Antwort Kolik stojí inženýrské sítě? Weitere Antworten – Kdo platí inženýrské sítě

Kolik stojí inženýrské sítě?
Náklady na zřízení vodovodní, kanalizační, plynové či jiné přípojky vždy hradí majitel stavby. V případě, že se vaše parcela nachází na zelené louce bez patřičných připojení, nákladům na zajištění nezbytné infrastruktury se tedy nevyhnete.Podle Petra Němečka z Hypoteční banky se náklady na zasíťování standardní parcely se pohybují v rozmezí cca 500–700,–Kč za metr, přičemž průměrná cena jednoho napojení se pohybuje řádově okolo 20 až 30 tisíc korun. To však platí pouze v případech, kdy jsou energie přivedeny na hranici pozemku.Ve většině případů se tedy žadatel placení za přípojku vyhne, neplatí to ale vždy. V každé situaci ale musí majitel přípojky počítat s poplatkem za jistič, jehož výše je určená příkonem: 1 A na jednofázovém jističi stojí 250 Kč, 1 A u třífázového jističe stojí 630 Kč.

Kolik stojí napojení na sítě : Každá přípojka, ať jde o vodu, plyn či kanalizaci, bude stát desetitisíce. Jen projekt autorizovaným inženýrem může přijít na 8 až 12 tisíc korun. Montáž a tlaková zkouška vodovodní přípojky vyjde na více než 10 000 korun.

Kolik stojí vybudovat pripojky

Vodovodní přípojka je zakončena vodoměrnou sestavou, kterou tvoří mimo jiné vodoměr. Napojení přípojky do této sestavy a také její tlakovou zkoušku má vždy na starosti zaměstnanec vodáren. Za tuto službu zaplatíte cca 8–12 000 korun. Cena napojení vodovodní přípojky se pohybuje kolem 8–12 000 korun.

Jak zjistit inženýrské sítě na pozemku : Informaci o existenci sítí lze získat jednoduše dvojím způsobem.

  1. Poptáte si u nás vodohospodářský projekt a my vše vyřídíme za vás (včetně telefonátů na obec apod.)
  2. Využijete nástroj Mawis, který vám řekne, jaké sítě poptat. U většiny provozovatelů technické infrastruktury vám pak umožní poslat žádost online.

Co je potřeba k zasíťování pozemku

  1. Analýza současných sítí a odhad nákladů
  2. Dává-li investice smysl, pak nastupuje jednání s konkrétním distributorem o podmínkách připojení se na síť
  3. Projektová dokumentace od autorizovaných inženýrů
  4. Povolení přípojky.
  5. Vybudování přípojky.
  6. Podpis smlouvy s distributorem a kolaudace přípojky.


Opětovné připojení elektřiny v každém případě probíhá stejně, jako připojení nového odběrného místa.

  1. Podejte žádost o připojení u lokálního distributora.
  2. Obdržíte návrh smlouvy o připojení – podepište ji a odešlete zpět.
  3. Zaplaťte poplatek za připojení distributorovi.
  4. Připravte odběrné místo pro připojení

Proč se platí za jistič

Proč platíme za jistič

Jejich smysl spočívá v distribuci maximálního množství elektřiny do vašeho odběrného místa. Peníze, které od vás distributor získá, jsou totiž využívány k zajištění nutné údržby distribuční elektrické sítě a správnosti měření spotřeby.Pokud jde vše hladce vychází vodovodní přípojka v zatravnené ploše na 1 100 Kč za bm tj. 11 000 Kč (v ceně je pracovní jáma, materiál, vytyčení sítí, uložení potrubí s vodičem, ochranou folií, fotodokumentací a následným zásypem.Vodovodní přípojka je zakončena vodoměrnou sestavou, kterou tvoří mimo jiné vodoměr. Napojení přípojky do této sestavy a také její tlakovou zkoušku má vždy na starosti zaměstnanec vodáren. Za tuto službu zaplatíte cca 8–12 000 korun. Cena napojení vodovodní přípojky se pohybuje kolem 8–12 000 korun.

Napojení na vodovod

Se správcem vodovodní sítě si dohodnete termín, kdy budete mít přivedenou vodu z domu do šachty a samotnou šachtu. Správce vše zkontroluje a následně vás napojí do vodovodní sítě. Dále podepíšete smlouvu o dodávce vody. Vodu můžete odebírat okamžitě.

Jak zjistím inzenyrske sítě : Vyjádření může poskytnout pouze provozovatel dané sítě, a to buď přes online formulář nebo na vyžádání telefonicky. Vyjádření k existenci sítí je zpráva od jednotlivých správců inženýrských sítí o výskytu jejich technické infrastruktury (stavby) v blízkosti vašeho pozemku.

Jak zjistit co mohu postavit na pozemku : Stavební pozemek odhalíte jedině pomocí aktuálního územního plánu obce. Většina českých obcí se snaží s moderní dobou udržet krok, a proto by neměl být problém najít územní plán příslušné obce na jejich webových stránkách. Územní plán představuje mapu celého území obce, kde je zvlášť vyznačena i ta nejmenší parcela.

Jak dlouho trva Zasitovat pozemek

Máte-li hlavní řády vedeny přímo kolem pozemku (ve vzdálenosti pár metrů) a vstřícnou Radu města, pak spíše přípojky realizovat do 24 měsíců stihnete. V případě chybějících hlavních řádů a neochotné Rady města bych raději počítal více let.

Podíl zastavěné plochy

Zastavěná plocha pozemku je hlídaný údaj, kterým se reguluje hustota zástavby nadřazenými dokumentacemi, například územním plánem obce. Jde o stanovení maximálního procenta zastavěnosti pozemku stavbami. Koeficient zastavitelnosti se pohybuje nejčastěji mezi 25-40 % celkové plochy pozemku.Zřízení přípojky do délky 50 metrů, od roku 2005, hradí sám poskytovatel služeb. Nad 50 metrů celou výstavbu hradí žadatel. Její cena se pohybuje od 700Kč do 1200 Kč za metr běžný + každý nový žadatel hradí sumu ve výši 1000 Kč za příkon, dle zákona.

Kdo platí elektroměr : Elektroměr je majetkem distributora a vám ho naistaluje po složení poplatku za rezervovaný příkon.