Antwort Kdy jíst mladý ječmen? Weitere Antworten – Kdy užívat mladý ječmen

Kdy jíst mladý ječmen?
Nejlépe rozložte denní dávku do 3 dávek za den: ráno, odpoledne a večer. Nemocní lidé, rekonvalescenti, sportovci a senioři mohou konzumovat až dvojnásobnou dávku. U dětí jsou doporučené poloviční dávky, chlorella se dávkuje v množství 3-10 tablet denně. U ječmene taktéž půl lžičky rozpustit ve vodě 2 – 3x denně.Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.Pokud spolknu zelený ječmen nalačno, může trávicí trakt pohodlně vstřebat všechny přínosné látky. Když se ale smíchá s dalšími potravinami, živé enzymy se spotřebují na strávení ostatních živin. Proto platí jednoduché pravidlo: Užívám nalačno – vstřebá se maximální množství vitamínů, minerálů, antioxidantů i enzymů.

Jak kombinovat chlorellu a ječmen : Doporučuji kombinaci mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella náš organismus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco ječmen organismus sytí, tedy přináší do těla látky, které mu chybí. Chlorella a mladý ječmen vzájemně spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.

Jak užívat mladý ječmen

Jak mladý ječmen užívat Rozmíchejte čajovou lžičku (tedy cca 1,5 – 2 g prášku) ve sklenici neperlivé vody a užívejte 2x denně na lačno, alespoň půl hodiny před jídlem. Prášek můžete také použít do zelených smoothies (například v kombinaci s banánem, jablkem či hruškou, nebo s listovou zeleninou).

Co léčí zelený ječmen : Reguluje trávení a léčí zácpu. Má příznivý vliv také na činnost štítné žlázy, která hormony ovlivňuje metabolismus. Pomáhá v boji s nadváhou. Mladý ječmen však není lék na hubnutí, samotné užívání hubnutí nezaručuje.

Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin a jsou proto nezbytné pro vytváření buněk, opravu poškozených tkání a dodávání energie. Aminokyseliny v mladém ječmenu podporují hojení ran a normální funkci imunitního systému. Rovněž podporují správnou tvorbu červených krvinek a zlepšují kvalitu našeho spánku.

Kdy je vhodné používat zelený ječmen

Beta karoten – podpora zdravého zraku
Vitamín E – silný antioxidant – podpora reprodukční funkce, zdraví srdce
Vitamín H – podpora vstřebávání v itamínů skupiny B
Vitamín K – důležitý pro proces srážlivosti krve – prevence vnitřního krvácení a nadměrného krvácení během menstruace

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.

Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.

Denní dávka odpovídá polovině při detoxikaci, tedy 2,5g pro muže, 2g pro ženy a 1,5g pro děti od 6 let. Je vhodné si nejdříve projít detoxikační kůrou, a potom přejít k dlouhodobému užívání. Doporučujeme užívat nepřetržitě 3 týdny a poté na týden vysadit.

Na co pomáhá chlorella : Studie prokázaly, že chlorella prospívá celému tělu tím, že podporuje zdravé hormonální funkce, podporuje kardiovaskulární zdraví, snižuje krevní tlak a cholesterol a je účinná při detoxikaci našeho těla. Nejvíce se hovoří o účincích odvádět z těla těžké kovy jako je rtuť nebo kadmium.

Kdo nesmí chlorellu : Lidé s těmito zdravotními potížemi a léky by se měli chlorelle vyhnout: onemocnění žilního systému, léky na ředění krve. po transplantaci orgánů, léky na potlačení imunity. autoimunitní onemocnění

Kdo by neměl uzivat chlorellu

Nežádoucí účinky chlorelly

pacienti po transplantaci orgánů, všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve, lidé s autoimunitními onemocněními, pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.