Antwort Kolik metrů stát před prechodem? Weitere Antworten – Jak daleko zastavit před prechodem
Zastavit a stát se nesmí zejména:
na přechodu pro chodce a 5 m před ním, na křižovatce a blíže než 5 m před a za ní (vyjma v obci na křižovatce tvaru „T“ na protější straně), na zastávce a 30 m před a 5 m za ní, případně od značky „Zastávka autobusu“ apod.Přechod pro chodce, nadchod nebo podchod musíte podle pravidel silničního provozu použít, jste-li od něj vzdáleni méně než 50 metrů!Dle zákona o silničním provozu „ Řidič nesmí zastavit a stát – na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní“.
Jak daleko parkovat od zastávky : Jde pouze o technický prvek, ale odstup pro parkující auta vymezuje silniční zákon. Ten říká: „Řidič nesmí zastavit a stát u zastávky tramvaje, autobusu nebo trolejbusu bez nástupního ostrůvku v úseku, který začíná dopravní značkou zastávka a končí ve vzdálenosti pět metrů za označníkem zastávky.
Kolik metrů od prechodu
Pravidla silničního provozu daná zákonem 361/2000 Sb., Zákon o provozu na pozemních komunikacích, jednoznačně říkají, že řidič nesmí zastavit a stát na přechodu pro chodce ani ve vzdálenosti 5 metrů před ním.
Kdy zastavit před Prejezdem : Pravidla stanovují, že řidiči musí jet jen tak rychle, aby zvládli zastavit vozidlo před přejezdem v případě, že začnou blikat červená světla. Důvod je jasný – železniční přejezd patří mezi nejrizikovější místa na silnici.
Pravidla na přechodu pro chodce
Chodec na přechodu nemá absolutní přednost: Nesmí vstupovat na přechod bezprostředně před blížícím se vozidlem a vždy musí dát přednost tramvaji. Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku, přijíždí-li vozidla s právem přednostní jízdy (tedy všechna „auta s majáčkem“).
parkoviště v této zóně jsou bezobslužná, s maximální dobou stání 12 hodin.
Co je považováno za křižovatku
za křižovatku považuje: „Místo, v němž se pozemní komunikace protínají nebo spojují; za křižovatku se nepovažuje vyústění polní nebo lesní cesty nebo jiné účelové pozemní komunikace na jinou pozemní komunikaci." Co si z toho vzít Křižovatka je mimo jiné nájezd a výjezd z dálnice.Délka „zastavení“ tedy není omezena časem, ale délkou úkonu neprodleného nastoupení či vystoupení nebo naložení či složení. „Stání“ je uvedení vozidla do klidu na delší dobu, než je neprodlené nastoupení či vystoupení nebo naložení či složení.obr1. Značky upravující zastavení nebo stání platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u níž jsou umístěny. Značka „Zákaz zastavení“ zde platí jen pro levou stranu této jednosměrné pozemní komunikace.
Chodec nemá přednost před tramvají a vozy s právem přednostní jízdy (Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, záchranáři). Je-li na křižovatce semafor, vždy respektujte světelná znamení. Nikdy nepřecházejte na červenou!
Kde muze chodec Prechazet : Chodec musí užívat především chodníku nebo stezky pro chodce a kde není chodník, chodí se po levé krajnici nebo při okraji vozovky a nejvýše dva vedle sebe. Na přechodu pro chodce se chodí vpravo a mimo přechod pro chodce je dovoleno přecházet vozovku jen kolmo k její ose.
Kdy můžu zastavit na prechodu : Řidič nesmí předjíždět na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním. Řidič nesmí zastavit a stát na přechodu pro chodce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před ním.
Jak rychle můžu jet přes přejezd
Obecné pravidlo říká, že řidič může na přejezdu a 50 metrů před ním jet maximální rychlostí 30 km/h. Pouze v případě je-li přejezd vybaven světelným zabezpečovacím zařízením, na kterém bliká přerušované bílé světlo, může řidič na přejezdu a 50 metrů před ním jet maximální rychlostí 50 km/h.
Tak pozor, pokud má kočárek více jak 600mm na šířku, tak už nejsi chodec, ale osoba, která tlačí vozík o celkové šířce větší než 600mm a pro pohyb na silnici pro tebe platí §59 odst 4 zákona č. 361/2000 Sb. Tzn musíš po silnici chodit vpravo.Provozní doba modré zóny
Obvykle platí omezení ve všední dny od 8 do 20 hodin, ale přesná doba se může lišit. Například v některých modrých zónách v centru Prahy platí omezení od pondělí do neděle. Proto si vždy řiďte údajem na značce. Mimo vyznačenou dobu jsou modré zóny zdarma a časově neomezené.
Jak dlouho můžu stát na modré zóně zdarma : Platba přes parkovací automat:
Zadejte RZ vozidla. Zvolte dobu stání Pokud doba stání přesáhne bezplatnou dobu (60 minut), zaplaťte mincemi nebo platební kartou. Odeberte si parkovací lístek (netřeba jej umísťovat do vozidla, slouží pouze jako váš doklad)