Antwort Kolik nálevu na 10 kg okurek? Weitere Antworten – Kolik nálevu na okurky

Kolik nálevu na 10 kg okurek?
Množství nálevu je cca na 12 sklenic cca 5 litrů nálevu. Na dno sklenic vložíme koření, naskládáme okurky a zbylou zeleninu. Mezitím si připravíme lák. Vodu na nálev zahřejte asi na 75-85 stupňů, přidejte sůl, cukr sacharin, po rozpuštění přidejte jako poslední ocet.Na 3 a ¾ litru vody připadá 1½ l kvasného octa, 160 g soli, 300 g cukru a 30 až 40 tabletek cukerinu. Nálev ve sklenici ochutí cibule, křen, kopr i mrkev, 3 kuličky nového koření, 1 či 2 hřebíčky, 4 kuličky černého pepře, hořčičné semínko a bobkový list.Lahodný nálev

Květy stačí luhovat chvilku, asi 5-10 minut, listy déle, stonek 15-20 minut a některé kořeny 20-30 minut. Zvláště nálev z rostlin obsahujících vonné silice připravujeme přikrytý pokličkou, aby neunikaly – sice by provoněly místnost, ale nálev by byl méně účinný.

Kolik láku do okurek : Do každé nádoby zasaďte 1-2 semínka okurky, asi 1-2 cm hluboko. Pokud vysazujete více semínek do jedné nádoby, nechte mezi nimi dostatek prostoru (alespoň 5 cm), aby se rostliny mohly rozvíjet.

Jak dlouho nechat uležet okurky

Větší okurky propícháme vidličkou, vložíme je nejlépe do speciálního kameninového hrnce na „rychlokvašky“, prokládáme koprem a oloupanými stružky česneku. Pak je zalijeme převařenou vodou se solí – na 1 litr vody se přidává 1 lžíce soli. Hrnec zakryjeme a jeho obsah necháme v teple kvasit přibližně 7 dní.

Co s nálevem z okurek : Šťávu lze dobře využít i pro grilování ryb, které tak získají lepší chuť a větší křehkost. Když vám po okurkách zbyde sklenička plná láku, zkuste ji využít na konzervování potravin. Vložte do ní třeba vejce natvrdo, česnek nebo cibuli. Vydrží tak déle.

Následně je stačí zalít horkým nálevem. „Uzavřít víčkem a vařit, tedy sterilovat, v hrnci horké vody. Teploměr musí ukazovat 85 stupňů a trvá to zhruba půl hodiny,“ ukazuje. Než začnete zavařené okurky jíst, nechte je dva nebo i tři týdny v chladu, aby došly, doporučuje mladý šikula.

Návod k použití: smíchejte 1,75l vody, 0,5l octa 8%, 100-120g cukru (možno nahradit sladidlem) a obsah sáčku DEKO. 5 minut povařte a ochlaďte. Do předem umytých sklenic vložte 2 kg okurek (možno proložit kolečky cibule a mrkve), zalijte nálevem, uzavřete a skladujte v chladu.

Co vše se dá zavařovat

Zavařujeme ovoce a zeleninu, ale i houby, maso, ryby a také třeba hotová jídla nebo polévky. Zavařují se i šťávy, sirupy, džemy a marmelády.. Finanční náklady jsou poměrně přijatelné, zavařovat můžeme průběžně podle sezony. Zavařovat je možné velmi mnoho druhů potravin a surovin.Do jedné sklenice se vejde cca 350 g okurek. Na jednu sklenici je potřeba asi 0,25 l nálevu. Nálev bude dělat ze sáčku směsi na zavařování Deko.Asi nejjednodušším způsobem přihnojování okurek během vegetace je použití známého a osvědčeného hnojiva Cererit. Jedná se o bezchloridové granulované hnojivo se stopovými prvky (NPK (+MgO, +S) 8-13-11 (+2, +15) s B, Cu, Mo a Zn) určené k výživě ovoce, zeleniny, chmele a okrasných rostlin.

V době kdy rostlina dosáhne 60 – 70 cm, odstraníme řezem všechny listy a plody do výšky 40 – 45 cm, ponecháme pouze 1,5 – 2 cm řapíku z každého odstraněného listu (prevence proti zaschnutí).

Co s lakem na okurky : Pomůže s kocovinou

Díky schopnosti hydratovat organismus a vysokému obsahu minerálních látek vám lák od okurek pomůže od kocoviny. Nedávejte si ho však více než 1 skleničku. Mohli byste si ještě více podráždit už tak narušený žaludek. Mezi pohlavími si kocovina nevybírá.

Jak dlouho zavařovat okurky : okurky se zavařují na 80°C po dobu 20 min. Vodu stačí nalít opravdu do výše 3 cm nad rošt. K zalití okurek stačí použít studený nálev, prohřeje se postupně během nahřívání na zvolenou teplotu. Obrázkový návod byl převzat od výrobce jako všeobecný a není nutné na něj brát v případě okurek ohled.

Jak zavařovat okurky bez Zavařovacího hrnce

Stačí mít větší hrnec, na dno položit hadr nebo složenou utěrku (aby sklenice v hrnci neposkakovaly a nezvyšovalo se riziko prasknutí), vyskládat vedle sebe naplněné a pevně uzavřené sklenice s dobrotami a zalít vodou cca do poloviny výšky sklenic. Obvyklá teplota pro zavařování je 85 °C, což už prstem neotestujete.

Z vody, octa, soli a kořenících přísad svaříme lák. Důkladně očištěné okurky naskládáme do sterilovaných sklenic a zalijeme je lákem. Sklenice důkladně uzavřeme a okurky zavařujeme 6 až 8 minut při teplotě 85° Celsia.Do okurek se dává lák, který je konzervuje a přidá jim na chuti. Lák se skládá z octa, soli, cukru a vody. Dále patří do zavařených okurek koření, zpravidla bobkový list, nové koření, pepř a hořčičné semínko. Pokud chcete své okurky ozvláštnit, můžete přidat tymián, rozmarýn, hřebíček nebo fenykl.

Co se nesmí zavařovat : Hotová jídla ani polévky, které chceme zavařit, nesmí obsahovat mouku nebo jiná potravinářská pojiva, protože by v průběhu skladování mohly zkysnout. Zavařená jídla a polévky se na rozdíl např. od zmražených lépe přepravují a i jejich další příprava je jednodušší a rychlejší.