Antwort Kdy přihnojovat túje? Weitere Antworten – Kdy zacit hnojit tůje
Odborníci radí nehnojit tuje hned po zasazení. Hnojit je dobré začít až přibližně po dvou měsících. Hnojivo by mohlo poškodit kořeny. Nejvhodnější období na hnojení je od jara až do začátku podzimu.Tůje potřebují vydatnou zálivku každý čvrtý den bez deště. Zalévat budete zejména v létě. V opačném případě mohou současná sucha zničit i vzrostlé sazenice. Jak již bylo zmíněno v úvodu, sazenice tůjí potřebují vlhkou půdu.Túje rostou průměrně 20-40 cm ročně. Je to závislé na kultivaru a podmínkách pěstování. Ve vhodné oblasti s pravidelným hnojením a přiměřenou závlahou rostou 25-40 cm ročně. V horších podmínkách, bez hnojení, 20 cm.
Jak daleko od plotu sázet tůje : ODPOVĚĎ: Podle nového občanského zákoníku platí, že by túje měly být vysázeny nejméně metr a půl od společné hranice pozemků. V případě, že jsou túje už vysázeny a jsou vzrostlé, může vlastník pozemku požadovat, abyste je odstranila.
Kdy se Přihnojuje
Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.
Jak často hnojit túje : Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody). Hnojíme začákem vegetace – květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim.
Pokud chceme túji využít do živého plotu, doporučujeme zasadit jednotlivé stromky 50 cm od sebe. Jde ale využít i jako solitérní jehličnan. Pro kvalitní růst doporučujeme půdu zamulčovat. Nesnáší vlhkostní extrémy, doporučujeme půdu udržovat přiměřeně vlhkou.
Nejvíc postižené části můžete vespod uříznout, dostane se tam tak víc světla a vzduchu. Okolí můžete také osvěžit suchou zeminou. Obecně ale může být nutné zvážit přemístění rostliny.
Co Nesnasi túje
Usychání a opadávání větviček tújí (Thuja) je dosti častým jevem, který může mít více původců. V odborné literatuře jsou uváděny 4 různé příčiny. Jednou z nich je sucho, další posypové soli, velmi nepříjemné jsou houbové choroby a napadení hmyzem.Mezi pěstiteli okrasných dřevin se na živé ploty používá hlavně Thuja occidentalis (zerav západní). 2. túje vysazujeme po 33 cm (do prvního metru potřebujeme 4 ks, do dalších už jen 3 ks).Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku. Hledáte-li rychlerostoucí a statný keř, zkuste cypřišovec leylandský (Cupressocyparis leylandii). Rady k výsadbě v článku Živý plot vás schová, poradíme jak ho vypěstovat.
“. Zákon stanovuje jako přípustnou vzdálenost pro stromy od společné hranice pozemků 1,5 metru, v případě stromů přesahujících výšku 3 metry jsou to 3 metry. V každém jednotlivém případě je ale důležité přihlédnout k místním poměrům dané oblasti.
Jak casto můžu hnojit trávník : Trávník je lepší hnojit po malých dávkách a často než hodně a zřídka. V ideálním případě byste měli trávník pohnojit ještě dvakrát až třikrát ke konci jara a v létě.
Jak často hnojit hnojem : Hnojíme vydatně před sezónou i čerstvým hnojem a v průběhu sezóny přihnojujeme. Zvolíte-li hnojivo Hnojík Stačí posypat polévkovou lžíci v jemné vrstvě kolem každé rostliny 1x za měsíc v době vegetace.
Jak vykopat túje
Naříznout kousek nad zemí kůru kolem dokola celého kmene a stáhnout cca 1-2cm kůry. Zabráníte proudění mízy a …. Nebo stříkačkou do kořenu rondap, hodně slanou vodu, ocet… Je mi těch stromků opravdu líto.
Dlouhá životnost: Tuje jsou velmi trvanlivé a mohou žít i více než 50 let, což znamená, že jsou skvělou investicí do zahrady.Nedostatek či přemíra vláhy a nedostatek hořčíku v půdě patří mezi nejčastější příčiny reznutí tújí. Rostliny jsou ale někdy i napadeny škůdci – molovkou zeravovou nebo houbou.
Jak podporit růst Thuji : Hlavní věc, která pomáhá urychlit růst thuja, je správná péče:
- Pravidelné zavlažování pomáhá zajistit rostlině dostatek vláhy nezbytné pro aktivní růst.
- Správný řez pomáhá stimulovat růst nových výhonků.
- Hnojení – hnojení dodává rostlině potřebné živiny.