Antwort Čím nahřát IPU? Weitere Antworten – Jak řezat IPU

Čím nahřát IPU?
I v případě, kdy potřebujete řezat asfaltové pásy pouze jednorázově, vyplatí se vám investovat do speciálního nože na řezání pásů a lepenek. Internetové ceny těchto nožů startují už od 150 Kč. Pro označení dlouhých linií řezu můžete použít lajnovací šňůry, tzv. „brnkačky“.Asfaltová střešní krytina je nejčastěji pokládána ve dvou vrstvách – nejprve podkladní asfaltový pás a na něj vrchní finální pás. Podkladní pásy pokládejte rovnoběžně s okapovou hranou nebo kolmo na ni. Od sklonu střech 5° a výše je nutné pokládat pouze kolmo.K hydroizolaci střešního systému použijeme asfaltový pás s nosnou kovovou vložkou, do méně exponovaných prostor zvolíme pás s nosnou vložkou ze skelné tkaniny apod. Pokud víte, že potřebujete materiál k podkladu mechanicky fixovat, je potřeba vybrat pás s pevnou vložkou, například se skelnou tkaninou.

Jakou lepenku na podlahu : Vzhledem k požadavku na dlouhou životnost izolační vrstvy doporučuji použít kvalitní modifikované asfaltové pásy typu například Glastek nebo Elastek. Nepoužívat tedy levnější asfaltové lepenky typu IPA s papírovou nebo hadrovou vložkou.

Jak odstranit starou IPU

Staré asfaltové pásy se ze střechy odstraňují mechanicky – strhnutím. Dobře poslouží nejrůznější pomocníci, jako jsou pajzry, špachtle a lámací nože. V místech, kde jsou původní asfaltové pásy natavené na beton či plechování nepoužívejte (navzdory některým internetovým radám) hořák, ani horkovzdušnou pistoli.

Co se dává pod Šindel : Podkladové pásy se používají jako pojistná hydroizolace pod asfaltové šindele a to zněkolika důvodů. Podkladní pásy chrání prkený nebo deskový záklop před deštěm a větrem než dojde k samotnému položení střešní krytiny dále nám retušuje drobné nerovnosti které by mohli po realizaci kazit celkový dojem nové střechy.

V domě nebo chalupě se nejčastěji potřebuje silikonový a akrylový tmel pro použití v interiéru, s netěsnostmi v oplechování střechy, opravou tašek nebo okapů si poradí střešní tmely. Tyto typy tmelů je možné nahradit i jediným, ač dražším, univerzálním.

Lehké asfaltové pásy R20 a R13 se k dřevěnému podkladu přibíjejí hřebíky na lepenku. U střech s podkladem z OSB desek je možné také použít samolepicí asfaltové pásy, které se nalepí na povrch OSB desek opatřený asfaltovým penetračním nátěrem ALP.

Co se dává pod stresni krytinu

podstřešní fólie, nebo též fólie pod tašky. Jedná se o nekontaktní folii pod střešní krytinu, která se používá u tříplášťové střechy. Naopak u dvouplášťové střechy se volí kontaktní folie pod střešní krytinu.Pravdou je, že nejčastěji se u plochých střech setkáme s asfaltovou krytinou krytou štěrkem, ale výběr je daleko širší. Ve hře je například PVC folie nebo kombinace PVC a bitumenové krytiny. Polyolefinovo-kopolymerovo-bitumenové pásy (POCB). Pro ploché střechy lze v řadě případů využít i plechové střešní krytiny.K dobře odvedené práci na střeše rozhodně patří dva typy hořáků. S malým zvonkem na detaily (nejčastěji 28 mm, 32 mm, 34 mm a 35 mm) a velký s výkonem alespoň 65 kW. Je totiž nutné pásy prohřívat ze vzdálenosti cca 50 cm (zejména ty s polyesterovou vložkou), aby nedocházelo k nežádoucímu bodovému přehřátí pásu.

Na připravený podklad nanášíme štětcem nebo válečkem, a to nejméně ve dvou vrstvách. Vrstvy se musí křížit, kdy jeden nátěr vedeme ze strany a druhý shora dolů. Rohy a kouty vyztužíme dilatační páskou, která se vkládá do první vrstvy. Podkladní vrstva musí být dostatečně zatuhlá – cca 12 hod.

Jak se zbavit Téru : Odstranění dehtu a asfaltu je velice jednoduché:

Nanést odstraňovač a nechat působit. Silné vrstvy rozvolněného asfaltu nebo dehtu mechanicky odstranit ostrou stěrkou. Na zbytky nanést opět odstraňovač a nechat působit.

Čím opravit asfaltovou střechu : Gumoasfalt neboli asfaltová suspenze se používá k opravám hydroizolačních povlakových krytin, k regeneraci asfaltových pásů a také k hydroizolaci spodní stavby. Při dodržení podmínek předepsaných výrobcem je možné použít gumoasfalt na většinu materiálů jako jsou plech, dřevo, beton, kámen nebo asfalt.

Čím natřít šindele

Čím natřít štípaný šindel Klasický smrkový, či jedlový šindel je vhodné (řekl bych raději „nutné“) impregnovat biocidním prostředkem proti dřevokazným a dřevo zbarvujícím houbám, plísním a dřevokaznému hmyzu. Velmi vhodný, pro tento účel, je přípravek DERON PLUS 2.

Pokládka šindelů

Šindele se pokládají po řadách od spodní části nahoru. Pro startovací řadu můžeme použít prakticky libovolný šindel. Spodní část této řady podlepíme bitumenovým tmelem. Startovací řada se přibije rovně na okraj střechy, nejlépe přes oplechování.Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů. Jedině tak lze dosáhnout ideálních tepelných úspor.

Čím natřít plochou střechu : Asfaltohliníková reflexoizolační nátěrová hmota RENOLAST je určená na povrchovou úpravu střech (plech, IPA, térový papír a ostatní střešní izolační lepenky), dřeva, některých plastických hmot, betonu apod., kde se kromě izolačního a konzervačního účinku požaduje, aby nátěr účinně odrážel světelné a tepelné paprsky.