Antwort Čím krmit křepelky po vylíhnutí? Weitere Antworten – Čím přilepšit Křepelkám
Krmení křepelek by mělo být vyvážené a pestré tak jako u chovu všech domácích zvířat. Pokud chováme křepelky v klecích, můžeme jim samozřejmě přilepšit zelenou trávou, pampeliškou apod. Domácí zbytky z kuchyně – můžeme křepelkám podávat vařenou rýži, těstoviny, brambory.Cena krmení: Jedna křepelka sežere asi 1 kg krmiva měsíčně.Hlavní složkou domácího krmení pro křepelky jsou obiloviny (pšenice, oves, proso, čirok, pohanka). Aby měly křepelky dostatečný příjem bílkovin, přidáváme jim do směsi moučku z vojtěšky, rozemletý hrách, tvaroh nebo vejce na tvrdo.
Kdy začnou snášet křepelky : Snáška začíná u nosnic zpravidla ve věku 35 až 42 dnů s vrcholem kolem 20. týdne stáří. Roční produkce u nosné křepelky může dosáhnout až 320 vajec. Vajíčka váží mezi 11 g (nosné) až 15 g (masné), mají vysokou nutriční hodnotu a obsahují relativně velký žloutek.
Co mají rádi křepelky
Hlavní složkou krmení pro křepelky jsou rozhodně obiloviny, využívá se pšenice, oves, proso, čirok nebo pohanka. Pro doplnění bílkovin se krmivo pro křepelky doporučuje obohatit o moučku z vojtěšky, hrách, tvaroh či vejce natvrdo.
Čím krmit křepelky : Základní složkou krmení pro křepelky jsou obiloviny jako např. pšenice, oves, proso, čirok nebo pohanka. Velmi důležitou a často opomíjenou složkou je dostatek bílkovin, které můžete do krmení pro křepelky dodat např. prostřednictvím moučky z vojtěšky, rozemletého hrachu, tvarohu nebo vejce na tvrdo.
Nedostatek vitamínů a minerálů – nevhodně krmené křepelky mohou trpět nedostatkem vitamínů, což způsobuje mnoho chorob, např. omámení, ochrnutí končetin, vypadávání peří atd.. V takových případech je třeba křepelkám podávat vitaminové přípravky. Nedostatek vitamínu A – způsobuje poruchy v tvoření močové kyseliny.
Proč ke klování dochází
Tento zlozvyk je typický pro slepice, které jsou chovány v nevyhovujících podnímkách. Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu.
Jak se starat o křepelky
Aby křepelky snášely vejce, potřebují stálou teplotu alespoň 15 – 20 °C, prostor by měl být prosvětlený (ideálně na 12 hodin denně) a chráněn před průvanem. Odchov křepelek v nevhodných podmínkách jako jsou chladnější teploty, tma a průvan způsobuje pelichání, křepelky snášejí méně anebo snůšku úplně přeruší.Jak zvládá zimní čas křepelka a snáší vůbec v zimě toto drobné zvířátko vajíčka Křepelky žijící v zajetí, to znamená ty, které se chovají v domácím prostředí, produkují vejce od jara do pozdního podzimu. Obvykle tedy jakmile nastane zima, budete „sklízet“ celou nebo většinu masa.Pro oplozenost u všech druhů drůbeže je rozhodující správný poměr pohlaví. Ten je u lehkých plemen kura (kohout:slepice) 1:12–15, u středně těžkých plemen kura 1:10–13, u těžkých plemen kura 1:7–10, u bojových a původních zakrslých plemen 1:max. 8.
Křepelka má oproti slepici krátkou životnost, a to od 2 do 4 let. Aby produkovala vajíčka známá i pro své léčebné účinky, potřebuje k tomu teplotu kolem 20 °C. Jelikož je drobnější než slepice nebo kachna, hrozí jí mnohem častější útok dravcem. Kromě mrazu nemá křepelka ráda ani ostré sluníčko a větrno.