Antwort Kdo vydává prohlášení o shodě? Weitere Antworten – Jak získat certifikát o shodě

Kdo vydává prohlášení o shodě?
Jak označení CE získat

  1. zajistit shodu výrobku se všemi příslušnými celounijními požadavky.
  2. určit, zda můžete výrobek posoudit vy sami, nebo o to musíte požádat oznámený subjekt.
  3. sestavit technickou dokumentaci, která shodu dokládá (další informace o technické dokumentaci)
  4. vytvořit a podepsat EU prohlášení o shodě

Prohlášení o shodě si může vydat prodejce nebo výrobce sám a nepotřebuje k tomu žádnou autorizovanou osobu. K platnému vydání prohlášení o shodě je ale nutné doložit veškerou dokumentaci k výrobku, ( výkres, popis nebo seznam technických norem, které byly použity a podobně) dle požadavků vládního ustanovení.EU prohlášení o shodě je povinný dokument, který musíte vy, jako výrobce, nebo váš oprávněný zástupce podepsat a stvrdit tak, že vaše výrobky splňují požadavky EU. Podpisem na prohlášení přebíráte plnou odpovědnost za soulad vašeho výrobku s právními předpisy EU, které platí v dané oblasti.

Kolik stojí certifikace CE : Vlastní certifikace může stát od 1000 Kč do statisíců Kč. Cenu stanovujeme na základě zvoleného certifikačního postupu, zda jsou již některé dokumenty připravené a jak velkou asistenci zákazník očekává.

Kdo může vydávat certifikáty

§ 10 zákona 22/1997 Sb. Certifikát může vydat v obecném případě: Jakákoliv fyzická / právnická osoba tuzemská nebo zahraniční

Kdy není potřeba prohlášení o shodě : Pokud právní předpisy EU výslovně stanoví, že posouzení shody musí provádět oznámený subjekt. Pokud výrobce nemá potřebné zdroje nebo odborné znalosti k posouzení shody svého výrobku. V případech, kdy je výrobek nový nebo inovativní a neexistují pro něj stanovené harmonizované normy.

Výrobce vydává EU prohlášení o shodě (CE Conformity Declaration) na základě posouzení daného výrobku s požadavky konkrétního nařízení vlády – NV (direktivy).

Prohlášení o shodě musí mít i repasované výrobky, výrobky vyrobené nebo dovezené pro provozní potřeby při vlastním podnikání výrobců nebo dovozců a výrobky poskytnuté k opakovanému použití, je-li u nich před opakovaným použitím posuzována shoda s právními předpisy, pokud to stanoví nařízení vlády.

Jaké výrobky musí mít označení CE

Všechny výrobky, které jsou vyrobené v zemích EU a jsou vyváženy mimo země Evropské unie, musí mít tzv. CE označení.V České republice se jedná o tři poskytovatele certifikačních služeb (řazeno dle abecedy): Česká pošta, s. p. eIdentity a. s. První certifikační autorita, a. s.Komerční certifikát – slouží k ověření totožnosti uživatele a šifrování elektronické komunikace (protokolem SSL), zkráceně pro přístup (např. v modulu eDávky, eKontrol). Kvalifikovaný certifikát – slouží pro elektronické podepisování dat (např. v modulu eParafa, eNeschopenka, eRecept ap.).

Výrobky, ke kterým musí být přiloženo prohlášení o shodě, musí mít toto prohlášení vypracováno v úředním jazyce země určení.

Kdo vydává prohlášení o vlastnostech : 305/2011. Výrobce vydává prohlášení o vlastnostech, označuje výrobek CE a určí typ výrobku na základě posouzení a ověření stálosti vlastností, které provádí s oznámeným subjektem nebo sám.

Kdo vydává certifikáty : Certifikační autorita vydává digitální certifikáty, což jsou elektronicky podepsané veřejné šifrovací klíče, které obsahují identifikační údaje svého majitele, za jejichž správnost se certifikační autorita zaručila.

Jaký je rozdíl mezi digitálním a elektronickým podpisem

Co je to digitální podpis Na rozdíl od jednoduchého elektronického podpisu digitální podpis Používá a PKI- digitální certifikát založený na certifikačním úřadu (CA), který váže identitu (jako je osoba nebo společnost) s párem kryptografických klíčů.

O vydání prvotního komerčního certifikátu si můžete požádat bez návštěvy pobočky České pošty. Podmínkou je, že žadatel je držitelem platného kvalifikovaného certifikátu pro elektronický podpis PostSignum a požádal o zavedení údajů pro komerční certifikát do našeho systému.Kvalifikovaný certifikát dle zákona č. 227/2000 Sb. o elektronickém podpisu vydávají v současné době čtyři certifikační autority (QCA): Česká pošta, s.p. (prostřednictvím služby PostSignum) eIdentity a. s.

Co nahrazuje elektronický podpis : Datová schránka nahrazuje jak elektronický, tak i vlastnoruční podpis – úkon učiněný datovou schránkou má tedy stejné účinky jako úkon učiněný písemně a podepsaný.