Antwort Kdy navštívit neurologa? Weitere Antworten – Kdy jít na neurologické vyšetření

Kdy navštívit neurologa?
Máte problémy s bolestmi hlavy, šíje, zad nebo končetin Trpíte závratěmi, kolapsy, záchvaty, poruchami spánku, zvýšenou únavou či depresemi a úzkostmi S tím vším vám pomůžou naši špičkový neurologové. Obrátit se na nás můžete i v případě diagnostiky a léčení Parkinsonovy, Alzheimerovy či jiné autoimunitní nemoci.Mezi ty nejčastější patří:

  1. mravenčení
  2. snížení citlivosti v končetinách.
  3. zhoršená koordinace pohybů
  4. poruchy vidění
  5. závratě
  6. epileptické záchvaty.
  7. deprese a obecně nechuť do života.

Jestliže máte problémy s bolestmi hlavy, šíje, zad nebo končetin. Trpíte závratěmi, kolapsy, záchvaty, poruchami spánku, zvýšenou únavou či depresemi a úzkostmi. Nebo potřebujete léčbu Parkinsonovy, Alzheimerovy či jiné autoimunitní nemoci. To vše jsou důvody k tomu, kdy jít na neurologii.

Co se dá zjistit na neurologii : Základní vyšetření určí směr

Hlavových nervů: především jde o test čichu, hybnosti svalů tváře a čití v dané oblasti. Dále se může hodnotit chuť a pohyblivost jazyka, zrak či sluch. Pohybového systému: oslabení nebo úplná ztráta hybnosti nebo naopak rigidita, křeče a záškuby svalů mohou být pro diagnózu podstatné.

Co léčí na neurologii

Na pneumologii se léčí těžké infekční nemoci dýchacího systému, které provází dušnost, krvácení z dýchacích cest a další závažné komplikace zdravotního stavu. Z tohoto typu nemocí převažují zápal plic, chronické záněty průdušek, tuberkulóza.

Co vše se dá zjistit na EEG : Indikace k EEG vyšetření

EEG indikujeme v neurologii především při diagnostice záchvatovitých onemocnění jako je epilepsie, při poškození mozku u cévních mozkových příhod, u mozkových nádorů a poúrazových stavů. K EEG je nutné doporučení specialisty – neurologa, psychiatra nebo psychologa.

K nejčastějším onemocněním, léčeným na neurologii patří cévní mozkové příhody (mrtvice), záněty nervového systému (ve spolupráci s infekčním lékařstvím), epilepsie a degenerativní onemocnění nervového systému (Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba atd.) a demyelinizační onemocnění (především roztroušená skleroza).

Neurologické vyšetření má ověřit stav Vašeho centrálního nervového systému (mozku a míchy) a periferních nervů. Skládá se z rozhovoru, při kterém lékař odebírá Vaši anamnézu, a vlastního vyšetření. K základnímu neurologickému vyšetření se používá pouze neurologické kladívko se štětičkou a kovovým hrotem.

Co je neurologický problém

Neurologické poruchy zahrnují širokou škálu poruch, které postihují nervový systém. Neurologické poruchy mohou být způsobeny vrozenými vývojovými vadami (např. rozštěp páteře), infekčními agens (např. encefalitida), nádory (např.Neurologie je lékařský obor, který se zabývá výzkumem, prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění nervového systému. Odvozené přídavné jméno je neurologický, lékař specializující se na neurologii se nazývá neurolog.Ceník placených služeb

Ceník placených služeb cena
EEG standardní vyšetření včetně hyperventilace (jen tech. provedení) 796 Kč
EEG standardní vyšetření – vyhodnocení 594 Kč
EEG s užitím aktivačních metod (jen technické provedení) 981 Kč
EEG s užitím aktivačních metod – vyhodnocení 693 Kč


Příprava k EEG vyšetření:

K vyšetření je třeba přijít s čistými suchými vlasy, doporučujeme večer před vyšetřením vlasy umýt, nepoužívat kondicionér, lak na vlasy, tužidlo ani gel. Před vyšetřením lze normálně jíst, pít a užít běžné léky.

Co je neurologické onemocnění : Neurologická onemocnění jsou poruchy nervového systému, které zahrnují mozek, míchu a nervy. Mohou mít vliv na pohyb, myšlení, vnímání, emocionální stav a další aspekty lidského zdraví.

Jak dlouho trvá neurologické vyšetření : Neurolog vás vyzve k provedení určitých úkonů, například abyste se dotkli ukazováčkem svého nosu. Lékařskými úkony zjistí, v jakém stavu máte centrálním nervovou soustavu a periferní nervy. Základní vyšetření trvá celkově 30 až 40 minut.

Co dělá neurolog

Zabývá se diagnostikou a léčbou všech problému centrální, periferní a autonomní nervové soustavy.

Indikace k EEG vyšetření

EEG indikujeme v neurologii především při diagnostice záchvatovitých onemocnění jako je epilepsie, při poškození mozku u cévních mozkových příhod, u mozkových nádorů a poúrazových stavů. K EEG je nutné doporučení specialisty – neurologa, psychiatra nebo psychologa.