Antwort Kolik stojí modrá zóna pro rezidenty? Weitere Antworten – Kolik stojí parkování v Praze pro rezidenty

Kolik stojí modrá zóna pro rezidenty?
Parkovací zóny

Cena ročního parkovacího oprávnění za:
1. vozidlo 2. vozidlo
rezident 1 200 Kč 7 000 Kč
rezident starší 65 let, rezident s průkazem ZTP 360 Kč 7 000 Kč
abonent (podnikatel s provozovnou, majitel nemovitosti) 7 000 Kč 24 000 – 36 000 Kč

25. 11. 2022v současné době již neexistují fyzické parkovací karty, ale povolené stání v zóně placeného stání v Praze 1 je vedeno formou virtuálního parkovacího oprávnění. Druhé vozidlo je zpoplatněno částkou 7.000,- Kč.K získání rezidentního parkovacího oprávnění je zapotřebí předložit průkaz totožnosti, k ověření žadatele a trvalého pobytu v dané městské části se zavedenými ZPS, pro kterou je parkovací oprávnění určeno a Osvědčení o registraci vozidla (tzv. technický průkaz).

Kolik se plati modrá zóna : Hodina parkování v modré zóně se pohybuje od 80 Kč (Praha 1) přes 60 Kč (širší centrum) až po 40 Kč (např. Praha 8 a 9).

Jak funguje rezidentní parkování

Rezident. Rezidentem se stáváte pokud máte v dané oblasti trvalé bydliště (v případě cizinců přechodný pobyt) nebo vlastníte nemovitost. Pokud patříte do této kategorie, stačí si vyřídit parkovací oprávnění za 200 Kč na rok. S každým dalším vozem, pro který oprávnění vyřizujete, cena roste.

Jak dlouho můžu stát na modré zóně : Návštěvníci mohou parkovat v modré zóně maximálně po uvedený čas –⁠ v centru 1 hodinu a mimo centrum 3 hodiny. Cena se liší podle lokality, od 40 do 80 Kč za hodinu parkování. Parkování v modré zóně lze zaplatit pouze online pomocí aplikace MPLA –⁠ zde po zadání parkovací zóny zjistíte cenu a maximální dobu parkování.

Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.

Obvykle platí omezení ve všední dny od 8 do 20 hodin, ale přesná doba se může lišit. Například v některých modrých zónách v centru Prahy platí omezení od pondělí do neděle. Proto si vždy řiďte údajem na značce. Mimo vyznačenou dobu jsou modré zóny zdarma a časově neomezené.

Jak vyzrát na modré zóny

Řidiči, kteří zkoušejí v pražských modrých zónách parkovat bez placení, používají triky podle sezóny. A tak kromě celoročně použitelných pytlíků, černých pásek či kusů papíru teď písmena a čísla na registračních značkách překrývá třeba i listí ze stromů.Parkování "na modrý" je ve velkých městech jedním z nejčastějších přestupků. Za parkování v zóně pro rezidenty vám na místě hrozí pokuta až 1 500 Kč, ve správním řízení od 2 000 do 4 000 Kč. Body vám za tento přestupek nehrozí, může na vás ale čekat nepříjemné překvapení v podobě botičky.Pokud je cílem vyhrazené parkovací místo, je třeba si danou žádost podat osobně. A to na příslušném odboru městské části, nebo konkrétního města. Zde záleží na jednotlivých pracovištích a jejich kompetenci.

Místí poplatek za vyhrazené parkovací stání činí 10 Kč za 1 m2/den.

Co se stane kdyz stojim na modré zóně : Správné parkování na modrých zónach pravidelně kontrolují monitorovací vozidla, která snímají kamerou SPZ vozidel. Za neoprávněné stání na modré zóně dostanete pokutu 500 Kč. Pokud ji neuhradíte ve stanovené lhůtě, může se vyšplhat až na 2 500 Kč.

Kolik stojí parkovací místo : Za vyhrazené parkovací stání v Ostravě-Jihu stanovila místní radnice měsíční poplatek 600 až 700 korun pro občany a 1500 až 1600 korun pro firmy.

Jak získat vyhrazené parkovací místo

Žádost se podává osobně

Pokud je cílem vyhrazené parkovací místo, je třeba si danou žádost podat osobně. A to na příslušném odboru městské části, nebo konkrétního města. Zde záleží na jednotlivých pracovištích a jejich kompetenci.

Na vyhrazeném parkovišti pro vozidlo označené průkazem pro osoby se zdravotním postižením je vozidlům bez tohoto označení zakázáno zastavení a stání. 1. Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích může i jiné vozidlo, než pro jaké je parkovací místo vyhrazeno, na tomto místě zaparkovat na dobu nejvýše tři minuty.Modré zóny (tzv.

délka parkování je 3 hodiny) a parkovné je nutné uhradit prostřednictvím parkovací aplikace (tzv. virtuální parkovací hodiny nebo na mpla.cz/praha). Klasické parkovací automaty se v modrých zónách nenacházejí. Ceny za parkování v této zóně jsou vyšší než na fialové a oranžové zóně.

Kolik stojí vlastní parkovací místo : Musíte ovšem počítat s tím, že zaplatíte správní poplatek, umístění dopravní značky a dalších 1500 Kč za každý měsíc. Jedná se tak o něco vyšší částku, než bývá na placených parkovištích, kde se cena pohybuje obvykle okolo 1000 Kč. Je jen na vás, jestli vám blízkost parkovacího místa od domu, bude za to všechno stát.