Antwort Který živý plot je nejlepší? Weitere Antworten – Jaký živý plot je nejlepší

Který živý plot je nejlepší?
Pro svou nenáročnost, odolnost, rychlý růst, malé nároky na údržbu a v neposlední řadě i dostupnost jsou nejlepšími dřevinami na živé ploty zástupci rodu Thuja. Existují dva základní druhy thují – thuje západní (Thuja occidentalis) a thuje obrovská (Thuja plicata).Opravdovým rekordmanem v rychlosti růstu je sibiřský jilm neboli turkestánský brest (Ulmus pumila), jehož roční přírůstky mohou být až 1,8 metru. Tato nejrychleji rostoucí dřevina snese bez problémů mrazy až -35 stupňů Celsia a je mimořádně vhodná k formování, čili řezu.Výběr dřevin pro živý plot

  • opadavé živé ploty: hloh obecný, ptačí zob, javor polní a habr,
  • stálezelené živé ploty: cypřiš, tis, túje, blýskalka,
  • kvetoucí živé ploty: zlatice, rakytník, dřín, dřišťál.

Který jehličnan roste nejrychleji : U jehličnanů nejrychleji roste kříženec, cypřišovec (Cupressocyparis leylandii). Po zakořenění má roční přírůstky přes 1 metr, říká Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář.

Jaký plot vyjde nejlevněji

Nejlevněji vyjde stavba z ocelového pletiva, naopak mezi nejdražší patří kované ocelové ploty. Nejméně pracnou variantou je pak stavba z hotových prefabrikátů.

Jak daleko od plotu sázet živý plot : V případě, že si na svém pozemku chceme vysadit živý plot, měli bychom dodržovat minimální vzdálenost 1,5 m. Pokud plánujete porost větší než 3 m, vzdálenost od plotu bude rovněž 3 m. Nicméně zákon pamatuje i na to, že ve vhodné době může soused šetrným způsobem ošetřit tu část keře, která přesahuje na jeho pozemek.

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Abyste měli dostatek místa ke stříhání a tvarování z obou stran, a aby dospělý plot nepřerostl k sousedům, doporučujeme sázet minimálně na 80 cm od stávajícího plotu.

Jak daleko od plotu vysadit živý plot

V případě, že si na svém pozemku chceme vysadit živý plot, měli bychom dodržovat minimální vzdálenost 1,5 m. Pokud plánujete porost větší než 3 m, vzdálenost od plotu bude rovněž 3 m. Nicméně zákon pamatuje i na to, že ve vhodné době může soused šetrným způsobem ošetřit tu část keře, která přesahuje na jeho pozemek.Mimořádně rychlý růst

Rostlina se bohatě rozvětvuje. Konečná výška plotu může dosáhnout až 5 metrů. Živý plot běžné výšky (tj. kolem 2 metrů) můžete vypěstovat v průběhu 1, 5 – 2 let.Mimořádně rychlý růst

Rostlina se bohatě rozvětvuje. Konečná výška plotu může dosáhnout až 5 metrů. Živý plot běžné výšky (tj. kolem 2 metrů) můžete vypěstovat v průběhu 1, 5 – 2 let.

Dobrá rada. Pamatujte, že ani živý plot by neměl být vyšší než 2 metry, takže pravidelně stříhejte.

Proč se dávají koule na plot : – Barevné skleněné koule dodávají zahradě živost a barevný prvek. – Dělají Vám radost na zahradě za každého počasí. – Skleněné koule mohou být účinné při odpuzování ptáků od zahrady. Reflexe a záblesky na povrchu skleněných koulí mohou vydávat signály, které ptáky vyděsí, a tím zabrání poškození rostlin.

Jak vysoký může být živý plot mezi sousedy : Opět připomínámě, že povolená výška plotu (nejen) mezi sousedy je 2 metry. Pokud stavíte vyšší plot, je potřeba získat územní souhlas a k němu i souhlas souseda.

Kdy se sází živé ploty

Živý plot na běžný metr lze zpravidla vysazovat od února do listopadu. Živé ploty pro pohledovou ochranu se dobře vyjímají také jako ohraničení přístřešku pro auto, bazénu nebo popelnic. Pokud lze hovořit o pouze malých přírůstcích výšky a šířky za rok, jedná se o pomalu rostoucí živý plot.

Sekat trávu pod pletivem není nic příjemného, přitom řešení je velmi jednoduché. Pod plot instalujte speciální fólii, která jakýkoliv růst nežádoucích travin a plevelů na dlouhou dobu znemožní. Ze všeho nejhůře se tráva i plevel odstraňují právě z plotu a jeho nejbližšího okolí.Jako náhrada trávníku se uplatňují třeba i lesní nebo měsíční jahody, ze kterých si během léta přinesete vitaminovou sklizeň. Ve stínu ale budou dobře prospívat i nenáročné bylinky jako česnek medvědí (Allium ursinum) nebo mařinka vonná (Galium odoratum).

Jak často hnojit živý plot : Mladé živé ploty hnojíme méně a opatrněji než starší živé ploty, aby nemohlo by dojít k poškození rostlin. S hnojením začínáme teprve ve druhém roce, když už jsou rostliny dostatečně zakořeněné. Živé ploty z habrů stačí hnojit 2x ročně.