Antwort Kdy postřik proti Květopasu? Weitere Antworten – Co proti Květopasu

Kdy postřik proti Květopasu?
Co proti květopasům použít Koncentrovaný insekticid proti mandelince bramborové, obaleči jablečnému, třásněnkám, pilatkám a dalším škůdcům na ovoci a zelenině. Postřik na mandelinky, mšice, housenky, puklice, pilatky, dřepčíky a jiné savé a žravé škůdce.O květopasu jabloňovém (Anthonomus pomorum) je známo, že způsobuje nevzhledné hnědnutí a postupné zasychání poupat. I když tento škůdce nedorůstá do délky více než 4,5 mm, svou aktivitou na jaře dokáže zapříčinit sníženou úrodnost jablek.Pro ošetření jsou vhodné tyto přípravky: Dagonis, Topas 100 EC, PROTI PADLÍ (Kumulus) a z fungicidů na přírodní bázi ViTisan.

Co okusuje jahody : Lalokonosec je nelétavý brouk, který se živí okusem listů, vznikají typické obloukovité zářezy. Tyto škody jsou malé, spíše estetické. Škodí především larvy lalokonosce, které okusují kořeny jahodníku a kořenový krček.

Jak se zbavit Květopase

Jako bioopatření nebo pro signalizaci přítomnosti škůdce můžeme vysadit odrůdu jahodníku Karmen. Ta je pro květopase lahůdkou, přednostně likviduje poupata na této odrůdě. Kolem nastrčeného jahodníku odrůdy Karmen pečlivě vysbíráme všechna nakousnutá poupátka a zničíme je, aby porost nebyl zamořený.

Co napadá jahody : Jahody

  • Plži – slimáci, plzáci. Měkkýši bez ulit.
  • Květopas jahodníkový Nosatci jsou 2-4 mm dlouzí, tmaví až černí.
  • Plíseň šedá jahodníka. Plíseň šedá je nejškodlivějším onemocněním jahodníku.
  • Padlí jahodníkové
  • Skvrnitosti listů jahodníku.
  • Fytophtorová hniloba rhizomů a plodů jahodníku.

Kdy prořezávat jabloně

Stromy je třeba prořezávat časně zjara, v březnu nebo dubnu, dokud nejsou pupeny ještě otevřené.

Kvete v dubnu až květnu. Květy jsou až 5 cm široké, bílé s vnějším červenavým nádechem, s 5 korunními lístky a 15–20 tyčinkami. Jabloň je cizosprašný strom. K opylení je nutný pyl z jiné odrůdy.

Proč hnědnou listy u jahod

Jahody – Nekróza

Po celém listu se rozšiřují světle- a tmavě-hnědý „důlky“. Vyskytují se chlorózy mezi žilkami. Nedostatek draslíku O deficienci draslíku hovoříme pokud jeho obsah v listech poklesne pod 0,5%. Nedostatek Mg nebo popálení díky vysokému obsahu solí v půdě mohou mít vykazovat podobné symptomy.Optimální hustota porostu, vyrovnaná výživa a včasná obměna porostů. Účinným opatřením je posklizňové posečení listů silně napadených porostů a následná fungicidní ochrana. Dále je vhodné provést podzimní likvidaci napadených listů na kterých houba přezimuje.Cibule a česnek jsou dalším druhem zeleniny, které byste neměli pěstovat vedle jahod. Tyto rostliny produkují silné aromatické látky, které mohou ovlivnit chuť jahod.

Příčinou může být kořenová a krčková hniloba. Příčinou může být špatná půda, nevhodná lokalita či napadení škůdci a chorobami. V posledních letech se například poměrně často vyskytovalo napadení jahodníku houbami z rodu Phytophora, v němž odborná literatura rozlišuje dva původce onemocnění s poněkud odlišnými příznaky.

Proč hnědnou listy jahodníku : Jahody – Nekróza

Po celém listu se rozšiřují světle- a tmavě-hnědý „důlky“. Vyskytují se chlorózy mezi žilkami. Nedostatek draslíku O deficienci draslíku hovoříme pokud jeho obsah v listech poklesne pod 0,5%. Nedostatek Mg nebo popálení díky vysokému obsahu solí v půdě mohou mít vykazovat podobné symptomy.

Kdy se Zastřihávají ovocné stromy : Ovocné i jiné stromy prořezávejte na jaře, než začnou rašit. Výjimkou z tohoto pravidla jsou stromy se silným jarním mízotokem: ty prořezávejte později v létě nebo na konci zimy, než začne míza proudit nejsilněji. Únor–duben: Prořezávejte časně zjara. Červenec–srpen: Pokud na jaře proudí míza, prořezávejte koncem léta.

Jak hluboko má kořeny jabloň

Pro ovocné stromy vyhloubíme jámy o průměru asi 60 cm a hloubce minimálně 40 cm. Stromy se sázejí tak hluboko, aby místo očkování bylo těsně nad povrchem země. Kořeny zahrneme zeminou, pevně ji přišlápneme a rostlinu silně zalijeme.

Jabloně a hrušně lze zařadit z pohledu výnosu do jedné skupiny. Ve tvaru sloupcovém je slušná úroda 5–6 kg ze stromku, u štíhlého vřetene je to 2x až 3x více. U zákrsku už můžete mít za několik let po výsadbě úrodu 20–30–50 kg, u vyšších tvarů (polokmen, vysokokmen) lze počítat s výnosem 50– 100 kg a více.Na sklizeň listů je ideální čas právě v létě, ale je možné sbírat je od května do září. Vybíráme mladé listy, protože starší listy hořknou. Suší se v tenkých vrstvách na vzdušných místech ve stínu nebo v umělých podmínkách při teplotě do 40 °C. Listy pěstovaných druhů jahod se k léčebným účelům nesbírají.

Kdy postřik růží : Ochranný postřik se aplikuje od května, nejpozději při prvních příznacích choroby. Pokud se objeví první příznaky, růži již zpravidla zcela nevyléčíme, avšak při slabém výskytu chorobu zastavíme. Velmi účinný a velmi často používaný je preventivní postřik na podzim.