Antwort Kdy nesmim Objizdet autobus? Weitere Antworten – Kdy má autobus přednost

Kdy nesmim Objizdet autobus?
Vysvětlení: Pokud se vozidlo hromadné dopravy osob rozjelo a chce se vrátit ze zastávky na silnici, musíme mu dát přednost. Nesmí nás však ohrozit.Ten říká: „Řidič nesmí zastavit a stát u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou zastávka a končí ve vzdálenosti pět metrů za označníkem zastávky.Je-li cestující ve voze a chce na zastávce vystoupit, musí řidiči včas před zastávkou signalizovat řidiči přání zastavit stisknutím tlačítka „Znamení k řidiči" nebo jedním dlouhým stisknutím tlačítka „STOP", popřípadě stisknutím „Předvolby otevírání dveří". Při čekání na zastávce by měl být člověk vidět.

Kdy musím zastavit za autobusem : 👉 Nástup: Stačí viditelně stát na zastávce. Autobus musí zastavit, pokud v prostoru zastávky někdo je, nebo pokud tam již zastavil jiný autobus (za tím prvním autobusem by mohl být cestující čekající na jiný spoj).

Kdo má přednost autobus nebo auto

"Autobus vyjíždějící ze zastávky má přednost, ale musí brát ohled na vozidla k němu dojíždějící, aby nedošlo ke kolizi. Řidič osobního auta je ale povinen umožnit autobusu ze zastávky vyjet, tedy zpomalí nebo i zastaví."

Jak zastavit autobus na znamení : Podle publikovaného sdělení cestující nemusí na zastávce „na znamení“ bedlivě sledovat příjezd autobusu a nemusí dávat znamení rukou („mávat“). ale vozidlo zastaví na zastávce, pokud se v prostoru zastávky viditelně nachází alespoň jedna osoba nebo již na zastávce stojí jiné vozidlo.

Často nastává situace, že autobus stojí na zastávce a přitom je ve vozovce. Právo ho předjet mají řidiči osobáků jen za určitých okolností. „Pokud tam je plná čára a my ji nepřejedeme, tak můžeme autobus objet,” upozorňuje tiskový mluvčí policie Ondřej Moravčík s tím, že v opačném případě je objíždění zapovězeno.

Jídlo do autobusu

Potraviny i pití byste měli mít přímo u sebe a připravené tak, aby bylo možné je bez problémů konzumovat. Ovocné saláty moc vhodné nejsou, stejně jako třeba jogurty. Co se naopak hodí, jsou opět klasické řízky, sendviče, muffiny a ne příliš měkké ovoce.

Co si vzít na dlouhou cestu autobusem

Do autobusu byste měli být vybaveni takzvaným pohotovostním zavazadlem, v němž máte po ruce všechno, co můžete během jízdy potřebovat. Tedy toaletní taštičku, ručník, baterku, knihu, deštník či nepromokavou bundu, láhev s pitím a jídlo na cestu a hlavně doklady.Přednost zprava neplatí, a i v tom se často chybuje, pokud vjíždíte na silnici například z obytné zóny. Zde vždy musíte nechat projet všechna vozidla, ať se k vám blíží z jakéhokoli směru. Totéž nastane v případě, že se napojujete na silnici z účelové komunikace.👉 Nástup: Stačí viditelně stát na zastávce. Autobus musí zastavit, pokud v prostoru zastávky někdo je, nebo pokud tam již zastavil jiný autobus (za tím prvním autobusem by mohl být cestující čekající na jiný spoj).

Při příjezdu tramvaje či busu je potřeba dát znamení zvednutím paže. U vozidel s nástupem předními dveřmi (příměstské linky): odbavit u řidiče jízdné a pak nastoupit s kočárkem určenými zadními dveřmi. s vědomím řidiče nastoupit s kočárkem určenými zadními dveřmi a teprve následně odbavit u řidiče jízdné

Kdy je možné přejet plnou čáru : Plná čára předjíždění explicitně nezakazuje. Můžete legálně předjet cyklistu nebo motorkáře, v případě velmi širokého jízdního pruhu i automobil. Nesmíte však během předjíždění přejet plnou čáru. Potom se už jedná o přestupek.

Co na jidlo do autobusu : Jídlo do autobusu

Potraviny i pití byste měli mít přímo u sebe a připravené tak, aby bylo možné je bez problémů konzumovat. Ovocné saláty moc vhodné nejsou, stejně jako třeba jogurty. Co se naopak hodí, jsou opět klasické řízky, sendviče, muffiny a ne příliš měkké ovoce.

Co si můžu vzít do autobusu

Co s sebou na palubu autobusu

  • Cestovní doklady (pas, kartička pojišťovny, cestovní pojištění).
  • Peníze (drobné mince v měnách všech zemí, kterými budete projíždět).
  • Léky (ty, které aktuálně užíváte, léky proti nevolnosti, bolesti hlavy a bolesti v krku).
  • Svačinka a láhev s pitím.


Do autobusu byste měli být vybaveni takzvaným pohotovostním zavazadlem, v němž máte po ruce všechno, co můžete během jízdy potřebovat. Tedy toaletní taštičku, ručník, baterku, knihu, deštník či nepromokavou bundu, láhev s pitím a jídlo na cestu a hlavně doklady.Šikovný je prodloužený polštář Travelrest, u kterého si nemusíte tolik ohýbat krk a opřete si o něj čelo i ruce. Sedíte-li u okýnka, nejlepší je (samo)nafukovací polštářek obdélníkového tvaru, který si zastrčíte mezi okno a sedadlo.

Co na svacinu do autobusu : Mezi rychlé svačiny patří určitě obložené housky a chleby, saláty nebo sladké pečené dobroty. Do batohu si také můžete přihodit různé sušenky, ovoce, tyčinky nebo kefír.