Antwort Kdy se dává IVP? Weitere Antworten – Kdo zodpovídá za zpracování IVP

Kdy se dává IVP?
Za jeho zpracování a provádění odpovídá ředitel školy. Školy seznámí s individuálním vzdělávacím plánem všechny vyučující a také žáka a jeho zákonného zástupce. Naplňování individuálního vzdělávacího plánu vyhodnocuje školské poradenské zařízení ve spolupráci se školou nejméně jednou ročně.Za vypracování IVP zodpovídá ředitel školy. Jeho zpracováním bývají zpravidla pověřeni pedagogové, např. třídní učitel, který zapojí ostatní pedagogické pracovníky podílející se na vzdělávání žáka. Optimálním postupem je IVP konzultovat s odpovědným pracovníkem ŠPZ a do tvorby zapojit také zákonné zástupce žáka.června. IVP pokrývá celou dobu školního roku – tj. včetně prázdnin. I v době hlavních letních prázdnin může být dítě zkoušeno a při tomto zkoušení bude škola postupovat podle platného IVP.

Kdo je žák se ŠVP : Pojmem děti a žáci se speciálními vzdělávacími potřebami označujeme v souladu se školským zákonem vzdělávající se jedince, kteří k naplnění svých vzdělávacích možností nebo k uplatnění a užívání svých práv na rovnoprávném základě s ostatními potřebují poskytnutí podpůrných opatření.

Kdo kontroluje IVP

Podle § 6 vyhlášky č. 27/2016 Sb. je rozhodování o podobě IVP v kompetenci ředitele školy, který provádění IVP zajišťuje. Míra konkrétnosti IVP je dána tím, jaké další podpůrné opatření je doporučeno školským poradenským zařízením (ŠPZ), dále tím, jaký systém je ve škole nastaven pro realizaci individualizace výuky.

Co musí být v ŠVP : V ŠVP PV je třeba popsat systém evaluace a hodnocení v rámci mateřské školy, který by měl obsahovat předměty evaluace (co se bude sledovat), prostředky (metody a techniky), časový plán, odpovědnost pedagogů, popř. další pravidla. V ŠVP je třeba popsat systém evaluace a hodnocení v rámci mateřské školy.

Základním dokumentem, který je pro získání IVP potřeba, je oficiální žádost. Tu podává buď zletilý žák, nebo rodič nezletilého žáka a jedná se o veskrze formální dokument, ve kterém se odkazuje na další dokumenty žádosti. Vzor takové oficiální žádosti nalezneš na našich webových stránkách.

IVP je definován jako jedno z podpůrných opatření poskytovaných žákovi se speciálními vzdělávacími potřebami či žákovi nadanému. Stává se závazným dokumentem sloužícím všem, kdo se podílejí na výchovně-vzdělávacím procesu daného žáka a jako takový je součástí jeho školní dokumentace.

Jak získat IVP

Základním dokumentem, který je pro získání IVP potřeba, je oficiální žádost. Tu podává buď zletilý žák, nebo rodič nezletilého žáka a jedná se o veskrze formální dokument, ve kterém se odkazuje na další dokumenty žádosti. Vzor takové oficiální žádosti nalezneš na našich webových stránkách.Musíte podat žádost o povolení individuálního vzdělávacího plánu. Centrální formulář není stanoven, někdy mají školy vlastní tiskopisy na svých webových stránkách. V případě, že je individuální vzdělávací plán doporučen jako podpůrné opatření, předkládá se doporučení školského poradenského zařízení.Splnění povinné školní docházky

Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků. Do této doby se započítávají i roky, kdy žák případně opakoval některý ročník. Jednoduše řečeno – odchozením devíti let bez ohledu na prospěch má žák splněnou povinnou školní docházku a může ukončit své vzdělávání.

Střediska poskytují konzultace, odborné informace a pomoc osobám odpovědným za výchovu, pedagogickým pracovníkům předškolních zařízení, škol a školských zařízení v oblasti výchovy a vzdělávání dětí s rizikem či s projevy poruch chování a negativních jevů v sociálním vývoji a při jejich integraci do společnosti.

Jak funguje individuální studijní plán : Individuální studijní plán je vlastně zvláštní formou denního studia, respektive kombinací studia prezenčního a kombinovaného. Vychází vstříc individuálním potřebám studenta a přitom se snaží pro něj zachovat rovné podmínky s jeho kolegy, ať už se jedná o přístupnost studijních materiálů nebo plnění zkoušek.

Kdo navrhuje podpůrná opatření : I. stupeň podpůrných opatření vždy navrhuje a poskytuje škola.

Jaký je rozdíl mezi RVP a ŠVP

Na základě rámcových vzdělávacích programů a pravidel v nich stanovených si jednotlivé školy vytvářejí své realizační programové dokumenty – školní vzdělávací programy (ŠVP), který musí být v souladu s tímto rámcovým vzdělávacím programem (RVP).

Individuální vzdělávací plán (IVP) zpracovává škola pro žáka od druhého stupně podpůrných opatření a to na základě doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ) a žádosti zletilého žáka nebo zákonného zástupce. IVP vychází ze školního vzdělávacího programu (ŠVP).​Individuální vzdělávací plán Vám může (ale také nemusí) povolit ředitel školy. Vy však k tomu musíte mít patřičné uznatelné důvody. Doporučujeme nejdříve konzultovat s ředitelem školy, případně třídním učitelem nebo výchovným poradcem. ​Za zpracování individuálního vzdělávacího plánu odpovídá ředitel školy.

Jak vypracovat individuální plán : 10 zásad, jak vytvořit kvalitní individuální plán

  1. Zapojte tým. Individuální plánování není práce pro jednotlivce.
  2. Používejte jednoduchý a srozumitelný jazyk.
  3. Buďte konkrétní
  4. Pište plány v 1.
  5. Pište jen užitečné informace.
  6. Vycházejte z toho, co chce klient.
  7. Všímejte si silných stránek klienta.
  8. Nehodnoťte, popisujte.