Antwort Kdy se používá nach? Weitere Antworten – Kdy se pouziva Predlozka nach

Kdy se používá nach?
Předložka nach ve významu ''do'' se používá pouze. před městy a státy (pouze některé). Můžeme tedy říct. třeba: Ich fahre nach Prag / Er fährt nach Italien.Skloňování přídavných jmen po členu určitém

jednotné číslo
rod mužský ženský
3. pád -en -en
4. pád -en -e
množné číslo

Závislý infinitiv stojí na konci věty a ve většině případů mu předchází zu . U sloves s neodlučitelnou předponou se zu píše samostatně, u sloves s odlučitelnou předponou se vkládá mezi předponu a sloveso (stejně jako ge- u perfekta).

Kdy se používá seit : nach Wien – do Vídně) SEIT – od, již, už ( časově) ( např. seit einem Monat – už měsíc) VON – o, od, z ( např. von der Tante – od tety) ZU – k, ke ( např.

Co to je předložka

praepositio; v některých jazycích záložka, lat. postpositio) je neohebný slovní druh. Předložky stojí před podstatnými jmény, zájmeny a číslovkami. Nejsou plnovýznamovým slovním druhem (odborně se označují jako synsémantika), ale pomáhají vytvářet fráze a modifikovat vztahy mezi větnými členy.

Co je Dativ a Akkusativ : dativ (ke) (komu, čemu) akuzativ (vidím) (koho, co) lokál neboli lokativ (na kom, o kom, na čem, o čem) instrumentál (s) (kým, čím)

umime.to/BWA

1. pád nominativ Kdo Co
2. pád genitiv Koho Čeho
3. pád dativ Komu Čemu
4. pád akuzativ Koho Co
5. pád vokativ Oslovujeme, voláme


4. pád, akuzativ: (Vidím) Koho

Co znamená zu v němčině

Narazili jste někdy v němčině na spojení slovesa být se slovíčkem „zu“ Toto spojení používáme, když chceme vyjádřit, že je něco možné.Němčina je flektivní jazyk se čtyřmi pády pro podstatná jména, zájmena a přídavná jména (nominativ, akuzativ, genitiv, dativ); tři rody (mužský, ženský, střední); a dvě čísla (jednotné, množné). Má silná a slabá slovesa.Datum: Welches Datum haben wir heute – Den vierten (März). Kolikátého je dnes – Čtvrtého (března).

ráno, večer, odpoledne, dopoledne se v němčině překládají s předložkou am Morgen, am Abend, am Nachmittag, am Vormittag .

Jak poznat předložku : Předložky stojí vždy před nějakým podstatným jménem, jsou s ním ve spojení. S tímto jménem vždy vyjadřují nějaký vztah, například kde něco je (na zahradě), kdy se něco stane (za chvíli) a podobně. Někdy může mezi předložku a podstatné jméno vstoupit jiné slovo, předložka je ale i tak spojena s podstatným jménem.

Jaké jsou druhy předložek : Podle původu rozlišujeme předložky primární (též původní, v češtině např. na, v, do, z, k , u) a sekundární (též nepůvodní, např. kolem, díky, kvůli), které vznikly z jiných slovních druhů a ustálených frází.

Co je to Akkusativ

Akuzativ (zkratka ACC nebo AKUZ, česky též přechodník, vinitel či předmětník) je jedním z mluvnických pádů, který se vyskytuje v mnoha jazycích. Označuje objekt, který se pojí se slovesem. V mnohých jazycích také pro objekty s některými nebo i všemi předložkami.

Dativ (zkratka DAT, česky též bližník, davatel, darovník nebo darník) je mluvnický pád, v češtině 3. v pořadí (ptáme se komu, čemu). Často vyjadřuje adresáta u sloves se dvěma předměty (tj. přímým a nepřímým: dát / půjčit / poslat / říci…Tabulka jednotlivých pádů

Pád Otázka Příklad
2. pád (genitiv) bez KOHO ČEHO (bez) sněhu, internetu, přítele
3. pád (dativ) KOMU ČEMU kočce, Honzovi, pracovníkům
4. pád (akuzativ) KOHO CO (vidím) tátu, muže, cizince, krávy
5. pád (vokativ) OSLOVUJEME, VOLÁME Mirku, Alíku

Jaký je pád do školy : Ptáme se otázkou KAM, do školy, čili použijeme čtvrtý pád.