Antwort Kdy stříhat Dipladenii? Weitere Antworten – Jak se starat o Dipladenie
Mírně nižší vlhkost vzduchu snese, ale v závislosti na počtu listů bude ne teplejším stanovišti potřebovat více světla a vody. Vody jí však nedopřávejte příliš. Zalévejte tak, aby nebyl bal vysušený, ale ani přemokřený. Doporučuje se mírná zálivka 1x za 10 až 14 dní.Před vlastním přezimováním by měl být kořenový bal vyschlý. Pak výhony seřízněte téměř těsně u země. Rostlina přezimuje ve tmě při teplotě 4–8 °C, zálivka by měla být jen velmi sporadická.Mandevilu přezimujte na světlém místě
Protože jde o teplomilnou trvalku, teploty pod deset stupňů Celsia jí nesvědčí. Můžete ji přezimovat na světlém místě. Přemístěte ji do zimní zahrady, skleníku nebo chodby. Můžete ji na zimu sestřihnout a omezte také její zálivku.
Čím hnojit Mandevily : Rostlinu pak pravidelně přihnojujeme tekutým hnojivem s vyšším obsahem fosforu, případně použijeme plná tekutá hnojiva určená pro balkónovky. Pravidelné přihnojování pomůže vybudovat mohutný kořenový bal a silné a bohatě kvetoucí nadzemní výhony.
Jak zalévat Dipladenii
Voda: Od jara do podzimu vydatně zaléváme vždy tak, kdy substrát mírně vyschne. V zimě zálivku omezíme. Rostlině nesvědčí zálivka studenou a tvrdou vodou.
Kdy ostříhat Mandevilu : Mandevilu můžeme hned po přestěhování domů poměrně razantně ostříhat. Stačí, aby nad dřevem zůstalo jen pár mladších přírůstků, které na jaře obrazí,“ radí pardubický zahradník František Hlubocký. Až se mandevila na jaře začne budit, můžeme ji dát do teplejší místnosti a už v dubnu se těšit z prvních květů.
Mandevilu můžeme hned po přestěhování domů poměrně razantně ostříhat. Stačí, aby nad dřevem zůstalo jen pár mladších přírůstků, které na jaře obrazí,“ radí pardubický zahradník František Hlubocký. Až se mandevila na jaře začne budit, můžeme ji dát do teplejší místnosti a už v dubnu se těšit z prvních květů.
Hnojení: Od jara do podzimu hnojíme každých 14 dní standardním tekutým hnojivem. Množení: Možno množit na jaře vrcholovými stonkovými řízky, které zakořeňují při teplotě půdy okolo 25 ° C.
Co s Mandevilou na zimu
Mandevila není mrazuvzdorná, takže jakmile přijde zima, je čas se s ní rozloučit. Na zimu ji můžete přemístit dovnitř, na chladné místo. Občas natáhněte popínavé liány mandevily vzhůru. Během vegetace a kvetení není nutné prostříhávat.Kdy mandevilu zazimovat a jak
V době, kdy klesnou noční teploty k deseti stupňům, je načase, abyste rostlinu přenesli do tepla. Nemusíte ji dávat do obýváku, postačí, když zvolíte místnost, která bude mít dostatek světla a teplotu alespoň deseti stupňů. Pokud má rostlina dlouhé šlahouny, lze je jednoduše zastřihnout.Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.
Kdy mandevilu zazimovat a jak
V době, kdy klesnou noční teploty k deseti stupňům, je načase, abyste rostlinu přenesli do tepla. Nemusíte ji dávat do obýváku, postačí, když zvolíte místnost, která bude mít dostatek světla a teplotu alespoň deseti stupňů. Pokud má rostlina dlouhé šlahouny, lze je jednoduše zastřihnout.
Jak zachranit Mandevilu : Tato pn oucí rostlina je z tropické Ameriky, vyžaduje v létě slunečné a vzdušné místo, jestliže ji budete dostatečně zalévat a pravidelně hnojit, pokvete nepřetržitě až do podzimu. Před prvními nočními mrazíky je třeba rostlinu uklidit na chladné, světlé místo od 10-15 stupnů C.
Jak uchovat Mandevilu : Mandevila jako pokojová rostlina:
Vyžaduje slunné místo u okna a vlhčí vzduch. Pro vytvoření lepších podmínek pomůže zvlhčování ručním postřikovačem. Přes zimu by se teplota měla pohybovat kolem 15°C, v létě se ji zavděčíme s několikaměsíčním venkovním pobytem.
Jak se starat o Mandevilu
Pokud na ni budete mít čas a budete ji často rosit listy a vytvářet ji prostředí s vyšší vzdušnou vlhkostí, pěstujte ji klidně i doma. Navíc, pokud ji dopřejete nějaký drátek či jinou oporu, bude se vám pěkně pnout. Je však třeba upozornit, že pokud ulomíte větvičku, rostlina vyloučí latex, který je jedovatý.
Travní plochy hnojíme tři až čtyřikrát do roka. V dubnu, červnu, září a pokud je třeba, pak ještě koncem října. Důležité je i množství hnojiva v jednotlivých obdobích. V dubnu je to 25% roční potřeby, v červnu také 25%, v září ovšem 35% a v říjnu 15%.Rajčata vyžadují hnojení ještě před samotnou výsadbou. Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK). Přihnojování pak pokračuje i během růstu rajčat. První přihnojení by mělo být do týdne od výsadby.
Čím hnojit rajčata a papriky : Pro vyvážené hnojení doporučujeme používat hnojiva renomovaných značek, jako je Kristalon na rajčata a papriky, organo-minerální kapalné hnojivo Agro s unikátním minerálním výtažkem TerraLut, nebo univerzálnější přírodní organické hnojivo Trumf.