Antwort Kdy dát cukr do šlehačky? Weitere Antworten – Kdy přidat cukr do šlehačky

Kdy dát cukr do šlehačky?
Případné doslazení šlehačky přichází na řadu až ke konci šlehání, kdy se do smetany postupně přisypává moučkový cukr. Krystalový ani krupicový by se v ní za tu chvilku nestihl rozpustit.Nejsnadnějším způsobem je použít hotový ztužovač šlehačky. Jde o směs glukózy a škrobu. Můžeme si vyrobit vlastní ztužovač a to smícháním 1 lžíce moučkového cukru a 1 lžíce bramborového škrobu. Vmícháme do smetany a ušleháme.Méně tučná šlehačka potřebuje pomoci

Použití ztužovače v prášku do smetany ke šlehání je ale žádoucí, máme-li nižší obsah tuku ve smetaně,“ vysvětluje Mirka Van Gils Slavíková. Ztužovač tedy využijete hlavně tehdy, když si koupíte smetanu s obsahem tuku 30 nebo 31 %.

Co dělat když nejde ušlehat šlehačka : Smetana se nejlépe ušlehá, když ji zpracujete studenou – vychlaďte ji asi 12 hodin před použitím na teplotu 2–6 °C. Miska i metličky by měly být také studené a dokonale čisté (odmaštěné!). Nejdříve šlehejte 1 minutu na nízké otáčky, pak zvyšte na vysoké a vyšlehejte do husté pěny.

Jak vyšlehat smetanu s cukrem

Aby bylo možno smetanu dobře vyšlehat, měla by být dobře vychlazená (2-6 °C). Šleháme vždy od nejnižšího stupně a když začne houstnout, rychlost šlehače zvyšujeme. Cukr přidáváme vždy až před ukončením šlehání. Čokoládu na vaření můžete nahradit čokoládovou polevou.

Proč se srazí šlehačka : Často se smetana srazí vlivem vysokého teplotního rozdílu. Vyndejte ji proto z lednice s dostatečným předstihem, aby dosáhla pokojové teploty. V pokrmu ji nechte pouze prohřát, ale už ji nepřevařujte.

Do smetany můžeme předem rozmíchat moučkový cukr, vanilku nebo ztužovač šlehačky.

V sušenkách lze často nahradit medem. Ztužovač šlehačky: Ztužovač je pouze směs škrobu a cukru. Smíchejte 1 lžíci bramborového škrobu a 1 lžíci moučkového cukru. Nasypte k vychlazenému kelímku smetany ke šlehání a vyšlehejte do tuha.

Proč Netuhne šlehačka

V horkém vzduchu šlehačka špatně tuhne. Konzistence je na vás. Někdo raději tekutější šlehačku, která se rozlije po lívancích, jiný zase pořádně pevnou, která drží tvar na kávě i zákusku. Ale nikdy nešlehejte příliš dlouho, jinak výsledkem nebude lahodný krém, ale máslo s podmáslím.Jak na dokonalou šlehačku

  1. Do misky nalijeme 1 kelímek 40% smetany ke šlehání.
  2. Šleháme nejdříve na mírné otáčky.
  3. Když je smetana ještě polotekutá, ale už houstne, zvýšíme otáčky.
  4. Ke konci otáčky zase snížíme a došleháme. Nešleháme dlouho, abychom nechtěně nevyrobili máslo.
  5. Správně ušlehaná šlehačka je hustá a nadýchaná.

Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo. Správnou konzistenci poznáte tak, že když z mísy vytáhnete metlu, šlehačka se za ní pěkně natahuje a tvoří malé špičky.

Věděli jste, že když se vám při šlehání smetana srazí, můžete to ještě napravit Smetanu dejte do hrnce na vařič a pomalu za stálého míchání zahřívejte, dokud se nevrátí do původního tekutého stavu.

Jak ušlehat šlehačku bez mixéru : Chcete-li mít opravdu velkou jistotu, že se dílo podaří, můžete dát do lednice i prázdnou otevřenou láhev (případně misku s metličkou, ale určitě ne mixér 😉 ). Pak přichází akt plnění a tlakování.

Jak dlouho se šlehá šlehačka : Pokud použijete elektrický šlehač, začněte pomalu a zvyšujte rychlost postupně. Na závěr zase rychlost pomalu ubírejte. Nešlehejte ale příliš dlouho, maximálně několik minut, jinak budete mít nakonec spíš máslo.

Jak se dělá šlehačka ze smetany ke šlehání

Během chvilky máme hotovo.

  1. Do misky nalijeme 1 kelímek 40% smetany ke šlehání.
  2. Šleháme nejdříve na mírné otáčky.
  3. Když je smetana ještě polotekutá, ale už houstne, zvýšíme otáčky.
  4. Ke konci otáčky zase snížíme a došleháme. Nešleháme dlouho, abychom nechtěně nevyrobili máslo.
  5. Správně ušlehaná šlehačka je hustá a nadýchaná.


Často se smetana srazí vlivem vysokého teplotního rozdílu. Vyndejte ji proto z lednice s dostatečným předstihem, aby dosáhla pokojové teploty. V pokrmu ji nechte pouze prohřát, ale už ji nepřevařujte.Kdy přilít smetanu do omáčky

Smetanu před přidáním do omáčky zahřejte na pokojovou teplotu. Díky tomu nedojde k výrazným změnám teploty, které by mohly způsobit srážení smetany. Smetanu přidejte až jako poslední surovinu. Už ji nevařte, jen krátce prohřejte a promíchejte v omáčce.

Kdy nalít smetanu aby se nesrazila : Po přidání do horké omáčky nedojde k prudké změně teploty. Smetanu přiléváme až na samotném konci vaření, kdy ji pouze zahříváme, ale nevaříme. Dalším trikem je přidat do smetany trochu cukru, díky tomu se jakákoliv smetana v omáčce už nesrazí.