Antwort Kdy se dá parkovat na modre Zone? Weitere Antworten – Kdy lze parkovat na modré zóně
Dobu platnosti modré zóny najdete na parkovací značce. Obvykle platí omezení ve všední dny od 8 do 20 hodin, ale přesná doba se může lišit. Například v některých modrých zónách v centru Prahy platí omezení od pondělí do neděle. Proto si vždy řiďte údajem na značce.Během provozní doby platí v modré zóně: krátkodobé parkování (maximálně tři hodiny) – v modrých zónách nenajdete parkovací automaty, cenu za parkování je ovšem možné uhradit online; ceny parkování se liší v závislosti na lokalitě, přesnější informace najdete v ceníku.V modré zóně, vyhrazené pro rezidenty a abonenty, mohou bez omezení parkovat pouze osoby s platným parkovacím oprávněním. Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.
Kdy se plati Fialová zóna : Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod. Placený parkovací režim zde bude od pondělí do neděle v čase 8:00 –24:00 hod.
Jak dlouho můžu zastavit na modré zóně
“ Zastavit a stát po tři minuty tak můžete třeba na parkovacím stání s označením „réservé“ nebo právě na modré zóně. Nelze to ale třeba na vyhrazeném stání pro handicapované (symbol vozíčkáře). Pravidlo tří minut neplatí ani na fialové a oranžové zóně, kde můžete krátce zastavit jen za účelem nastoupení či nákladu.
Kolik je pokuta za parkování na modré zóně : Parkování "na modrý" je ve velkých městech jedním z nejčastějších přestupků. Za parkování v zóně pro rezidenty vám na místě hrozí pokuta až 1 500 Kč, ve správním řízení od 2 000 do 4 000 Kč. Body vám za tento přestupek nehrozí, může na vás ale čekat nepříjemné překvapení v podobě botičky.
Modrá zóna
Umožňuje časově neomezené parkování pro obyvatele, podnikatele, zaměstnance a vlastníky nemovitostí v dané městské části, kteří jsou držiteli dlouhodobého parkovacího oprávnění.
může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel. FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1.
Jak funguje Fialová zóna
Fialová zóna
Označuje placené úseky, kde může na časově omezenou dobu uvedenou na dopravní značce zaparkovat každý návštěvník Prahy. Parkování snadno uhradíte online nebo u platebních automatů v ulicích.Parkování "na modrý" je ve velkých městech jedním z nejčastějších přestupků. Za parkování v zóně pro rezidenty vám na místě hrozí pokuta až 1 500 Kč, ve správním řízení od 2 000 do 4 000 Kč. Body vám za tento přestupek nehrozí, může na vás ale čekat nepříjemné překvapení v podobě botičky.Značka „Zákaz zastavení“, svislá nebo vodorovná, tedy zakazuje vše, co je definováno pojmem „zastavení“. V daném úseku nesmíme zastavit ani na kratičký okamžik, nutný k neprodlenému (rychlému, bleskovému) nastoupení či vystoupení osoby a nesmíme zde ani urychleně nakládat či skládat náklad.
Danou oblastí pak řidič projíždí opakovaně sedmkrát za den a kamery pokaždé vyhodnocují, kolik a kdy v ulici parkuje aut. Poměrně přesná statistika městu pomáhá lépe plánovat rozvoj parkovacích ploch.
Jak se bránit proti pokutě za parkování : V případě, že objevíte ve schránce obálku s modrým pruhem a v ní výzvu k zaplacení pokuty například za překročení rychlosti či parkování a přitom víte, že jste v danou dobu svým autem nejeli, stačí oznámit správnímu orgánu totožnost řidiče, který je s přestupkem spojen.
Kdo má narok na parkovací místo : Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.
Co znamená Fialová zóna Praha
může být modrá zóna využívána vozidly bez parkovacího oprávnění pro parkování vozidel. FIALOVÁ ZÓNA je určena pro tzv. smíšené parkování. Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1.
Bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním (rezidenti a abonenti) pro Prahu 1. Ostatní motoristé (návštěvníci) mohou ve fialové zóně parkovat maximálně 24 hodin, a to jen po platbě v parkovacím automatu nebo přes virtuální parkovací hodiny (webová aplikace). Cena činí 40,–Kč/1 hod.Co vám umožňuje fialová zóna Neomezené parkování pro obyvatele s trvalým pobytem, podnikatele nebo vlastníky nemovitostí s dlouhodobým parkovacím oprávněním pro příslušnou oblast parkovací zóny.
Kdy se smí parkovat na chodníku : Podle zákona je parkování na chodníku zakázáno. Na chodníku můžete parkovat pouze v případě, že se jedná o parkoviště označené příslušnou dopravní značkou. V každém jiném případě můžete být za parkování na chodníku pokutováni.