Antwort Kdy dítěti vytrhnout zub? Weitere Antworten – Kdy je nutné vytrhnout zub

Kdy dítěti vytrhnout zub?
INDIKACE. Vytržení zubu je nutné, když konzervativní léčba selže nebo už není smysluplná. Nejčastějšími důvody jsou viklavost zubu, rozlomení nebo poškození hlubokým zubním kazem, paradontitida, úraz nebo ortodontická léčba.Nejlepší je, aby si dítě vyviklalo zub samo. Hrát si s ním pomocí jazyka často bohatě stačí. Někdy se zase hodí nabídnout dítku kapesníček, který si položí na zoubek, uchopí ukazováčkem a palcem a bude viklat zepředu dozadu. To je zaručený způsob, jak si vytrhnout zub doma.Obvykle vypadnou do 10 dnů, někdy ale to ale může trvat déle – i tři týdny.

Jak si vytrhnout zub aby to nebolelo : K extrakci (vytržení) zubu přistupujeme jen v krajních případech a to tehdy, pokud je zub natolik poškozen kazem, že jej již nelze spolehlivě zrekonstruovat, v pozdních fázích parodontitidy nebo z ortodontických důvodů. Jak na to aby zub nebolel.

Jak dlouho bolí kost po vytržení zubů

Bolesti mohou přetrvávat několik dnů, pokud se objeví otok, bolestivost se zvyšuje, přidá se zvýšená teplota, je nutné problémy konzultovat s lékařem.

Jak dlouho se hojí kost po vytržení zubů : Rána po vytažení zubu se hojí poměrně dlouho – měkké tkáně několik týdnů, kost se přestaví až za několik měsíců. Jako u každého chirurgického výkonu může i u extrakcí dojít k různým komplikacím v průběhu výkonu či po něm. Některé z nich bývají častější, jiné méně časté.

Prořezání prvního chrupu trvá přibližně do 3 let věku dítěte. Klidné období přeruší příchod čtyř stoliček kolem 6 let dítěte. Co se týče samotného prořezání konkrétního zoubku, to trvá maximálně od 2 do 10 dní. Zoubek se nakonec prořeže a dáseň, která jej obklopuje, je velmi tvrdá.

Pokud se zub narazí či se ho kus odlomí, je nutné co nejdříve navštívit zubního lékaře, aby provedl kontrolu a případně odlomenou část zubu přilepil zpět, nebo alespoň zakryl citlivou vnitřní část. Na postižené zuby je vhodné nekousat a vyhýbat se tvrdé stravě.

Jak vytrhnout zub u dětí

Pokud nepomáhá ani viklání a zubu pořád nevypadnul, nejjednodušší je vytrhnout ho prsty za pomocí kapesníku. Dobře si umyjte ruce a zub uchopte do kapesníku. Poté stačí použít trochu síly, abyste zub oddělili od dásně. Pokud zub klade moc velký odpor, je možné, že ho trháme moc brzy.Rozhodně mu nebraňte, naopak je vhodné spíše povzbuzování. Nejlepší je, když si dítě poradí samo. Chcete –li výměnu zubu urychlit, je možné zub opatrně uchopit do vaty nebo čistého kapesníku a postupně jej kývavými pohyby uvolnit.Co lze očekávat po vytržení zubu Po odeznění anestezie, zpravidla do 2 hodin, můžete cítit bolest v oblasti rány. Na bolest jsou vhodné dostupné léky s ibuprofenem. Citlivost rány bývá asi 3 dny a u nekomplikovaného hojení zhruba do týdne obtíže vymizí.

Doporučujeme Tebodont gel s čajovníkovým olejem. Gel má protizánětlivý účinek, současně postižené místo zklidní a pomáhá regenerovat. Prvních pár hodin nejezte a chlaďte, dobře poslouží i pytlík zmrazené zeleniny 🙂 Pokud máte bolesti, chlaďte nadále a vezměte si běžný lék na bolest dle (Ibalgin 400 mg apod.)

Co se nesmí po vytržení zubu : Rekonvalescence trvá zhruba 1 týden. Bezprostředně po výkonu byste neměli vyplachovat ústa, pít alkohol, kouřit, vystavit se větší fyzické námaze. Je naopak žádoucí vzít si léky proti bolesti, chladit otok na tváři. Během 48 hodin po zákroku si nečistěte zuby kartáčkem v okolí rány, abyste si ránu znovu neotevřeli.

Jak dlouho to bolí po vytržení zubu : Citlivost rány bývá asi 3 dny a u nekomplikovaného hojení zhruba do týdne obtíže vymizí.

Co delat při Prorezavani zubů

Co dělat při bolesti z prořezávání zubů

  1. Můžete užít volně dostupná analgetika například Ibalgin, Nurofen, Valetol, Nalgesin a další.
  2. Při otoku tváře zkuste aplikovat studené obklady.
  3. Ústa vyplachujte ústními roztoky, odvarem z heřmánku či šalvěje.


Klidné období přeruší příchod čtyř stoliček kolem 6 let dítěte. Co se týče samotného prořezání konkrétního zoubku, to trvá maximálně od 2 do 10 dní.Pokud nepomáhá ani viklání a zubu pořád nevypadnul, nejjednodušší je vytrhnout ho prsty za pomocí kapesníku. Dobře si umyjte ruce a zub uchopte do kapesníku. Poté stačí použít trochu síly, abyste zub oddělili od dásně. Pokud zub klade moc velký odpor, je možné, že ho trháme moc brzy.

Jak velký předmět může dítě spolknout : Dodala, že vyhledat lékařskou pomoc je třeba pouze v případech, kdy dítě spolkne ostrý předmět velikosti větší než 5 × 2,5 centimetru, magnety, mince, knoflíkové baterie nebo když mají bolesti. Malé a hladké plastové objekty by neměly způsobit problémy.