Antwort Kdo zpracovává IVP? Weitere Antworten – Kdo zodpovídá za zpracování IVP

Kdo zpracovává IVP?
Za jeho zpracování a provádění odpovídá ředitel školy. Školy seznámí s individuálním vzdělávacím plánem všechny vyučující a také žáka a jeho zákonného zástupce. Naplňování individuálního vzdělávacího plánu vyhodnocuje školské poradenské zařízení ve spolupráci se školou nejméně jednou ročně.Za vypracování IVP zodpovídá ředitel školy. Jeho zpracováním bývají zpravidla pověřeni pedagogové, např. třídní učitel, který zapojí ostatní pedagogické pracovníky podílející se na vzdělávání žáka. Optimálním postupem je IVP konzultovat s odpovědným pracovníkem ŠPZ a do tvorby zapojit také zákonné zástupce žáka.Plán pedagogické podpory (PLPP) zpracovává škola v prvním stupni podpůrných opatření s cílem podpořit žáka, u kterého se projevují mírné obtíže ve vzdělávání, jako je například pomalejší tempo práce, drobné obtíže v koncentraci pozornosti, ve čtení, psaní či počítání a je potřeba úpravy školní výuky a domácí přípravy, …

Jak zpracovat IVP : O zpracování IVP žádá zákonný zástupce žáka (zletilý žák), doloží doporučující vyjádření ŠPZ a ředitel školy rozhodne, zda vypracování IVP schválí, nebo zamítne. Pokud jsou totiž podpůrná opatření, která IVP doporučuje, součástí ŠVP dané školy, je zpracování IVP nadbytečné.

Kdo kontroluje IVP

Podle § 6 vyhlášky č. 27/2016 Sb. je rozhodování o podobě IVP v kompetenci ředitele školy, který provádění IVP zajišťuje. Míra konkrétnosti IVP je dána tím, jaké další podpůrné opatření je doporučeno školským poradenským zařízením (ŠPZ), dále tím, jaký systém je ve škole nastaven pro realizaci individualizace výuky.

Kdo je žák se speciálními vzdělávacími potřebami : Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.

​Individuální vzdělávací plán Vám může (ale také nemusí) povolit ředitel školy. Vy však k tomu musíte mít patřičné uznatelné důvody. Doporučujeme nejdříve konzultovat s ředitelem školy, případně třídním učitelem nebo výchovným poradcem. ​Za zpracování individuálního vzdělávacího plánu odpovídá ředitel školy.

Plán pedagogické podpory (PLPP) jako první stupeň podpůrných opatření (PO) zpracovává škola, nepostačuje-li samotné zohlednění individuálních vzdělávacích potřeb žáka. S PLPP je seznámen zákonný zástupce a všichni učitelé. Obsahuje popis obtíží žáka, stanovení cílů podpory a způsobů vyhodnocování naplňování plánu.

Jak často vyhodnocovat IVP

Tedy ne na dobu platnosti rozhodnutí ŠPZ o vzdělávání konkrétního dítěte. IVP má být vypracováván na celý školní rok, nikoli jen na jeho část – zde se jedná o faktickou výjimku nově přiznaných IVP v průběhu školního roku.Smíšené specifické vývojové poruchy (Michalová, 2004, s. 15-16). Současné statistiky ukazují, že v naší populaci je asi 5% dětí, které jsou diagnostikované pedagogicko-psychologickou poradnou jako žáci s poruchou učení. Jedná se o žáky, kteří mají poměrně významné a silné obtíže, které vyžadují zcela individuální péči.PSPP skutečně může vyučovat speciální pedagog, psycholog nebo učitel s rozšířenou kompetencí pro SVP. Pedagogická intervence má 3 varianty využití: Přípravu na výuku, včetně domácích úkolů – zajišťuje pedagog, případně asistent pedagoga, je to PO i pro družinu.

Základním dokumentem, který je pro získání IVP potřeba, je oficiální žádost. Tu podává buď zletilý žák, nebo rodič nezletilého žáka a jedná se o veskrze formální dokument, ve kterém se odkazuje na další dokumenty žádosti. Vzor takové oficiální žádosti nalezneš na našich webových stránkách.

Jak vypracovat individuální plán : 10 zásad, jak vytvořit kvalitní individuální plán

  1. Zapojte tým. Individuální plánování není práce pro jednotlivce.
  2. Používejte jednoduchý a srozumitelný jazyk.
  3. Buďte konkrétní
  4. Pište plány v 1.
  5. Pište jen užitečné informace.
  6. Vycházejte z toho, co chce klient.
  7. Všímejte si silných stránek klienta.
  8. Nehodnoťte, popisujte.

Kdo vydává podpůrná opatření : I. stupeň podpůrných opatření vždy navrhuje a poskytuje škola.

Kdy se píše plán pedagogické podpory

K tvorbě plánu není nutná konzultace se školským poradenským zařízením. Plán se vyhodnocuje do tří měsíců po jeho přijetí. Pokud se ukáže, že je pro podporu žáka nedostačující, už je potřeba kontaktovat školské poradenské zařízení, tedy pedagogicko-psychologickou poradnu nebo speciálně pedagogické centrum.

STUDENT (žák, učeň, posluchač) – studující člověk (jakéhokoli věku), který chodí do školy, vzdělává se na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole. STATUS STUDENTA – nejedná se o oficiální termín. Používá se pro studující osoby, které mají díky svému studiu určité výhody.143) Společně s kolegy zjistila, že i pediatři často špatně identifikují příznaky opozičního chování a zaměňují je za ADHD. Základní triáda symptomů, tedy hyperaktivita, nesoustředěnost a impulzivita u některých dětí i dospělých byly a jsou známy od nepaměti, porucha je v podstatě stará jako lidstvo samo.

Co může dělat speciální pedagog : Zajišťuje diagnostiku postižení dítěte, dále pak pedagogickou nápravu souvisejících obtíží. Jeho hlavním úkolem je stanovit aktuální schopnosti a dovednosti dítěte, možnosti nápravy oslabených oblastí a případnou kompenzaci postižení (například doporučení speciálních pomůcek, výběr pedagogického asistenta).