Antwort Kdy nastane přechod? Weitere Antworten – Jak žena pozná že je v přechodu

Kdy nastane přechod?
Jaké příznaky se mohou vyskytnout

  1. nepravidelnosti menstruačního cyklu,
  2. změny na sliznicích (suchá pochva, suché sliznice),
  3. poruchy spánku,
  4. výkyvy nálad a poruchy koncentrace,
  5. podrážděnost, depresivní nálada, sklíčenost, úzkostné pocity,
  6. potíže s klouby,
  7. tachykardie, palpitace, výkyvy krevního tlaku,
  8. změna hmotnosti,

Přechod nebo také menopauza je absence menstruace po dobu 1 roku. Menopauza obvykle začíná ve věku 45 až 55 let, kdy ženy vstupují do fáze zvané perimenopauza. Během této fáze se začnou měnit hladiny hormonů a menstruační cyklus.Příznaky menopauzy

Změna menstruačního cyklu: Může být nepravidelná, kratší nebo delší. Návaly horka: Náhlý pocit tepla v horní části nebo v celém těle. Problémy se spánkem: Obtížnost usínání nebo časté probouzení. Změny nálady: Náladovost, podrážděnost nebo dokonce deprese.

Kdy může nastat přechod : Pravdou je, že menopauza se po padesátém roce života vyskytuje nejčastěji. Statistiky ukazují, že přibližně jedna ze sta žen prochází obdobím menopauzy ve věku 40 let, někdy i dříve. Průměrný věk žen v menopauze je v současnosti 52 let, s věkovým rozpětím 45 až 55 let.

Jak začíná přechod

Prvotním příznakem nastupující menopauzy (resp. klimakteria) jsou změny v menstruačním cyklu – nepravidelnost, déle nebo naopak kratší dobu trvající menstruace či silnější nebo naopak slabší menstruační krvácení. Tato fáze se označuje jako premenopauza a začíná několik let před posledním vynecháním menstruace.

Kdy žena přestane menstruovat : Zatímco některé ženy přestávají menstruovat ve 49 letech, jiné až v 55. Přičemž čím dřív ženy rozpoznají, že u nich toto období nastává, tím mají větší šanci zmírnit nepříjemné příznaky klimakteria.

Co je menopauza

V životě ženy přirozeně nastane doba, kdy skončí její plodné období. Ve věku 45 – 50 let se začnou dít v jejím těle změny, které souvisí s útlumem činnosti pohlavních orgánů. Toto období se nazývá klimakterium, lidově přechod.

Otázku, jak dlouho klimakterium potrvá, je možné zodpovědět pouze přibližně. Klimakterium začíná kolem 48. roku života a menopauza nastává nejčastěji v 51 letech. Průměrně tedy celý proces trvá přibližně čtyři roky.

Co způsobuje přechod

Menopauza nastane v životě každé ženy. Nejde o nemoc, ale o zcela přirozený projev postupného stárnutí ženského těla. Utlumuje se funkce vaječníků, snižuje se hladina ženských hormonů – progesteronu a estrogenu. Zastavuje se menstruační cyklus, žena již nemůže otěhotnět a mít děti.Mezi vhodné bylinky pro zmírnění příznaků menopauzy patří pupalka, červený jetel, anýz, fenykl, ptačinec nebo máta. V rámci přírodní léčby můžete zařadit do jídelníčku rostliny obsahující fytoestrogeny, což jsou rostlinné hormony chovající se obdobně jako organismem produkované estrogeny.Perimenopauza nastává kolem 50. roku života. Žena při ní obvykle pozoruje výrazné nepravidelnosti menstruačního cyklu, až nakonec menstruace vymizí úplně. V době poslední menstruace je ženám v průměru 51 let.

O zpožděné menstruaci mluvíme tehdy, pokud se objeví déle než 5 dnů po očekávaném termínu. K nejčastějším příčinám patří samozřejmě těhotenství, dále ale také stres, nadměrná fyzická zátěž, nemoc, užívání léků, změna životního rytmu, syndrom polycystických vaječníku či perimenopauza (období před menopauzou).

Co pomáhá na přechod : Obecně se v menopauze doporučuje užívat vitamin D, hořčík a vápník. Jednou z nejoblíbenějších složek pro dosažení hormonální rovnováhy je pupalkový olej. Povzbuzuje tvorbu estrogenu a skvěle funguje proti návalům horka. Má mírné sedativní účinky, a tak působí blahodárně i na psychiku.

Co užívat při přechodu : Dobrý den, na menopauzu lze zkusit přípravky jako Menofem nebo merilin harmony. Výhodou menofemu oproti zbývajícím je, že je registrovaný jako lék nikoliv jako doplněk stravy, co znamená, že jsou k dispozici klinické testy o prokázaném účinků.

Co se děje v těle při přechodu

V období přechodu (klimakteria) se v těle ženy mění hormonální rovnováha. Dříve pravidelná menstruace se začíná opožďovat, až jednoho dne ustane zcela (menopauza). Během klimakteria se mohou objevit různé potíže, jako například návaly horka, poruchy spánku nebo výkyvy nálad.

Menopauza obvykle končí mezi 60. a 75. rokem života.Trvá-li interval mezi menstruacemi déle než 2-3 měsíce, je na místě vyhledat pomoc gynekologa, který Vás vyšetří nebo s Vámi prodiskutuje problém (faktory jako intenzita krvácení, pravidelnost během prvních měsíců, stav výživy – ke ztrátě menstruace a snížení její intenzity dochází u dívek s podváhou či chudokrevností) …

Co na návaly horka v přechodu : Co dělat proti návalům horka

  • Jezte zdravou a vyváženou stravu s nízkým obsahem tuku a vysokým podílem vlákniny a dalšími důležitými živinami.
  • Vyhněte se alkoholu a kávě, protože ty mohou projevy návalů horka zhoršit.
  • Dbejte na dostatek pohybu, nejlépe na čerstvém vzduchu.
  • Dopřejte si odpočinek.