Antwort Kdy kvete goji? Weitere Antworten – Kdy začne plodit kustovnice
Rostlina začíná plodit již druhým rokem po výsadbě, ale kvalitní úrody dosáhnete až třetím rokem po výsadbě. Tedy u čtyřleté rostliny.Kustovnice zvaná goji je nenáročná
Bez větších problémů tedy roste skoro všude. Musí mít jen dostatek slunce a sušší stanoviště. Kvítky jsou oboupohlavní a k tvorbě plodů proto stačí jedna rostlina. Přesto lepších výsledků dosáhnete, pokud v blízkosti kustovnice zasadíte ještě další.V únoru či v březnu odstraňujeme všechny výhony z vrchní i spodní části kmene a zároveň provzdušníme střed keře. odstraněním veškerých starých, překřížených, či zbytečně zahušťujících větví. V průběhu léta odstraníme silné výhony z hlavního kmene a větví tak, aby měly volný přístup světla a vzduchu.
Kolik můžu Snist goji : Doporučené denní dávkování pro dospělé osoby jsou asi dvě hrstky bobulí denně. Menší děti by rozhodně neměly konzumovat více, než poloviční dávku. Vyšší míra konzumace Goji Berry vede k problémy se zažíváním. Odborníci nedoporučují jíst větší množství kustovnice před spaním, mohou nastat problémy s nespavostí.
Jak kvete goji
Keř kvete od června do října drobnými fialovými kvítky, plody jsou 1 – 2 cm dlouhé, oranžovo-červené barvy. Objevují se 2 – 3 rokem po výsadbě. Je jí přisuzován omlazující účinek v tomto drobné ovoci. Léčivé účinky kustovnice jsou mnohostranné.
Kdy se sklízí kustovnice : Plody kustovnice čínské dozrávají od poloviny září a mají oválný tvar se sytě oranžovou barvou. Sklízet začínáme když je ovoce zralé z 80%, po sklizni bobule sušíme, buď mechanicky nebo vzduchem. Konzumovat je můžeme i čerstvé, bez sušení.
První úrodu bobulí lze očekávat za 2–3 roky od výsadby.
Obecně jsou roční přírůstky 0,5 až 1 m, pokud kustovnici pravidelně zastřiháváme. Správný řez vedeme tak, abychom odstranili všechny výhony do ⅔ výšky keře, které obrůstají kmínek. Kmínek vytvoříme z několika nosných, pevných, vztyčených a v prvním roce k sobě svázaných a ke kolíku vyvázaných výhonů.
Jak se starat o goji
Miluje slunce, ale bude se jí dařit i na přistíněných stanovištích. Roste dobře v půdě, která je kyprá a písčitá a bohatá na živiny. V zimním období nevymrzá, bez problémů snese i teploty – 25 o C. Doba výsadby je březen až květen nebo na podzim od září do listopadu.Kustovnice je trnitý keř ze středomoří a Asie. Její plody se nazývají goji neboli godži. Z bobulí a kůry kořenů se připravují doplňky stravy. Goji se používá při mnoha zdravotních problémech – například cukrovce, jako tonikum či při snahách o úbytek tělesné hmotnosti, zlepšení kvality života, lepší zrak nebo ledviny.Kustovnice se řadí mezi rostlinné adaptogeny, tedy látky, které působí proti stresu a nespecificky zvyšují psychickou a fyzickou odolnost organizmu. V čínské medicíně se kustovnice považuje za tonikum, které vyživuje ledviny, játra a zrak.
První úrodu bobulí lze očekávat za 2–3 roky od výsadby.
Jak se starat o Goji : Miluje slunce, ale bude se jí dařit i na přistíněných stanovištích. Roste dobře v půdě, která je kyprá a písčitá a bohatá na živiny. V zimním období nevymrzá, bez problémů snese i teploty – 25 o C. Doba výsadby je březen až květen nebo na podzim od září do listopadu.
Jak kvete Goji : Keř kvete od června do října drobnými fialovými kvítky, plody jsou 1 – 2 cm dlouhé, oranžovo-červené barvy. Objevují se 2 – 3 rokem po výsadbě. Je jí přisuzován omlazující účinek v tomto drobné ovoci. Léčivé účinky kustovnice jsou mnohostranné.
Jak dlouho užívat goji
Q:Jak dlouho bych měl užívat kustovnici čínskou, abych viděl účinky A:Účinky kustovnice čínské se mohou projevit velmi rychle, ale pro dosažení dlouhodobých výsledků je třeba pravidelné užívání po dobu alespoň několika týdnů. Vždy se poraďte s odborníkem na přírodní medicínu, jak a kdy máte kustovnici čínskou užívat.
Goji harmonizují činnost ledvin a jater
Goji posiluje zrak. Goji působí antibakteriálně Goji snižuje hladinu cukru v krvi – vhodný pro diabetiky.Použití: Goji se dá jíst přímo v sušené podobě, ale také si ji můžete přidat do cereálií, jogurtů, koláčů nebo různých koktejlů. Lze taktéž připravit nálev: zalijte 3 čajové lžičky plodů góji 4 dcl vroucí vody, nechte cca 5 minuty odstát a přeceďte. Doporučená denní konzumace je 1 polévková lžíce plodů góji, ne více!
Jak jíst Kustovnici : Plody kustovnice čínské se mohou konzumovat samotné nebo se přidávají do cereálních směsí, pečiva na kaše atd. Na čaj použijte 8-10 g plodů, které můžete i povařit í 5-10 minut v 0,5 l vody. Tento odvar se pije na lačno ve dvou dávkách, včetně plodů. Kapsle – záleží na složení konkrétního doplňku.