Antwort Kdy je povolená srovnávací reklama? Weitere Antworten – Co jsou srovnávací reklamy

Kdy je povolená srovnávací reklama?
Srovnávací reklamy používají cenové nabídky typu Maximální CPC (cena za proklik), což znamená, že nastavíte nejvyšší částku, kterou jste ochotni zaplatit za kliknutí na své webové stránky. Nabídky se nastavují pro jednotlivé reklamní sestavy (z nichž každá obsahuje skupinu produktů), nikoli pro jednotlivé produkty.Pokud jde o osoby mladší 18 let, reklama nesmí:

  • podporovat chování ohrožující jejich zdraví, psychický nebo morální vývoj,
  • využívat jejich zvláštní důvěry vůči jejich rodičům nebo zákonným zástupcům nebo jiným osobám,
  • nevhodným způsobem je ukazovat v nebezpečných situacích.

468/1991 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů § 3. (1) Reklama na tabákové výrobky10) a rovněž sponzorování, jehož účelem nebo přímým či nepřímým účinkem je reklama na tabákové výrobky, jsou zakázány, pokud není dále stanoveno jinak.

Kdo je šiřitel reklamy : (7) Šiřitelem reklamy (dále jen "šiřitel") je pro účely tohoto zákona právnická nebo fyzická osoba, která reklamu veřejně šíří. (8) Anonymním oznámením se pro účely tohoto zákona rozumí sdělení či jiná prezentace šířené komunikačními médii, neobsahuje-li údaj o osobě, která šíření sdělení či jiné prezentace objednala.

Kde si můžeme stěžovat na klamavou reklamu

Na klamavou reklamu si můžete stěžovat u České obchodní inspekce, která záležitost prověří. Pokud zjistí pochybení, udělí hříšníkovi pokutu. Odškodnění vám ale nezajistí.

Co je to podprahová reklama : Podprahová reklama (v angličtině subliminal advertising) je typ reklamy, který využívá tzv. podprahového signálu k ovlivňování podvědomí příjemců této reklamy.

Zákaz se týká reklamy a sponzorství s cílem přímé či nepřímé propagace tabákového výrobku. Reklama na tabákové výrobky a jejich sponzorství v televizním vysílání bylo zakázáno v roce 1989, a to díky tzv. směrnici „Televize bez hranic“ (89/552/EHS) .

Reklama nesmí zejména obsahovat prvky snižující lidskou důstojnost. Reklama nesmí být koncipována tak, aby zneužívala důvěru spotřebitele či využívala nedostatku jeho zkušeností či znalostí, či jeho důvěřivosti. Reklama nesmí využívat podprahové vnímání spotřebitele.

Co nesmí obsahovat reklama

Zákon o regulaci reklamy zakazuje reklamu, která ▪ odporuje dobrým mravům, ▪ obsahuje diskriminaci, ▪ ohrožuje mravnost nebo snižuje lidskou důstojnost, ▪ obsahuje prvky pornografie, ▪ obsahuje násilí nebo motiv strachu nebo ▪ napadá náboženské nebo národnostní cítění či politické přesvědčení.Reklama na tabákové výrobky a jejich sponzorství v televizním vysílání bylo zakázáno v roce 1989, a to díky tzv. směrnici „Televize bez hranic“ (89/552/EHS) .Podle použitého média se rozlišuje televizní, novinová, internetová, rozhlasová, plakátová nebo jiná. Reklamu využívají především obchodní společnosti, ale i neziskové organizace a profesní či sociální organizace.

Kdy a na koho si můžete stěžovat

  • neinformování kupujícího o právech při uplatnění reklamace,
  • nevyřízení reklamace ve lhůtě 30 dnů,
  • využívání nekalých, klamavých či agresivních obchodních praktik ,
  • nabízení výrobků bez návodů k použití v českém jazyce,
  • nesprávného označení či nesprávné účtování cen.

Jak poznat klamavou reklamu : Za klasickou klamavou reklamu můžeme označit například nepravdivé údaje o složení výrobku, jeho ceně nebo například o místě výroby. Klamavá reklama se dnes už však projevuje i v mnoha jiných praktikách – například když e-shop uvádí, že je zboží dostupné, ale ve skutečnosti je ho nejprve třeba vyrobit.

Jak povolit reklamy : Povolení reklam na konkrétních webech

  1. Na počítači spusťte Chrome.
  2. Přejděte na stránku, které důvěřujete a na které jsou blokovány reklamy.
  3. Vlevo od webové adresy vyberte Zobrazit informace o webu. Nastavení webu.
  4. V sekci Oprávnění vedle možnosti Rušivé reklamy vyberte Povolit.
  5. Webovou stránku znovu načtěte.

Jak dlouho jsou reklamy na Primě

Při sledování pořadu, který dle televizního programu ještě neskončil (tzv. start-over) bude reklama odvysílána v celé délce. Na mobilním zařízení a webu bude reklama vkládaná (podobně jako na YouTube) v délce 4 minuty.

Vyskakovací reklamy jsou nejhorší. Zablokujte je pomocí blokátoru Popup Blocker a už nikdy se nebudete muset zabývat nějakým otravným vyskakovacím oknem. Jedním z nejpopulárnějších blokátorů reklam pro Chrome, Safari a Firefox je AdBlock. Ten používejte k blokování reklam na Facebooku, YouTube a Hulu.Na klamavou reklamu si můžete stěžovat u České obchodní inspekce, která záležitost prověří. Pokud zjistí pochybení, udělí hříšníkovi pokutu. Odškodnění vám ale nezajistí.

Co je nevyžádaná reklama : O nevyžádanou reklamu se bude jednat vždy v případě, kdy si její potenciální adresát umístí na svoji poštovní schránku oznámení "nevhazujte reklamu", "reklamní letáky ne" apod. Objeví‑li se v takto označené poštovní schránce reklama – reklamní leták, nastane problém.