Antwort Kdy plnit Pavlovu? Weitere Antworten – Jak poznat hotovou Pavlovu

Kdy plnit Pavlovu?
Pavlova by měla být na povrchu křupavá a uprostřed vláčná. Po upečení troubu vypneme, zavřeme a Pavlovu v ní necháme úplně vychladnout. Teplota pro pečení je jen orientační, každá trouba peče jinak, takže je potřeba zkoušet, aby Pavlova zůstala po upečení bílá a na povrchu křupavá.Uchováváme v chladu a podáváme během několika hodin, pavlovy v lednici vydrží i do druhého dne, šlehačka ale křehkou pusinku postupně rozmáčí. Samotné pavlovy můžeme upéct i 1-2 dny předem a skladovat v uzavřené nádobě.Ozdobte čerstvým ovocem. Kousky ovoce můžete dát samozřejmě i dovnitř pod šlehačku, záleží, jak moc velké pusinky jste si upekli. Pavlovy plňte až pár hodin před servírováním, aby se příliš nerozmáčely.

Jak dlouho péct pavlovy : Hřbetem lžíce uhlaďte okraje, aby byly poněkud hladké (pokud chcete, otáčejte lžící po okrajích, aby se vytvořily špičky. Přeneste do trouby o teplotě 105 st. C a pečte 90 minut, poté troubu vypněte a nechte pavlovu sušit v zavřené troubě dalších 60-90 minut nebo do úplného vychladnutí a poté ji vyjměte a sestavte.

Jak dlouho vydrzi korpus na Pavlovu

Upečená pavlova vydrží (bez smetany a oblohy!) ve vzduchotěsné nádobě pět dnů při pokojové teplotě.

Jak dlouho Susit mini Pavlovu : Ihned vložte do trouby, snižte teplotu na 120 °C a sušte přibližně 40–45 minut. Po uplynutí této doby troubu vypněte a jen malinko pootevřete dvířka (vložte do nich vařečku), takto nechte korpusky dojít, dokud v ní úplně nevychladnou. Jakmile korpusky vychladnou, jdou snadno odlepit od pečicího papíru.

Skladování: Dort je třeba skladovat v chladu při teplotě do 2 – 7 ° C.

Jak dlouho vydrží Hotovou pavlovu nazdobenou šlehačkou a ovocem snězte hned. Když bude stát příliš dlouho, korpus natáhne vlhkost ze šlehačky a bude po křupavosti ( a po prožitku). Korpusy (pusinky) však můžete upéct dopředu, uchovat je ve vzduchotěsné nádobě, kde jim zajistíte pobyt v suchu.

Jak naplnit Pavlovu

Do vyšší nádoby (já používám vysokou odměrku) dám cukrářský sáček se zdobící špičkou tak, že jeho hodní část založím o okraj nádoby. Tím si připravím stabilní pozici sáčku a lépe se mi do ní přendá krém pomocí stěrky a také tak zachytím vše, co přes špičku ze sáčku vyteče během jeho plnění.Přidám malou špetičku soli a po polévkových lžících postupně přisypávám jemný krupicový cukr (ne moučkový!). Po každém přisypání nechám cukr robotem důkladně zašlehat do sněhu. Zjednodušeně, další lžíci cukru přidávám vždy po 30 sekundách šlehání. Tímto postupem získám pevný a lesklý sníh, které je bez větších bublin.V případě mini pavlovy zdobím krémem z cukrářského sáčku se zdobící špičkou. Nakonec zasypu na menší kousky nakrájeným ovocem, jedlými květy a zaliju ovocným pyré, které jsem použila jako příchuť do krému. Já na dortu pavlova (hlavní fotka k receptu) použila bezovou marmeládu a bezovou šťávu.

A co je důležité naplněné dortíky šlehačkou vydrží nejen převoz, ale i do druhého dne aniž by se skořápky rozmáčely.