Antwort Kdo vystavuje ZTP? Weitere Antworten – Kdo vyřizuje ZTP

Kdo vystavuje ZTP?
Dobrý den, kam se mám prosím obrátit, když potřebuji vyřídit průkaz ZTP Na úřad práce dle Vašeho trvalého bydliště, na pracoviště dávek pro zdravotně postižené. Vyplníte žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením a současně žádost o příspěvek na mobilitu.Při podání Žádosti o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením osobně potřebujete pro identifikaci průkaz totožnosti, rodný list u dětí do 15 let, Rozhodnutí soudu o ustanovení opatrovníka nebo Usnesení soudu v případě zastupování členem domácnosti (doložte, pokud osoba toto rozhodnutí/usnesení vlastní).Kde a jak to řešit

Žádost podáváte osobně obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, Magistrátu hl. města Prahy, popřípadě úřadu městské části hlavního města Prahy, vždy podle místa vašeho trvalého bydliště. Parkovací průkaz většinou vydávají sociální odbory výše uvedených úřadů a vyřídíte jej zpravidla na počkání.

Jak dlouho trvá vyřízení žádosti o ZTP : Lhůta pro vydání je 30 dnů, ve výjimečných složitějších případech 60 dnů. Na základě čeho se průkazy TP, ZTP a ZTP/P vydávají Průkaz je vydán na základě žádosti občana u odboru sociálních věcí dle místa trvalého pobytu a posouzení zdravotního stavu na žádost úřadu.

Jak získat kartičku invalida

Držitelům těchto průkazů pro zdravotně postižené (s výjimkou sluchového postižení) vydávají sociální odbory obcí s rozšířenou působností parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením na počkání. Držitelé průkazů ZTP nebo ZTP/P se musí osobně dostavit alespoň v autě u úřadu.

Kdo je drzitel ZTP : Průkaz TP označuje těžké postižení, ZTP zvlášť těžké postižení a ZTP/P – zvlášť těžké postižení s průvodcem. Osoby s průkazem TP a ZTP se pohybují samostatně, ač na kratší vzdálenost, osoby se ZTP/P potřebují průvodce (například nevidomí), některé osoby se mohou pohybovat na invalidním vozíku.

Nárok na parkovací průkaz mají osoby, kterým byl přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P podle zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, v platném znění.

Zájemci stačí přijít na výdejní místo v příslušné městské části a přinést si pouze občanský průkaz a velký technický průkaz. Platit je možné v hotovosti, kartou i převodem z účtu.

Kdy je nárok na průkaz ZTP

Nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením má osoba starší 1 roku s tělesným, smyslovým nebo duševním postižením charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, které podstatně omezuje její schopnost pohyblivosti nebo orientace, včetně osob s poruchou autistického spektra.Pro účely posouzení nároku na průkaz osoby se zdravotním postižením se vede samostatné řízení na kontaktních pracovištích úřadu práce trvající obvykle několik měsíců. Žadateli může být přiznán průkaz označený symbolem „TP“, „ZTP“ nebo „ZTP/P“.Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.

Držitelům těchto průkazů pro zdravotně postižené (s výjimkou sluchového postižení) vydávají sociální odbory obcí s rozšířenou působností parkovací průkaz pro osoby se zdravotním postižením na počkání. Držitelé průkazů ZTP nebo ZTP/P se musí osobně dostavit alespoň v autě u úřadu.

Kdo dostane příspěvek na mobilitu : Nárok na příspěvek na mobilitu má osoba starší 1 roku: která má nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením označený symbolem „ZTP“ nebo „ZTP/P“, který byl přiznán podle předpisů účinných od 1. ledna 2014, opakovaně se v kalendářním měsíci za úhradu dopravuje nebo je dopravována.

Kolik činí příspěvek na auto : Obecné informace. Výše příspěvku na zakoupení motorového vozidla činí 70 % pořizovací ceny motorového vozidla nebo prokázaných výdajů na opravy, nejvýše však 100 000 Kč.

Kolik stojí parkovací místo pro ZTP

Ačkoli jsou zdravotně postižené osoby od většiny souvisejících poplatků osvobozeni, počítat je třeba s uhrazením poplatku za vodorovné vyznačení parkovacího místa. Náklady žadatele se mohou v jednotlivých městech pohybovat přibližně od 1 000,- Kč až po 4 000,- Kč.

Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.Nárok na příspěvek na mobilitu má osoba starší 1 roku: která má nárok na průkaz osoby se zdravotním postižením označený symbolem „ZTP“ nebo „ZTP/P“, který byl přiznán podle předpisů účinných od 1. ledna 2014, opakovaně se v kalendářním měsíci za úhradu dopravuje nebo je dopravována.

Kdo rozhoduje o příspěvku na péči : Výplata příspěvku na péči

Příspěvek na péči se vyplácí měsíčně, a to v kalendářním měsíci, za který náleží. Příspěvek na péči vyplácí krajská pobočka Úřadu práce ČR, která je příslušná k rozhodování o příspěvku. Příspěvek se vyplácí v české měně převodem na platební účet určený příjemcem nebo poštovním poukazem.