s úřady.
Na co se vztahuje prohlášení o shodě
„Prohlášení o shodě EU je dokument, ve kterém výrobce prohlašuje, že výrobek splňuje základní požadavky příslušných směrnic nebo nařízení o označování CE. Vypracováním a podpisem prohlášení o shodě EU přebírá výrobce odpovědnost za shodu výrobku. “
Do úložiště certifikátů Windows se dostanete přes konzoli MMC. Spusťte ji přes Start (nebo Spustit -> MMC či certmgr). Následně přidejte modul Certifikáty, výchozí volby potvrďte a zobrazte si seznam složek s certifikáty.Fyzické a právnické osoby komunikující se státní správou prostřednictvím elektronického podpisu jsou povinny používat alespoň uznávaný elektronický podpis. Použití úrovní elektronických podpisů mezi právnickými a fyzickými osobami není dále nijak upraveno a mohou tedy použít cokoli, na čem se vzájemně dohodnou.
Kdo vydává kvalifikovaný elektronický podpis : Kvalifikovaný certifikát dle zákona č. 227/2000 Sb. o elektronickém podpisu vydávají v současné době čtyři certifikační autority (QCA): Česká pošta, s.p. (prostřednictvím služby PostSignum) eIdentity a. s.