Antwort Která třapatka je léčiva? Weitere Antworten – Co léčí třapatka

Která třapatka je léčiva?
Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích.Třapatka, označovaná někdy i jako rudbeckie nachová, je všeobecně známá pod svým latinským názvem jako echinacea. Pochází z prérií Severní Ameriky a je starodávnou léčivou rostlinou indiánských kmenů, které ji používaly k hojení ran i k celkovému posílení organismu.u echinacei se obecně nedoporučuje užívání delší než 6 – 8 týdnů, měla by pak následovat přibližně stejná přestávka.

Na co pomaha echinacea : Díky tomu se echinacea hodí nejen jako účinná prevence proti infekčním onemocněním dýchacích cest, ale i jako účinná léčba, která pomáhá zmírnit a zkrátit akutní fázi, pokud se nám chřipka či nachlazení nevyhnuly. Velmi dobře působí také na infekce močových cest a dokáže i akutně zklidnit imunitní reakci např.

Co je to třapatka

Třapatka (Rudbeckia) je jeden z rodů květin ozdobných květem z čeledě hvězdnicovitých (Asteraceae). Je potřeba ho odlišovat od rodu třapatkovka (Echinacea) označovaného v minulosti též českým pojmenováním „třapatka“. Tato anomálie vznikla následkem rozdělení původně jednoho rodu Rudbeckia do více rodů.

Jak užívat tinkturu z echinacey : Účinky tinktury z Echinacey

Tinktura z echinacey snižuje reakci organismu na poštípání hmyzem. Tinktura z Echinacey jako rychlé řešení obtíží je tou správnou volbou, kterou byste měli mít ve své lékárničce. Dávkování: 15-30 kapek 3x denně. Můžete přidat do studeného nápoje.

Je tedy vhodná v případě, kdy pociťujete nekomfort způsobený prochladnutím těla. POZOR: Echinaceu nesmí užívat pacienti, které trápí systémová a autoimunitní onemocnění – lupus, revmatoidní artritida nebo např. roztroušená skleróza.

Dosahují výšky 40-70 cm. Kvete od června do října, často až do mrazů. Listy jsou drsné, podlouhlé a zelené. Atraktivní je i v zimě, pokud neodstraníte odkvetlé květenství.

Kdy stříhat echinaceu

Kvete až do začátku podzimu a pokud je množíte výsevem, již prvním rokem vás překvapí kvetením. Po odkvětu stačí květ odstřihnout, stonek zachovejte, protože podél něj vyrůstají z paždí další poupata, které neúnavně pokračují v kvetení až do konce prázdnin.Kdy raší třapatkovka (Echinacea)

Třapatkovka raší na jaře, jakmile se teplota půdy a vzduchu zvýší. Rašení může začít již v březnu nebo dubnu v závislosti na klimatických podmínkách.Třapatky patří k velmi nenáročným a na pěstování poměrně jednoduchým rostlinám. V březnu je můžete vysévat ze semen. Pokud jste to nestihli, můžete zasadit i pěkné vzrostlé sazenice, které se vám v průběhu září krásně ujmou. Dobře se jim bude dařit na slunném stanovišti s hlinitou a výživnou půdou.

Třapatkovka raší na jaře, jakmile se teplota půdy a vzduchu zvýší. Rašení může začít již v březnu nebo dubnu v závislosti na klimatických podmínkách.

Kdy sít echinaceu : Kvete až druhý rok

Případně si kupte předpěstované mladé rostliny a vysazujte je v druhé polovině května. Měly by přijít na slunné místo do lehčí půdy.

Co s Třapatkou po odkvětu : Třapatka preferuje slunná stanoviště, v polostínu pokvete méně. Má ráda propustné, písčité půdy. Po odkvětu ji seřízneme, aby znovu vykvetla. Není to dlouhověká trvalka, proto ji musíme po několika letech znovu vysadit.

Jak sbírat Echinacea

Sbíráme v době květu. Kořen, s vysoce koncentrovanými éterickými oleji, pak na podzim. Používány jsou hlavně extrakty ve formě kapek, sirupů, tinktur, tablet, mastí a krémů. V sušené formě echinacea podstatně ztrácí účinnost.

Obecně stříháme trvalky 3x ročně. Na jaře (tedy po zimě), průběžně během léta a na podzim.Dosahují výšky 40-70 cm. Kvete od června do října, často až do mrazů. Listy jsou drsné, podlouhlé a zelené. Atraktivní je i v zimě, pokud neodstraníte odkvetlé květenství.

Kdy stříhat třapatka nachová : Pozdě na podzim anebo brzy na jaře trs sestříhneme až u země. Rostlina je většinou krátkověká, v následujícím roce ji musíme znovu vysévat nebo vysazovat, ale je snadné ji namnožit buď opětovným výsevem semen, nebo dělením trsů.