Antwort Kdy je nutná operace ploténky? Weitere Antworten – Kdy jít na operaci ploténky

Kdy je nutná operace ploténky?
Ideální doba načasování operace pro LDKKS je pravděpodobně poměrně široká, mezi 2 a 12 měsíci trvání potíží, přičemž řada autorů uvádí, že po déle než 6 měsících trvání bolestí jsou operační výsledky horší. Na našem pracovišti indikujeme operační léčbu cca po 6–7 týdnech neúspěšné konzervativní terapie.Vyhřezlá ploténka představuje bolestivý a velmi obtěžující stav, který může zasáhnout váš každodenní život. Nejčastěji se projevuje urputnou bolestí zad vystřelující do dolních končetin, brněním i omezenou pohyblivostí.Až u 80 % případů se problém vyřeší sám přirozenou cestou, a to do šesti týdnů od vzniku bolesti. V některých případech je ale nutný chirurgický zákrok. Přestože se jedná z 90 % procent o úspěšnou operaci, rekonvalescence může trvat až 12 týdnů.

Kdy je nutna operace zad : Stabilizační operace bederní páteře jsou prováděny v případech, kdy páteř ztrácí schopnost poskytovat oporu. K této situaci dochází v důsledku nadměrného opotřebení, vrozených dispozic, či kombinací těchto faktorů.

Jak velký výhřez ploténky se operuje

Samotný výkon se provádí z dvoucentimetrového kožního řezu přes pracovní kanál endoskopu, který má zevní průměr 6,5 mm a pracovní kanál je široký 4,5 mm. Pod rentgenovou kontrolou se zavede endoskop k místu výhřezu meziobratlové ploténky, který se odstraní pomocí speciálních nástrojů.

Kolik stojí operace Plotenky : Na vině mohou být i dědičné faktory nebo úraz. Zákrok sice hradí pojišťovna, nemocnice si však nemohou dovolit operovat tímto způsobem každého. „Vybrat pacienta je jedna z nejtěžších částí této operace,“ přiznává operatér Trávníček. Jen cena implantátů se pohybuje až kolem 150 tisíc korun.

Měli byste se také vyvarovat zvedání a nošení těžkých břemen, pokud je to nezbytně nutné, je vhodné používat batoh nebo si např. nákup rozložit rovnoměrně do dvou tašek, nošení kabelky a tašky přes jedno rameno je nevhodné. S tím souvisí i doporučení k snížení hmotnosti u lidí s nadváhou.

Častou úlevovou polohou bývá leh na poloboku s pokrčenou jednou dolní končetinou, kterou je někdy vhodné podložit polštářem, jindy zas pomůže zaujmout pozici zcela na boku s oběma pokrčenýma nohama („klubíčko“).

Jak vyléčit výhřez bez operace

Pacienty s výhřezem ploténky se daří úspěšně léčit pomocí metody DNS – Dynamická Neuromuskulární Stabilizace. Pomocí stabilizačních cviků daný úsek páteře zastabilizuje a již nebude tak enormně namáhaný.Terapie laserem tlumí zánět, mírní bolest a urychluje regeneraci přetížených nebo poraněných míst. Cvičení, posílení, regenerace a uvolnění přetížených svalů jsou klíčovými prvky léčby. Pokud je léčba správně vedena, zmenší se mechanický tlak na ploténku a to vede postupně ke snížení bolestivosti a zmírnění příznaků.Diskopatie: definice a léčba

Pokud tento proces postihne ploténku v hrudní páteři, jedná se o diskopatii hrudní páteře, a pokud k němu dojde v krční páteři, jedná se o diskopatii krční páteře. Diskopatií je typicky nejčastěji ohrožena krční ploténka mezi obratli L5 a S1: takzvaná diskopatie L5/S1.

5. Jak dlouho trvá léčba vyhřezlé ploténky Až u 80% případů se problém vyřeší sám přirozenou cestou, a to do šesti týdnů od vzniku bolesti.

Co dělat při vyhřezlé ploténce : V takové fázi, často trvá pár dnů, je nutné dodržet klid na lůžku v úlevové poloze, pokud nějakou máte a mírně bolest tlumit.

Kde bolí L5-S1 : Pokud dojde ke kořenovému dráždění v bederní páteři segmentu L5-S1 dostavuje se: bolest a sensitivní deficit na zadní ploše hýždě, stehna, bérce a také na zevním okraji nohy spolu s malíkem.

Jak ulevit od bolesti ploténky

Neurolog Vám předepíše léky na snížení svalového napětí a na snížení bolesti (analgetika). Léky mohou být ve formě mastí, tablet, infuzí nebo tzv. pump. Na rehabilitaci můžete podstoupit elektroléčbu, magnetoterapii, ultrazvuk, vodoléčbu a cvičení.

Léčba vyhřezlé ploténky

Speciální cvičení a terapeutické techniky mohou pomoci zlepšit pohyblivost jedince a zmírnit bolest. Bolestivé příznaky mohou být také zvládány léky proti bolesti, svalovými relaxanty (tzv. myorelaxancia) nebo nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID).