Antwort Kdy se solí fazolová polévka? Weitere Antworten – Jak dlouho se vaří fazolová polévka

Kdy se solí fazolová polévka?
Do hrnce přidáme fazole i s vodou, ve které se vařily. Přidáme i mrkev, brambory, sůl a vaříme 20 minut, dokud není zelenina hezky měkká. 5 minut před dokončením přidáme česnek a promnutou majoránku. Naposledy ochutnáme, dopepříme a po dokončení podáváme.Fazolová polévka je a vždycky byla úžasná záležitost, ale když jí doplníte o čerstvá cherry rajčata, avokádo, koriandr, zakysanku a třeba i zakápnutí limetovou šťávou, promění se na zázračné jídlo!Podle chuti přidáme sůl, pepř, bazalku, majoránku, té jen trochu a nakonec česnek. Po uvaření vyndáme bobkový list a především nové koření. A nakonec dle chuti, přidáme do talíře polévky trochu octu. Tuto polévku si děláme často, polévka je hustá a díky masu nahradí i hlavní jídlo.

Kolik fazolí do polévky : Fazolová polévka

  1. 150 g bílých fazolí
  2. 150 g červených fazolí
  3. 100 g cibule.
  4. 40 g hladké mouky.
  5. 20 g sladké papriky.
  6. 1,2 l hovězího vývaru.
  7. 1 stroužek česneku.
  8. 1 lžíce sádla.

Jak se vaří fazolová polévka

Fazole propláchneme a na 6 hodin namočíme do vody. V téže vodě je pak uvaříme doměkka spolu s mrkví a cibulí vcelku. Ze sádla a mouky upražíme růžovou jíšku, rozředíme ji vlažným vývarem z fazolí, přilijeme do polévky, přidáme masox a znovu provaříme. Část fazolových bobů můžeme rozmixovat, aby v polévce "stála lžíce".

Jak se vaří fazole : Fazole dáme vařit. Nejprve je uvedeme do varu, poté teplotu ztlumíme a vaříme je pozvolna do změknutí. Nikdy při vaření nepřidáváme sůl, protože by slupka na fazolích ztvrdla. Pokud se na povrchu utvoří pěna, odstraníme ji.

"Když se toho chceš zbavit, ušleháš bílky na sníh, přidáš je do zchladlého vývaru, a ta vaječná bílkovina na sebe naváže tu bílkovinu vysráženou z masa; a máš ho krásně čirej, takovej jiskrnej," radí šéfkuchař. Pak se to nesmí zamíchat.

Fazole propláchneme a na 6 hodin namočíme do vody. V téže vodě je pak uvaříme doměkka spolu s mrkví a cibulí vcelku. Ze sádla a mouky upražíme růžovou jíšku, rozředíme ji vlažným vývarem z fazolí, přilijeme do polévky, přidáme masox a znovu provaříme. Část fazolových bobů můžeme rozmixovat, aby v polévce "stála lžíce".

Co patří do Fazolove polévky

Když se to tak vezme kolem a kolem, fazolová polévka je polévka vzniklá z nějakého zeleninového základu opečeného na tuku, obvykle zahuštěná jíškou a zcela jistě obohacená fazolemi, případně i dalšími lahůdkami v podobě opečené klobásy, uzeného masa nebo vařeného vajíčka.Ve většině kuchařských knih se doporučuje solit luštěniny až po uvaření. Lepší však je přidat malé množství soli už do vody, ve které luštěniny vaříme, protože lépe nabobtnají a mají stejnoměrně slanou chuť.Vaření luštěnin v papiňáku (rychle a klidně bez předmáčení)

  1. menší fazole (bílé, černé) 20-25 minut.
  2. adzuki – 15-20 minut.
  3. soja – 25-30 minut.
  4. velké druhy fazolí – 35-40 minut.
  5. cizrna – 35-40 minut.
  6. čočka – 15-20 minut.
  7. hrách – 20 minut.


Pokud jste zapomněli fazole před vařením namočit do vody, nemusíte se hned vzdávat jejich konzumace. I tento problém má chytré řešení. Do hrnce, ve kterém vaříte fazole, přidejte lžičku jedlé sody. Nejenže změkne, aniž by byla dlouho ve vodě, ale urychlí se tím i její příprava.

Jak napravit zakalenou polévku : Pokud se vám polévka přece jen zakalí, vyšlehejte tuhý sníh z bílků, vmíchejte ho do vychladlého vývaru a zahřívejte, až se bílky vysrážejí. Nachytají na sebe všechny nečistoty a při cezení se na nich udrží. Před sléváním hotového vývaru vždy do cedníku dejte papírovou kuchyňskou utěrku.

Proč se zakalí vývar : Při vyšších teplotách se usazují (denaturují) ve vodě rozpustné bílkoviny a na hladině vývaru vytvářejí šedou pěnu, čímž ho zakalují.

Co dát do polévky aby nebyla Kalna

Vyčištění zakaleného vývaru pomocí bílků

Pro tento trik je potřeba trochu trpělivosti. Jakmile máte základní vývar uvařený, sesbírali jste pěnu a nechali ho zchladnout asi na 60–70 °C, přidejte do něj lehce rozmíchané vaječné bílky. Opatrně je do vývaru vmíchejte a přiveďte ho opět k varu, aby se bílky usadily.

Dáme je do vhodné nádoby a zalijeme studenou vodou. Namáčet by se měly nejméně 8 hodin, ideálně přes noc. Před vařením je znovu propláchneme a vždy vodu, ve které se fazole namáčely, vylijeme. Uvolnily se do ní látky (sacharidy tvořící plyny), které vyvolávají nadýmání.Fazole propláchneme a na 6 hodin namočíme do vody. V téže vodě je pak uvaříme doměkka spolu s mrkví a cibulí vcelku. Ze sádla a mouky upražíme růžovou jíšku, rozředíme ji vlažným vývarem z fazolí, přilijeme do polévky, přidáme masox a znovu provaříme. Část fazolových bobů můžeme rozmixovat, aby v polévce "stála lžíce".

Jaké fazole do fazolové polévky : Kromě klasických bobovitých fazolí se stále častěji využívají do polévek také fazole mungo. Bobovité fazole se v suché podobě na několik hodin před vařením namáčejí, někdo však do polévky používá i fazole konzervované, které již měkké jsou.