Antwort Kdy se stříká proti strupovitosti? Weitere Antworten – Co na strupovitost

Kdy se stříká proti strupovitosti?
Pro ošetření proti strupovitosti jabloně je účinná souprava Proti padlí a strupovitosti (Zdravé jabko plus). Dále lze použít Discus, Talent nebo Proti strupovitosti a padlí (Sercadis). Uvedené přípravky jsou účinné také i na padlí jabloní.Proti strupovitosti se používají dva typy fungicidů. Kontaktní postřiky fungují jako preventivní ochrana, nákazu neléčí. Příkladem je přírodní postřik Plantella Natur-F-R. Systémové fungicidy, jako Altela, se nasazují po propuknutí infekce, pronikají do rostliny a zabraňují růstu houby.Chemická ochrana se provádí prvně 1-2 týdny před květem a poté podle přípravku a intenzity výskytu několikrát opakujeme a to až do července. Vyberte i Vy vhodné postřiky proti padlí a chraňte svou zahrádku.

Kdy ošetřit jabloně : Jarní postřik stromů (jabloní, třešní, švestek, drobného ovoce okrasných dřevin a rostlin,…) aplikujeme ke konci vegetačního klidu, na počátku rašení, do stádia zeleného až růžového poupěte, kdy už jsou škůdci vylíhlí.

Kdy aplikovat Discus

Aplikujte od druhé poloviny dubna do konce května. Přípravek lze použít pouze preventivně.

Co proti strupovitosti brambor : Proti strupovitosti lze bojovat různými prostředky, jako je například nepěstování brambor na jednom pozemku v průběhu 4 let, nepěstování brambor na lehkých půdách (písčitých), dostatečná závlaha při nasazování hlíz, nepoužívat vápenitá hnojiva, používat spíše kyselá hnojiva (síran amonný, superfosfát).

Strupovitost se šíří nejvíce během deštivých dnů, při teplotách 16–24 °C. Z hlediska ochrany proti této chorobě je potřeba chemicky zasáhnout teď, v období fáze růžového poupěte (tzn. v době před samotným květem) a postřik provádět až do doby dva týdny po odkvětu (druhá polovina dubna až konec května).

Stačí asi půl lžičky soli na hrnek vody. Jablka v něm nechte namočené asi 5-10 minut a pak je ledovou vodou důkladně omyjte. Sůl zakonzervuje jejich povrch, na chuti ji ale nepoznáte. Použít můžete také perlivou limonádu, nejlepší je citronová, pomerančová nebo třeba zázvorová.

Jak vypadá padlí na rostlinách

Typickým příznakem padlí je deformované usychající listí, zbarvené do šedozelena, rostlina je slabá, listy se kroutí a padají. Rozšířená varianta je americké padlí, které patří mezi časté choroby angreštu.Já doporučuji jít stříkat v období, když 3 dny po sobě dosahovala odpolední teplota alespoň 15 °C. Aplikace by se měla provádět v odpoledních hodinách, kdy je právě takováto teplota. Ne ráno ani navečer, protože to je škůdce schovaný.Ideální jsou dny, kdy teplota během odpoledních hodin dosahuje zhruba 15 až 17 °C. Při těchto teplotách jsou totiž dnešní postřikové přípravky nejúčinnější. Kromě teploty je nutné vzít v úvahu i to, že postřik se nejlépe provádí za bezvětří.

Kdy, jak a čím ošetřovat Angrešt ošetřete 1x před květem a následně 2 – 4x po odkvětu v intervalu 5 – 10 dní (za vlhka a tepla interval zkracujeme a používáme 2% koncentraci). Rybíz ošetřujte až po odkvětu ve stejném intervalu i počtu ošetření.

Na co se používá Kumulus : Kumulus WG je postřikový kontaktní fungicid ve formě vodorozpustného mikrogranulátu na ochranu rostlin proti padlí .

Proč mají brambory strupy : Strupovitost brambor je choroba rostlin, která je způsobena bakterií zvanou Streptomyces scabies. Tato bakterie je půdní patogen, který napadá brambory a další rostliny, například kořenovou zeleninu. Při infekci Streptomyces scabies vytváří bakterie na povrchu brambor charakteristické strupy nebo vředy.

Co léčí brambory

Brambory jako lék

Prospívají trávicímu ústrojí, pomáhají při zácpě i průjmu a podporují odchod špatného cholesterolu z těla. To je zřejmě jeden z důvodů, proč je syrová šťáva z brambor v lidovém léčitelství považována za vynikající prostředek k léčení žaludečních vředů, vysokého tlaku nebo arteriosklerózy.

Většina ovoce vydrží po nakrájení asi 5 dní (a některá zelenina o několik dní déle), pokud dodržíte několik pravidel: skladujte je ve vzduchotěsné nádobě a nakrájené produkty vždy uchovávejte v chladu.Tím nejznámějším způsobem je asi pokapání řezných ploch citronovou šťávou. Pokud ale máte pokrájeného ovoce větší množství, nebo jen nechcete, aby ovoce bylo kyselé a mělo výraznou citronovou chuť, stačí ho ponořit na chvilku do misky plné ledové vody se lžící čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Jak Vylecit padlí : Řešením jsou odrůdy odolné vůči padlí (nejnáchylnější jsou Idared a Jonathan), pravidelné průklesty jabloní, nehnojit moc dusíkem. Odstranit napadené výhonky, 2 týdny před květem ošetřit postřikem Kumulus WG nebo Discus a pak opakovat až do července.