Antwort Kdy vysadit Třapatku? Weitere Antworten – Kdy stříhat třapatka nachová
Pozdě na podzim anebo brzy na jaře trs sestříhneme až u země. Rostlina je většinou krátkověká, v následujícím roce ji musíme znovu vysévat nebo vysazovat, ale je snadné ji namnožit buď opětovným výsevem semen, nebo dělením trsů.Pěstování rudbékií je jednoduché – semena vyséváme v březnu, předpěstování sadby trvá 2 měsíce. Na záhon rostliny vysazujeme v polovině května a pro rudbékie vybereme plně osluněné místo – jejich zlaté květy milují slunce.Echinacea miluje slunce, proto bychom ji měli dát na světlé a slunné místo, ale nevadí jí ani mírný polostín. Nevyhovují jí otevřené, větrné prostory. Daří se jí v dobře propustné, sušší, hlinitopísčité zemině. Není náročná a spokojí se i s chudšími kamenitými půdami.
Jak vysévat Třapatku : Třapatka se množí z výsevů. Pěstované v květináčích, aby kvetly v květnu, se vysévají v únoru. Pro pěstování v záhoně stačí vysévat koncem března, začátkem dubna. Z takových výsevů narostou pěkné rostliny, které už krátce po výsadbě na záhon rozkvétají.
Kam zasadit Třapatku
Třapatka (Rudbeckia)
Třapatka pochází původně ze Severní Ameriky a roste nejraději na vlhkých loukách. Žluté paprskovité květy kvetou v závislosti na odrůdě od května do října a dosahují výšky až 2 m. Ideální je vysadit třapatku na zahradě na místo s vlhkou půdou a sluncem pro květy.
Co s Třapatkou po odkvětu : Třapatka preferuje slunná stanoviště, v polostínu pokvete méně. Má ráda propustné, písčité půdy. Po odkvětu ji seřízneme, aby znovu vykvetla. Není to dlouhověká trvalka, proto ji musíme po několika letech znovu vysadit.
Prvním rokem vyrostou jen přízemní listy a až v druhém roce kvete. Semena vyséváme na povrch a jen lehce zatlačíme, ke klíčení potřebují světlo! Klíčí 5 až 20 dní.
Rudbekie stříhání
Trvalky se mohou po odkvětu ponechat na záhonu a ostříhat až na jaře. Někteří však odstříhávají odkvetlá soukvětí průběžně po odkvětu. Trvalky vyséváme do studeného pařeniště začátkem jara. Po vyklíčení je jednotíme a přesadíme jednotlivě.
Kdy stříhat Denivku
Koncem léta se pak můžete těšit na druhou nadílku květů. Odumřelá květenství samozřejmě ostříháváme i u ostatních druhů trvalek. Podpoříte tak tvorbu nových květů během celé sezóny až do podzimu. Velmi výrazný je tento efekt třeba u denivky, kakostu nebo krásnoočka.Obecně stříháme trvalky 3x ročně. Na jaře (tedy po zimě), průběžně během léta a na podzim.Množíme jednoduše, dělením trsů, v průběhu května a června, nebo pak až po odkvětu. Ochrana rostlin na zimu: Některé druhy denivek na zimu zůstávají stálezelené, některé naopak zatahují a znovu obráží až na jaře. Ochrana před mrazy není nutná, v případě holomrazů můžeme denivky ochránit chvojím apod.
Kdy zasadit denivku Denivku v kontejneru můžete zasadit během celé sezóny, od jara do podzimu, nicméně ideálním obdobím je jaro nebo podzim. Po výsadbě dbejte na pravidelnou zálivku.
Kam zasadit Denivku : Stanoviště volíme na slunném nebo mírně polostinném místě. Před samotnou výsadbou je vhodné kořeny namočit cca na dvě hodiny do vody a o čtvrtinu až o polovinu je zakrátit pro jejich dobré zakořenění. Kořenový krček rostliny zasadíme 1-2cm pod povrch půdy, hlouběji nesázíme. Mezi rostlinami ponecháme 50-80cm rozestup.
Kdy vysadit Denivku : Kdy zasadit denivku Denivku v kontejneru můžete zasadit během celé sezóny, od jara do podzimu, nicméně ideálním obdobím je jaro nebo podzim. Po výsadbě dbejte na pravidelnou zálivku.