Antwort Kdy a jak stříhat bambusy? Weitere Antworten – Kdy stříhat bambusy
Snadno se udržuje. Stébla vyrostou během 1 – 2 měsíců a pak již nedorůstají. Proto stačí zastřihnout jednou za rok (ideálně v srpnu).Řezání bambusové tapety lepené na textil
Podobě jako u rolety, pokud chceme řezat kolmo doporučujeme pákový řezač nebo krejčovské nůžky. Doporučujeme označit místo řezu. Pokud chceme řezat souběžně, ohnutý materiál odřežeme jednoduše: nožem. Po seříznutí můžeme začít lepit na stěnu.Bambusům vyhovuje půda neutrální až mírně kyselá a propustná, bohatá na živiny a organickou hmotu. Vyloženě bambusům nevyhovují půdy jílovité zadržující vodu. Hnojíme převážně hnojivy dusíkatými, stanoviště vybíráme závětrné a světlé, mladé rostliny je však třeba chránit před ostrým sluncem v létě i v zimě.
Kam patří bambus : Základní oblasti využití bambusů jsou:
- stavební a konstrukční materiál.
- surovina k výrobě věcí denní potřeby.
- potravina (bambusové výhonky)
- výroba papíru a buničiny.
- stabilizace půdy před erozí
- léčiva.
Jak zabránit rozrůstání bambusu
Bambusy rodu Phylostachys (ty vysoké s tlustými stébly) se rozmnožují oddenky, které mohou ze země vyrašit i 1 – 2 metry od mateční rostliny. Pokud chceme, aby rostly pouze ve vymezeném prostoru, je vhodné zamezit jejich rozrůstání pomocí protikořenové zábrany.
Jak tvarovat bambus : Ořezávání bambusu je důležité pro udržení jeho tvaru a podporu nového růstu. Odstraňte všechny poškozené nebo nemocné stonky u základny a také ty, které narušují celkový tvar rostliny. K ořezávání použijte ostré a čisté nůžky nebo pilu, aby se zabránilo poškození rostliny a šíření chorob.
Z vlastní zkušenosti vím, že bambus hoří velice dobře. Musí se však pořádně stébla rozsekat. Pokud zůstane polínko bambusu s oběma kolínky, tak při hoření vzduch uzavřený mezi těmato kolínky pěkně střílí. Zvuk podobný výstřelu s pistole.
Příliš mnoho vápna v půdě také způsobuje žloutnutí listů bambusů, protože brání přísunu železa. Dbejte proto na to, aby byla půda vhodná.
Jak se zbavit bambusu na zahradě
Nejdříve posekali a když obrazila, tak se maldá postříkala Roundupem. Většina odumřela, ale část příští rok opět obrazila, i když porost byl už slabší. Ony ty odenky jsou až 2m hluboko a rostlina zakoření i ze stonku.Bambus se nejčastěji sklízí po 3 až 5 letech, kdy se jeho růst razantně zpomalí. Po sklizni se nemusí znovu vysazovat díky své regenerační schopnosti, kdy začne opět rychle sám dorůstat. To z bambusu dělá extrémně udržitelný materiál pro všestranné využití.Jednou z účinných metod je použití kořenové zábrany. Kořenová zábrana je plastová bariéra, která se zakopává do země kolem bambusu a má za úkol zastavit šíření kořenů do nežádoucích oblastí. Doporučuje se zakopat zábranu do hloubky až 70 cm, avšak správnou hloubku je vhodné zvolit v závislosti na druhu bambusu.
Když stébla opravdu uschla a nové listí se neobjevilo, sestřihneme stébla celá až u země. Pokud je stéblo živé jen z části, provedeme řez v živé části cca 1 cm nad kolínkem. Pěstujeme li bambus také pro jeho jedlé výhonky, tak je čas na sklizeň.
Jak se starat o bambus doma : Požadavky na pěstování
Ideální je běžná pokojová teplota, která by však neměla v zimě klesnout pod 15 ˚ C. Voda: Substrát by nikdy neměl vyschnout, proto vydatně zaléváme. Rostlině neublíží, pokud květináč stojí v misce plné vody.
Proč žloutne bambus : Zalévali jste ho příliš málo nebo příliš mnoho. Obojí může způsobit odumření kořenů. Příliš mnoho vápna v půdě také způsobuje žloutnutí listů bambusů, protože brání přísunu železa. Dbejte proto na to, aby byla půda vhodná.