Antwort Kdy muze králík od maminky? Weitere Antworten – Kdy muze mít králík mládě

Kdy muze králík od maminky?
Samice králíka dosahuje pohlavní dospělosti kolem 4–6 měsíců a od té doby může být březí téměř kdykoliv. U králíka se totiž jedná o tzv. indukovanou ovulaci – pohlavní styk je faktorem, který způsobuje ovulaci. V domácím prostředí může být samice březí až osmkrát ročně.I když se doporučuje oddělit samce od samic již kolem dvanáctého týdne věku, protože zvířata se mohou začít vzájemně křížit. Pokud však chcete, aby došlo k otěhotnění králíka, musíte k tomu přistupovat správným způsobem.dne, vylézat z hnízda kolem 14. dne a přijímat pevnou potravu kolem 18. dne. Odstavují se ve věku 6 až 8 týdnů.

Kdy se může sahat na králíky : Zajímají se o okolí a vaše soužití (dle výchovy) může být velice spokojené. Vhodná doba pro přijetí kamaráda nebo připouštění samiček. Po 3,5-4. roce věku už se připouštění moc nedoporučuje, určitě ne první připuštění.

Co znamená když mě králík olizuje

Králík olizuje jen ty, které má opravdu rád, protože vás chce potěšit. Takto se chovají králíci i k ostatním králíkům. Stává se také, že králík olizuje předměty, které voní po majiteli. Zřejmě je v některých případech králičí olizování člověka způsobeno nedostatkem soli, ale kdo by tomu věřil.

Co znamená když králík vrčí : Tiché i hlasité vrčení, sklopené uši, napětí a při sebemenším pohybu výskok a útok – králíček je z něčeho značně nabroušený a chce, abyste mu dali pokoj. Samičky si tímto často brání svoje teritorium, například klec. Důležité je zachovat klid, trpělivost, králíčka netrestat a vytrvat.

Kdy odstavujeme mláďata Mláďata odstavujeme od matky podle plánu další plemenitby v produkčních chovech ve věku 21,28 a 35 dnů, v ostatních chovech ve věku 42-56 dnů. Odstavování provádíme najednou,ve výjimečných případech na dvakrát,přičemž v hnízdě necháváme déle mláďata určená k dalšímu chovu.

Podstatné je mít na paměti, že i když králík nevyžaduje celodenní nepřetržitou péči, musí se mu chovatel každý den věnovat a nechat ho alespoň 4 hodiny a více proběhnout mimo jeho ubikaci.

Kdy králík otevírá oči

okolo 10. dne otvírají oči a 20. den začínají opouštět hnízdo.Kdy odstavujeme mláďata Mláďata odstavujeme od matky podle plánu další plemenitby v produkčních chovech ve věku 21,28 a 35 dnů, v ostatních chovech ve věku 42-56 dnů. Odstavování provádíme najednou,ve výjimečných případech na dvakrát,přičemž v hnízdě necháváme déle mláďata určená k dalšímu chovu.Nejčastější otázky:

  1. Tělesná řeč: Naštvaný králík může mít například vztyčené uši, otočené dozadu nebo na stranu.
  2. Zvuky: Králíci mohou při naštvanosti vydávat zvuky jako je syčení, vrčení nebo dokonce křik.
  3. Kousání nebo škrábání: Pokud se králík cítí ohrožený nebo velmi naštvaný, může se snažit kousnout nebo škrábat.


Zadruhé může být dupání varovným signálem – králík může dupat, když se bojí a cítí se ohrožen. Dupáním vás chce varovat před nebezpečím. Pokud váš králík často dupe a zároveň kulhá nebo začne skřípat zuby, může to být příznak bolestí bříška. Pokud si takových příznaků všimnete, určitě vezměte králíka k veterináři.

Za jakou dobu se odstavují mladý králičí od samice : Kdy odstavujeme mláďata Mláďata odstavujeme od matky podle plánu další plemenitby v produkčních chovech ve věku 21,28 a 35 dnů, v ostatních chovech ve věku 42-56 dnů.

Proč samice králíků nechtějí připustit : Připouštění samic

Neměla by mít ani aktuálně hlad, protože pak přírodní pochody směřující k rozmnožování zkrátka nefungují. Optimální dobu pro připuštění pak jednoduše určíme podle stavu zevních pohlavních orgánů králice. Pokud je vulva červená a jakoby nateklá, můžeme očekávat úspěšné zapuštění.

Na co nejcasteji umiraji králíci

Nejčastější nakažlivé nemoci králíků

  • Králičí mor (RHD, VHD, hemorrhagická septikémie králíků) Virové rychle probíhající onemocnění králíků, které se rychle šíří, má vysokou nemocnost a mortalitu.
  • Myxomatóza.
  • Encefalitozoonóza.
  • Kokcidióza.
  • Ušní svrab.
  • Dravčíkovitost.
  • Králičí syfilis.
  • Králičí rýma.


Po 24 hodinách bez jídla problém fatální. Pro odbornici na králíky Nickjmeno – je to proto, že králík má malý žaludek a dlouhé střevo. Musí jíst prakticky neustále, za 24 hodin třeba 80×. 12 hodin bez sena je problém, pravděpodobně to přežije, ale prostě by měl mít trvale dost sena, aby se nestávalo, že mu dojde.Myxomatóza. Opět se jedná o virové onemocnění, vyskytující se u divokých i domácích králíků. A bohužel je onemocnění opět velmi často smrtelné. Mezi první příznaky patří různé otoky a zduření kolem hlavy, na boltcích, kolem tlamy, čumáčku a na pohlavních orgánech, dále nateklá oční víčka a výtok z očí.

Jak naučit králíka chodit na záchod : Pokud králík toaletu ignoruje a trousí bobky všude kolem, seberte je a vložte je do toalety. Králík své bobky pozná po čichu a pokud je bude neustále nacházet v toaletě, za čas mu to dojde a začne chodit tam. Důležité je, aby se králíček naučil mít toaletu rád, proto ho v blízkosti toalety hlaďte a chvalte.