Antwort Kdy množit jasmín? Weitere Antworten – Jak se množí jasmín

Kdy množit jasmín?
Množení Jasmín můžete množit řízky, ty nechejte zakořenit při stálé pokojové teplotě a při vyšší vlhkosti. Pro rychlé zakořenění a rozvoj kvalitního kořenového systému použijte vhodný přípravek, vyzkoušejte třeba Lignohumát.Jedná se o opadavý keř, původem z Číny – konkrétně bývá udáván Tibet. Zajímavé jsou čtyřhranné větvičky a krásné lístky, složené ze tří oválných. Jasmín nahokvětý má rád slunné polohy a dostatek vláhy. Rozmnožuje se nejlépe hřížením (větvičku přichytíme k půdě a ona brzy zakoření) nebo bylinnými řízky.Při pěstování jasmínu zvolte teplé a slunné, chráněné místo. Odrůdy vinné révy vyžadují podpůrnou konstrukci, protože některé mohou dosáhnout výšky 5 metrů. Všechny rostliny jasmínu preferují slunce před stínem s dobře propustnou a středně úrodnou půdou s dostatkem vláhy.

Kdy a jak stříhat jasmín : Obecně platí, že keře kvetoucí na jaře, jako jsou tavolníky, zlatice, jasmín, šeřík a další, by měly být prořezány po odkvětu s odstupem zhruba tří let. Keře kvetoucí v létě, jako jsou ořechokřídlec, tavolník, hortenzie, zimolez, mahonie, pámelník, tamaryšek a další, můžete prořezávat každý rok brzy na jaře.

Jak často zalévat jasmín

zalévání jasmínu

V létě je důležité, aby půda zůstala vlhká, proto zalévejte každé 2 dny. Na podzim zalévejte méně často. V zimě dbejte na to, aby půda mezi zálivkami trochu vyschla, k tomu ji zalévejte maximálně 2x za 7 dní. Pokud jasmín kvete v zimě, zalévejte jej jednou za 5 dní.

Proč mi nekvete jasmín : Pokud váš jasmín nekvete, může být právě po odkvětu nebo má špatné podmínky. Zejména se za měřte na dostatek vláhy a světla. Oschlé lístky a květy značí nedostatečnou zálivku. Hnědé fleky na listech a květech způsobuje přelití.

Zálivka: Zalévejte jasmín pravidelně, zejména během horkých období. Ujistěte se, že půda je stále vlhká, ale ne zamokřená. V zimních měsících zálivku snižte, ale nechte půdu mírně vlhkou. Hnojení: Jasmín popínavý ocení pravidelné hnojení.

V letním období jasmínu vyhovuje pěstování venku. Jasmín miluje slunce, ale příliš ostré sluneční paprsky mohou popálit lístky, proto rostlinu přes poledne přistiňte nebo postavte na stanoviště, kde slunce není tak ostré.

Co s Jasminem po odkvětu

Kvete na jednoletých výhonech, po odkvětu jej zkrátíme zhruba o třetinu délky. Stanoviště jasmín nahokvětý vyžaduje na plném slunci, a pokud ho nemá dostatek, špatně kvete a je slabší. Lze pěstovat téměř v jakékoliv půdě, příliš vybíravý není, snese dokonce i horší jílovitou, ideální je však písčitohlinitá.Prořežte časně zjara, před začátkem vegetačního období přibližně třetinu nejstarších větví. Pokud rostlina kvete na nových přírůstcích, počkejte s prořezem až po odkvětu. Únor–Březen: Prořezávejte časně zjara. Červen–Srpen: Pokud keř časně zjara kvete, prořezávejte po odkvětu.Jasmín – Jasminum

  • Umístění Světlé a vzdušné místo, ne přímé slunce, spíše chladnější stanoviště. V zimě 5 – 10 C.
  • Péče. Udržovat zeminu přiměřeně vlhkou, často rosit. Hnojení během jara a léta každý týden.
  • Ostatní Pokojový jasmín velmi silně voní, kvetení prodlouží chladnější stanoviště. Lze pořídit i ve fialové barvě .


Zálivka: Jasmín potřebuje pravidelnou zálivku, zejména během horkých letních dnů. Ujistěte se, že půda je stále vlhká, ale ne zamokřená. V zimních měsících zálivku snižte, ale nechte půdu vlhkou. Hnojení: Jasmín ocení pravidelné hnojení, zejména během vegetačního období.

Jak Zalevat Jasmín : Zálivka: Zalévejte jasmín pravidelně, zejména během horkých období. Ujistěte se, že půda je stále vlhká, ale ne zamokřená. V zimních měsících zálivku snižte, ale nechte půdu mírně vlhkou. Hnojení: Jasmín popínavý ocení pravidelné hnojení.

Kam zasadit Jasmín : Pěstování pravého jasmínu není příliš náročné.

V letním období jasmínu vyhovuje pěstování venku. Jasmín miluje slunce, ale příliš ostré sluneční paprsky mohou popálit lístky, proto rostlinu přes poledne přistiňte nebo postavte na stanoviště, kde slunce není tak ostré.

Kdy přesadit jasmín

Jasmín přesazujeme na jaře, po odkvětu. Vyžaduje dobrou, výživnou kompostovou zeminu. Pak ho dva dny ponechte bez zálivky. Jasmín roste rychle, proto ho každý rok seřezáváme.

Rudbekie stříhání

Trvalky se mohou po odkvětu ponechat na záhonu a ostříhat až na jaře. Někteří však odstříhávají odkvetlá soukvětí průběžně po odkvětu. Trvalky vyséváme do studeného pařeniště začátkem jara. Po vyklíčení je jednotíme a přesadíme jednotlivě.Optimální dobou pro řez opadavých stromů je polovina léta. V této době lze řezat břízy a javory, které na jaře sají mízu, a také kaštany a ořešáky, které jsou náchylné na klejotok.

Jak se množí Rudbekie : Potřebuje slunné místo s půdou bohatou na živiny. Dobře přezimuje a snadno se množí dělením trsů.