Antwort Kdy použít would a kdy used to? Weitere Antworten – Kdy se pouziva used to a kdy would

Kdy použít would a kdy used to?
Vazba "used to" má stejný význam jako užití modálního slovesa "would" pro opakující se děj v minulosti. Vazba "used to" se používá hlavně, chceme-li zdůraznit, že opakovanou činnost v minulosti již neděláme nebo naopak činnost, kterou jsme nedělávali, teď děláváme. Chceme tím zdůraznit kontrast. I used to smoke.Obecně řečeno nám modální sloveso would přidává k jinému slovesu podmiňovací bych, bys, bychom, by. Něco bych udělala, něco bychom chtěli, něco by se stalo, něco by vymyslel… Would nám tedy tvoří podmiňovací způsob."GET USED TO" = zvyknout si na něco

Vazbu GET USED TO překládáme jako "zvyknout si na něco". I zde pak díky tomu, že vazba USED TO má před sebou sloveso "GET", můžeme větu transformovat do libovolného času.

Kdy se dává could : Modální sloveso could se nejčastěji používá jako MINULÝ ČAS slovesa can: My grandfather could speak five languages. (Můj dědeček uměl mluvit pěti jazyky.) I could read when I was four.

Co je to would

Slovo would je “bezbarvé”, protože opravdu vyjadřuje pouze české 'bych'. Stejně jako sloveso will, ze kterého vzniká, které označuje budoucnost (tedy české 'budu'). Slova could a should už však jsou “zabarvená”, kdy barva souvisí se slovesem, ze kterého vznikla (can a shall).

Co znamená I Used To Be : I USED TO GO – bejvávalo, bejvávalo

Sloveso used používáme pro vyjádření dějů a stavů, které v minulosti byly běžné a obvyklé, ale již obvyklé a běžné nejsou, změnilo se to, je tomu již jinak. V češtině taková slovesa často mívají koncovku -val (dělával, chodíval, býval atd.)

Slůvko though/'ðəʊ/ patří mezi spojky přípustkových vět. Má stejný význam jako although/ɔ:l'ðəʊ/ nebo even though/ˌi:vən'ðəʊ/ , tedy ačkoli, i když.

be (be used to = být zvyklý na), nebo get (get used to = zvyknout si na).

Kde se pouziva mě a kdy i

Anglické zájmeno „I“ znamená „já“, zatímco zájmeno „me“ můžeme přeložit jako „mě“ nebo „mně“.Angličtina online – Slovesa – časy – Rozdíl mezi Can a Could. Sloveso Can se v angličtině nejčastěji používá pro prohlášení o tom co je možné a sloveso Could je vlastně minulý čas slovesa Can. Hlavní rozdíl mezi Can a Could je tedy v čase. „Kate can go with us.WOULD LIKE (dal bych si, rád bych)

Can znamená 'moci', proto COULD znamená 'mohl bych'. Sloveso shall se v dnešní běžné angličtině tak často nepoužívá. Mírně pokročilí by snad měli znát jen to, že se používá v otázce první osoby a vyjadřuje jakousi nabídku (otázku, zda 'máte' něco udělat).

Co znamená has been : Sloveso. sb has been to sth po have vyjadřuje, že (už) někdo někde byl, nebo že něco již bylo provedenokdo už byl(a) kdeI have never been here. Nikdy jsem tu nebyl.

Co znamená Although : ALTHOUGH, THOUGH, EVEN THOUGH

Tyto spojky mohou v angličtině uvozovat vedlejší věty přípustkové. Znamenají něco jako české ačkoliv, ač, i když.

Kde se píše mě a mně

Při skloňování zájmena já píšeme mě ve 2. a 4. pádě, mně ve 3. a 6. pádě. Jako pomocníka pro rychlé určení si můžeme vzít Vaška. Místo slova mě/mně dáme do věty Vaška a podle počtu slabik v jeho jménu snadno poznáme, zda máme psát mě, nebo mně.

Tvar mně použijeme pouze v těch slovech, která písmeno n obsahují i v jiných tvarech slova nebo slově příbuzném. V ostatních případech stačí pouze mě. Příklady: měšec, měna, umění, podvědomě, měnit atd.Modální sloveso could vyjadřuje možnost, minulou schopnost nebo požadavek (např. Could I use your car) Vyjadřuje povinnost nebo nutnost (např. You must study for the exam.)

Co je would : Slovo would je “bezbarvé”, protože opravdu vyjadřuje pouze české 'bych'. Stejně jako sloveso will, ze kterého vzniká, které označuje budoucnost (tedy české 'budu'). Slova could a should už však jsou “zabarvená”, kdy barva souvisí se slovesem, ze kterého vznikla (can a shall).