Antwort Kdy aplikovat postřik proti Pilatce? Weitere Antworten – Kdy provádět postřik švestek

Kdy aplikovat postřik proti Pilatce?
Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.Abyste se zbavili náletů dospělých pilatek, použijte bílé lepové pasti . Stačí rozvěsit do koruny stromu. Bílá barva láká pilatky, protože jim evokuje květy. Tato opatření provádíme hlavně v době květu, kdy se slétají dospělé pilatky, které do kalichů kladou svá vajíčka.K ochraně proti pilatce švestkové lze použít například insekticidy nebo feromony, které lákají samečky, a brání tak kladení vajíček samici. Důležité je také odstraňování napadených plodů, aby se snížila škodlivost pro další sezónu.

Kdy se stříkají švestky proti Červivosti : Uvnitř poškozených plodů jsou načervenalé housenky a kousky tmavého trusu. Takto poškozené plody jsou mnohdy druhotně napadány moniliovou hnilobou. Obaleč švestkový napadá všechny druhy slivoní, zejména však pozdní odrůdy. Ošetření se dělá ve druhé polovině července a je možné jej opakovat za 10 až 14 dnů.

Kdy postřik proti padlí

Ošetření se provádí preventivně v pevně daný čas, tj. jednou před květem a dvakrát po odkvětu angreštů, rybízů, borůvek nebo brusinek. tj. 1x postřik před květem, 1x postřik po odkvětu a za 10-14 dní poté provedete poslední postřik.

Kdy provádět postřik : Ideální jsou dny, kdy teplota během odpoledních hodin dosahuje zhruba 15 až 17 °C. Při těchto teplotách jsou totiž dnešní postřikové přípravky nejúčinnější. Kromě teploty je nutné vzít v úvahu i to, že postřik se nejlépe provádí za bezvětří.

Desky pověsíme asi týden před začátkem kvetení. Rozvěsíme je po obvodu korun stromů. Doporučuje se vyvěsit 2 kusy na metr výšky stromu.

U většiny odrůd švestek ale předčasným řezem riskujete rozvoj houbových chorob.. Dopřejte své švestce možnost hojit rány. A to může až v dob, kdy v ní proudí míza. Stříhejte jí tedy až v době, kdy švestka kvete a kdy už raší i listové pupeny.

Čím ošetřit padlí

Řešením jsou odrůdy odolné vůči padlí (nejnáchylnější jsou Idared a Jonathan), pravidelné průklesty jabloní, nehnojit moc dusíkem. Odstranit napadené výhonky, 2 týdny před květem ošetřit postřikem Kumulus WG nebo Discus a pak opakovat až do července.Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Kdy provádět předjarní postřik Předjarní ošetření ovocných stromů a dřevin se má provést až v období, kdy se již neočekává silný pokles teplot. Měl by se aplikovat až po vyrašení stromů, ale nejpozději těsně před kvetením ošetřovaných ovocných dřevin. Teplota při předjarním postřiku by se měla pohybovat nad 15 °C.

Typickým příznakem padlí je deformované usychající listí, zbarvené do šedozelena, rostlina je slabá, listy se kroutí a padají. Rozšířená varianta je americké padlí, které patří mezi časté choroby angreštu.

Kdy aplikovat postrik na stromy : Kdy provádět předjarní postřik Předjarní ošetření ovocných stromů a dřevin se má provést až v období, kdy se již neočekává silný pokles teplot. Měl by se aplikovat až po vyrašení stromů, ale nejpozději těsně před kvetením ošetřovaných ovocných dřevin. Teplota při předjarním postřiku by se měla pohybovat nad 15 °C.

Kdy provést postřik proti přezimujícím škůdcům : Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.

Kdy se stříká angrešt proti padlí

Chemická ochrana

V oblastech s pravidelným výskytem tohoto padlí provádíme první ošetření angreštu již před květem. Základní ošetření je však po odkvětu, kdy podle podmínek ošetřujeme dvakrát až třikrát v intervalech 5 až 10 dní. Černý rybíz ošetřujeme před sklizní (pozor na ochranné lhůty) a po sklizni.

Harmonogram postřiků proti kadeřavosti

  • jarní postřik v době nalévání pupenů (únor, březen, duben – podle toho kdy se nalévají květní pupeny)
  • jarní postřik v době rašení listů (7 až 10 dní po prvním postřiku)
  • postřik se provádí na podzim, po shození listů, před příchodem mrazů (listopad).

Chemická ochrana se provádí prvně 1-2 týdny před květem a poté podle přípravku a intenzity výskytu několikrát opakujeme a to až do července. Vyberte i Vy vhodné postřiky proti padlí a chraňte svou zahrádku.

Kdy se stříká angrešt : Kdy, jak a čím ošetřovat Angrešt ošetřete 1x před květem a následně 2 – 4x po odkvětu v intervalu 5 – 10 dní (za vlhka a tepla interval zkracujeme a používáme 2% koncentraci). Rybíz ošetřujte až po odkvětu ve stejném intervalu i počtu ošetření.