Antwort Kolik stojí parkovací karta Ostrava? Weitere Antworten – Kolik stojí parkovací karta v Ostravě

Kolik stojí parkovací karta Ostrava?
“Pro rezidentní kartu v zóně centrum je roční poplatek 840 korun, pro ostatní zóny, tedy Šalamouna, Fifejdy II a Fifejdy III je roční poplatek 360 korun.Platnost parkovací karty činí 3, 6 nebo 12 měsíců od data počátku účinnosti parkovací karty. Pro výdej parkovací karty je nutno se dostavit osobně na Úřad městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, odbor investic a místního hospodářství, oddělení místního hospodářství, náměstí Dr. E. Beneše 6/555, 729 29 Ostrava.CENÍK PRO REZIDENTY

REZIDENT 1. vozidlo 600 Kč
2. vozidlo 3 500 Kč
3. vozidlo a další 17 000 Kč
REZIDENT STARŠÍ 65 LET, REZIDENT – DRŽITEL PRŮKAZU ZTP, ZTP-P 1. vozidlo 180 Kč
2. vozidlo 3 500 Kč

Co je potřeba k získání parkovací karty : Jaké doklady k vyřízení parkování potřebuji K získání rezidentního parkovacího oprávnění je zapotřebí předložit průkaz totožnosti, k ověření žadatele a trvalého pobytu v dané městské části se zavedenými ZPS, pro kterou je parkovací oprávnění určeno a Osvědčení o registraci vozidla (tzv. technický průkaz).

Kde koupit parkovací kartu

Osobně – v každé městské části fungují výdejny parkovacích oprávnění, kde si po předložení příslušných dokladů můžete oprávnění vyřídit a na místě zaplatit hotově nebo bankovní kartou.

Kde parkovat zdarma v centru Ostravy : V centru Ostravy jsou k dispozici nová veřejná parkovací místa v podzemních garážích. Najdete je pod budovou Ostravské univerzity na Černé louce a je jich celkem 155. Otevřené jsou 24 hodin denně a aktuálně v rámci zkušebního provozu umožní bezplatné parkování.

Žádost podáváte osobně obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností, Magistrátu hl. města Prahy, popřípadě úřadu městské části hlavního města Prahy, vždy podle místa vašeho trvalého bydliště. Parkovací průkaz většinou vydávají sociální odbory výše uvedených úřadů a vyřídíte jej zpravidla na počkání.

Podmínky nároku na parkovací průkaz

Nárok na parkovací průkaz mají osoby, kterým byl přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P podle zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, v platném znění.

Kdo má narok na parkovací místo

Na obecní úřad obce s rozšířenou působností se za účelem získání parkovacího průkazu dostaví téměř každý, komu je přiznán průkaz ZTP nebo ZTP/P. Parkovací průkaz však nelze vydat osobě, která je držitelem průkazu ZTP pouze z důvodu postižení úplnou nebo praktickou hluchotou.Jak vyřídit parkovací oprávnění Osobně – v každé městské části fungují výdejny parkovacích oprávnění, kde si po předložení příslušných dokladů můžete oprávnění vyřídit a na místě zaplatit hotově nebo bankovní kartou. Kontaktní údaje a provozní dobu jednotlivých výdejen naleznete v sekci Kontakt.Žádost se podává osobně

A to na příslušném odboru městské části, nebo konkrétního města. Zde záleží na jednotlivých pracovištích a jejich kompetenci. Často jde například o odbory stavební, které následně mohou mít i za úkol vámi vyhrazené parkovací místo označit příslušným dopravním značením.

Parkoviště se nachází přibližně 5 minut pěší chůze od odletové haly. Platební automat pro platbu kartou a v hotovosti je umístěn na parkovišti P3. Platba je možná také v platebních automatech v odletové a příletové hale a na přepážce Informací v odletové hale.

Kde parkovat zdarma na Žižkově : Parkování bez poplatku

Jedna možnost je horní část Prahy 3, tedy část vzdálenější od centra za Želivského třídou. Druhá možnost je stání ve čtvrti Karlín (Praha 8), která je od našeho domu vzdálená zhruba 1km. Obě možnosti jsou znázorněné na přiložené mapce v další části dokumentu.

Jak žádat o parkovací místo : Žádost se podává osobně

A to na příslušném odboru městské části, nebo konkrétního města. Zde záleží na jednotlivých pracovištích a jejich kompetenci. Často jde například o odbory stavební, které následně mohou mít i za úkol vámi vyhrazené parkovací místo označit příslušným dopravním značením.

Kolik stojí parkovací místo na SPZ

na dobu 10 dnů a dobu kratší než 10 dnů: 100 Kč na dobu 6 měsíců a na dobu kratší než 6 měsíců: 500 Kč na dobu delší než 6 měsíců: 1.000 Kč

Žadatelé o zřízení vyhrazeného parkovacího místa hradí náklady na jeho zřízení ve výši 3500 Kč (platí pro pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P). Souhlas vlastníka místní komunikace se zřízením vyhrazeného parkovacího místa může být vydán do 60 dnů.Parkování "na modrý" je ve velkých městech jedním z nejčastějších přestupků. Za parkování v zóně pro rezidenty vám na místě hrozí pokuta až 1 500 Kč, ve správním řízení od 2 000 do 4 000 Kč. Body vám za tento přestupek nehrozí, může na vás ale čekat nepříjemné překvapení v podobě botičky.

Jak dlouho se může stát na modré zóně : Modrá zóna

V modré zóně, vyhrazené pro rezidenty a abonenty, mohou bez omezení parkovat pouze osoby s platným parkovacím oprávněním. Využít ji mohou také návštěvníci, avšak maximálně na 3 hodiny, a to po platbě přes aplikaci Virtuální parkovací hodiny. V modré zóně nejsou umístěny parkovací automaty.