Antwort Kdo založil islám? Weitere Antworten – Kdo je zakladatelem islámu

Kdo založil islám?
Zakladatel islámu byl na začátku 7. století arabský obchodník Mohamed, kterého muslimové považují za posledního proroka. Muslimové věří, že Bůh Mohamedovi zjevil Korán, který společně se sunnou (Mohamedovy činy a slova) považují za základní prameny islámu.Předislámská Arábie

Střed poloostrova s nehostinnou pouští byl osídlen semitskými nomádskými kmeny, vyznáním většinou polyteistickými, některé však přijaly judaismus, či křesťanství. Samotné náboženství kočovníků byl primitivní animismus a náboženství pro ně v životě mnoho neznamenalo.Trojice monoteistických náboženství (tedy judaismus, křesťanství a islám) věří v jednoho Boha, který se označuje různě, například jako Hospodin, Jahve nebo Alláh. Vždycky se ale jedná o tutéž osobu stvořitele a počátečního hybatele všeho bytí. Slovo Alláh je arabským ekvivalentem slova Bůh.

Jak vznikl Korán : Do podoby, v jaké korán známe dnes, byl sestaven roku 651, tedy devatenáct let po Mohamedově smrti. Korán byl nejprve uchováván v paměti Mohameda a muslimů. První následovníci islámu znali kompletně celý korán nazpaměť a neexistovala psaná verze. Vše se opakovalo a připomínalo neustálým přednášením mezi věřícími.

Odkud pochází Islám

Také bývá označován jako náboženství třetího tisíciletí. Islám je také nejmladším světovým náboženstvím. Vznikl v 7. století v arabských městech Mekka a Medina.

Kdy zacal islám : Islám však uznává také Starý a částečně Nový zákon. Za počátek islámského kalendáře je považován Hidžra (622), kdy Mohammed utekl z Mekky do Medíny. Po smrti Mohammeda se muslimové rozdělili na Šiíty a Sunnity.

Mohamed

Prorok Mohamed
Narození 20. dubna 571 Mekka, Hidžáz, Arábie
Úmrtí 8. června 632 (ve věku 61 let) Medína, Hidžáz, Arábie
Místo pohřbení Sacred Prophetic Chamber Green Dome
Bydliště Mekka (570–622) Medína (622–632)


Arabové obývají hlavně Blízký východ a severní Afriku. Byli to původně kočovní pastevci, neboli beduíni, později obchodníci, řemeslníci a zemědělci na Arabském poloostrově.

Co nemuzou muslimové

Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovaţuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masoţravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.Arabové obývají hlavně Blízký východ a severní Afriku. Byli to původně kočovní pastevci, neboli beduíni, později obchodníci, řemeslníci a zemědělci na Arabském poloostrově.

Počátek dějin Mekky není znám. Je jisté, že již v předislámské době sloužila jako poutní místo. Cílem poutníků byla Kába.

Co znamená slovo Alláh : Alláh (z arab. al-iláh – Bůh) Stvořitel (al-Chálik), Pán (ar-Rabb) všehomíra, Jediný (al-Wáhid), který nemá sobě rovného; zjevuje se v koránu, který je jeho slovem (slovo boží), zvěstovaným Muhammadovi jako prorokovi pro celé lidstvo.

Co nejedí Arabové : Muslimové nekonzumují vepřové maso, krev a uhynulá zvířata. Je-li muslim ke konzumaci těchto potravin donucen, za hřích se to nepovažuje. Platí také zákaz konzumace oslů, masožravých ptáků a zvěře. Z ryb mohou konzumovat pouze ty, které mají šupiny a ploutve.

Odkud pochází Mohamed

Muhammad, celým jménem Huhammad Ibn Abdulláh, se narodil asi kolem roku 570 n. l. v jihohidžázké (Hidžáz = oblast Arabského poloostrova) Mekce. Pocházel z rodu Hášimovců, který byl částí významného mekkánského kmene Kurajšovců.

Vepřové se zkrátka v islámských zemí nejí, protože je považováno za nečisté.smrtelně nebezpečný svalovec (Trichinella). V této souvislosti rovněž připomínáme, že je zakázána konzumace také masožravých savců (kteří mají drápy a špičáky) a dravých ptáků. V době, kdy umíme řadu parazitárních infekcí léčit, opět vystupuje další důvod, jako např. dietetická nevhodnost vepřového masa.

Jak se zdraví Arabové : ٱلسَّلَامُ عَلَيْكُمْ as-salāmu ʿalaykum, člen as se někdy vynechává – méně formální forma pozdravu pak zní as-salám nebo jen salām (salam)) je běžný uvítací pozdrav v muslimských zemích, většinou překládaný jako „mír na vás / s vámi“.