Antwort Kolik stojí játrová paštika? Weitere Antworten – Co obsahují paštiky

Kolik stojí játrová paštika?
Typicky je to voda, sůl, rajčatový protlak, sušená cibule, brusinky, smetana, dextróza, cukr, ztužené oleje, sója, škrob, zbytky vajec, hořčice, lepku, celeru, ořechů nebo mléka.Umístěte paštiku na břidlicový nebo dřevěný podnos a doplňte ji čerstvým ovocem, jako jsou hrozny nebo jahody s jemně nařezaným chlebem nebo krekry. Můžete také přidat malé misky s nakládanými okurkami, kyselými houbami nebo sladkým pepřem, které dodají paštice další vrstvu chuti.První možnost, jak paštiku připravit, je rychle opéct v pánvi játra nakrájená na nudličky, ochutit je a rozmixovat s máslem na kaši. Tím vznikne jemná, hebká, natírací paštika. Druhý způsob vyžaduje mleté syrové maso, sekaná syrová játra, paštikovou formu a šetrné pečení ve vodní lázni.

Jak dlouho vydrží Domácí játrová paštika : V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva.

Jak dlouho vydrží zavařená domácí paštika

Takto zavařená paštika vám nenačatá vydrží i půl roku, načatá v ledničce asi týden. Nejlepší je, že si můžete hrát. Přidejte jiné bylinky, vynechte česnek, vmíchejte sušená rajčata v oleji, ořechy, brusinky, hrušky, nebo jiné ovoce…

Jak dlouho se vaří játrová paštika : Ideální konzistence je asi jako hustší těsto na bábovku, aby pak šla dobře namazat. Směs ochutnejte a dochuťte. Skleničky naplňte cca do tří čtvrtin – ne víc, aby vám paštika nevytekla, dobře zavíčkujte, vlože do hrnce a zavařujte hodinu a půl.

Paštiku naplníme do skleniček 100-150 ml a uzavřeme. Vložíme do zavařovacího hrnce a tepelně opracováváme 80 min při teplotě 80°C. Skladujeme v chladničce.

Pokud se do domácí paštiky zamilujete, můžete si připravit i vlastní směs koření. Výborná je směs 1 g skořice, 1 g tymiánu, 2 g sušeného zázvoru, 2 g bobkového listu, 4 g muškátového oříšku, 6 g nového koření a 8 g černého pepře. Nejprve ji vysušte v mírně vyhřáté troubě a pak vše jemně umelte nebo utlučte v hmoždíři.

Jaké koření do játrové paštiky

Výborná je směs 1 g skořice, 1 g tymiánu, 2 g sušeného zázvoru, 2 g bobkového listu, 4 g muškátového oříšku, 6 g nového koření a 8 g černého pepře. Nejprve ji vysušte v mírně vyhřáté troubě a pak vše jemně umelte nebo utlučte v hmoždíři.17-20 g soli. Pokud do paštiky nepřidáme tu trochu polévky, po zavaření je to spíš taková paštika ke krájení. Koření smíchám podle naší chuti, ale nikdy nesmí chybět mletý hřebíček.Paštiku si můžete zavařit do sklenic a uchovat ji tak déle! Paštiku naplníme do skleniček 100-150 ml a uzavřeme. Vložíme do zavařovacího hrnce a tepelně opracováváme 80 min při teplotě 80°C. Skladujeme v chladničce.

V ledničce vám takto připravená paštika vydrží zhruba čtyři dny. Případně ji můžete sterilovat v malých skleničkách pod víčkem, zhruba 60 minut na dostatečnou konzervaci bohatě stačí.

Jak dlouho vydrží v lednici domácí paštika : Paštiku ve skleničkách nechám vychladnout a pak odležet 24 hodin v chladničce. V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu. Sváteční variantu paštiky zdobím a ochucuju skvělým brusinkovým želé.

Jak dlouho vydrží játrová paštika : V ledničce vydrží paštika týden, pod přepuštěným máslem dva. Před podáváním ji nechám 30 minut prohřát na pokojovou teplotu. Sváteční variantu paštiky zdobím a ochucuju skvělým brusinkovým želé.